TSC Akadémia – Hétvégi eredmények 2020.8.8-9.

Szuperliga (20/21) 3. forduló, TSC – Zlatibor 5:1

FK TSC (Topolya) – FK Zlatibor (Čajetina) 5:1

TSC: Filipović, Varga, Petrović, Skopljak, Antonić, Banjac (63′ Tumbasević), Tomanović (K), Zec (82′ Đurić), Stanojev (63′ Duronjić), Lukić (77′ Dostanić), Szilágyi (77′ Santrač)

A Szerb Szuperliga 3. fordulójában a TSC nagyarányú győzelmet aratott az újonc Zlatibor felett. Szabó Zoltán tanítványai 5:1-re nyertek. A topolyai csapat végig fölényben játszott, de a vendégek védelme egészen a 41.
percig kitartott, ekkor egy kapu előtti kavarodás után Skopljak talált be. Két perc múlva ismét megrezdült a
vendégcsapat hálója, Zec távoli lövéssel vette be a fiatal Čupić kapuját.
A második játékrészben is a topolyai kék-fehérek domináltak, a 68. percben Duronjić szerzett gólt, majd három perccel később Lukić értékesített magabiztosan egy büntetőt. A vendégek becsületgólját Poček szerezte a 82. minutumban, de nem ez volt az utólsó találat a meccsen. A 90. percben – a TSC csapatkapitánya – Tomanović egy remekbeszabott fejesgóllal állította be az 5:1-es végeredményt.

Szuperliga (20/21) 2. forduló, Rad – TSC 1:3

FK Rad (Belgrád) – FK TSC (Topolya) 1:3

TSC: Filipović, Balázs, Varga, Babić (88′ Skopljak), Ponjević, Banjac (46′ Antonić), Tumbasević, Tomanović (K), Zec (71′ Duronjić), Lukić (90′ Dostanić), Szilágyi (71′ Đurić)

A szerbiai labdarúgó Szuperliga 2020/21-es idényének 2. fordulójában a kék-fehérek 3:1-re verték a szerb fővárosi együttest. 70 percig emberhátrányban játszott, mégis győzni tudott a Topolya labdarúgó csapata.
Szabó Zoltán gárdája Zec góljával már az első percben megszerezte a vezetést a belgrádi Rad vendégeként, de a házigazdák szinte azonnal egyenlítettek is, a hetedik percben már 1:1 volt az eredmény. A 21. percben aztán jött Szilágyi, aki szezonbeli második gólját szerezte, így ismét előnybe került a TSC. Egy perccel később Balázs utolsó emberként szabálytalankodott, amiért kiállították. A félidőig több gól nem született.
A hazaiak a második játékrészben sem tudtak élni az emberelőnnyel. Újabb gólt a topolyai együttes szerzett a 75. percben, szabadrúgásból. Lukić Szilágyihoz hasonlóan szintén második gólját szerezte két forduló alatt.
A TSC 3:1-re győzött és 4 pontot gyűjtve az élmezőnyből, az 5. helyről várja a folytatást.

Sárga lapot a TSC csapatában Lukić 81′ és Zec 84′ kaptak, pirosat pedig Balázs 21′.

TSC Akadémia – Hétvégi eredmények 2020.8.1-2.

Szuperliga (20/21) 1. forduló, TSC – Vojvodina 2:2

FK TSC (Topolya) – FK Vojvodina (Újvidék) 2:2

TSC: Filipović, Balaž (57′ Duronjić), Varga, Babić, Ponjević (71′ Petrović), Banjac (57′ Antonić), Tumbasević, Tomanović (K), Đurić (57′ Zec), Lukić, Szilágyi

A Szerb Szuperliga 2020/2021-es idényének nyitómérkőzésén a TSC 2:2-es döntetlent játszott az újvidéki Vojvodinával. A Zentán megrendezett mérkőzést a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül játszották.
A TSC a 26. percben szerezte meg a vezetést, amikor egy kezezés miatt megítélt büntetőt Lukić végzett el,
lövését azonban Simić kapus védte, ám a kipattanó a topolyai csatár elé került, aki
másodszorra már nem hibázott. A Vojvodina tíz perccel később egy kapu előtti kavarodás után
egyenlített Mrkaić góljával.
A második félidő elején egy gyors újvidéki támadás során Bojić húzott el a jobbszélen, a beadásába
Varga szerencsétlenül ért bele és öngólt vétett. Ezek után a topolyai csapat vette át a
kezdeményezést és ennek a 79. percben meg is lett az eredménye. A csereként beállt Zec remek
labdát adott Szilágyinak, aki védhetetlenül lőtt a hálóba. A meccs hátralévő tíz percére is maradtak izgalmak, főleg a TSC-nek voltak helyzetei, de az eredmény már nem változott, 2:2.

Sárga lapot a TSC csapatában Varga 34′, Szilágyi 58′, Antonić 84′ és Zec 90′ kaptak.

VAJDASÁGI RANGADÓVAL KEZDI IDEI MENETELÉSÉT A TOPOLYA

Szabó Zoltán bízik benne, hogy megismételhedő a Topolya tavalyi nagyszerű szereplése

Forrás: molcsapat.hu

Kezdődik a 2020/2021-es szezon

Pénteken kezdődik a szerb elsőosztályú labdarúgó bajnokság. Az első körben azonnal vajdasági rangadót rendeznek, ugyanis a TSC fogadja a Vojvodina együttesét Zentán.

A mérkőzés augusztus 31-én, pénteken, lesz a zentai Városi stadionban, 19.00 órás kezdéssel. A találkozót nézők nélkül rendezik meg, de a mérkőzés élőben követhető az Arena Sport 1-en.

A topolyai klub kilenc napon át edzőtáborozott Magyarországon, a Puskás Akadémia pályáin. Szabó Zoltán szerint a felkészülés jól alakult, annak ellenére, hogy mindhárom felkészülési mérkőzését elveszítette a csapata. A TSC vezetőedzője hangsúlyozta, a következő napokban mindent megtesznek azért, hogy a csapat gyengeségeit kijavítsák és a Vojvodina ellen jó eredményt érjenek el.

Szabó Zoltán, vezetőedző, TSC: „Az edzések jók voltak, habár a három felkészülési mérkőzést, amit játszottunk, elvesztettük. A mérkőzésekkel nem voltam megelégedve, azért mert sokat hibáztunk, főként a helyezkedéseknél, a védekezésben és a gólgyártás sem ment igazán. Sok helyzetet hagytunk ki, szóval javulnunk kell, habár itt van a bajnokság a nyakunkon, nincs sok időnk. Remélem, hogy a héten azért a fiúk összeszedik magukat, és a Vojvodina ellen egy olyan produkciót fognak majd mutatni, ami győzelmet hoz.”

A szerb labdarúgás megmentői?

Interjú Zsemberi Jánossal, a topolyai TSC elnökével

Megkezdte a felkészülést a következő idényre a TSC

A TSC-nél továbbra is nagyok az elvárások, céljuk, hogy a következő szezonban is európai kupaselejtezőt érő helyen végezzenek a szerbiai első osztályban. További célok között szerepel, hogy már idén augusztusban is minél több selejtezőkört sikeresen vegyenek az Európa-ligában.

Erőnléti felméréssel kezdte meg a felkészülési szezont a topolyai labdarúgó csapat. Szabó Zoltán vezetőedző a látottak alapján úgy véli, hogy játékosai jó formában vannak, hiszen mindössze kilenc napot voltak pihenőn. A TSC stratégája szerint minden adott a jó eredmények folytatásához, hiszen a csapat magját sikerült megtartani.

Szabó Zoltán, vezetőedző, TSC: „A következő szezonban az lesz a cél, hogy megtartsuk ezt a pozíciót, illetve szeretnénk még feljebb lépni, de ha ezt a helyet megtartjuk, az is nagy eredmény lenne. Szeretnénk a kupában is pár lépést előre haladni. Európában is szeretnénk helyt állni, legalább egy-két körön továbbjutni és utána meglátjuk a sorsoláson, hogy milyen csapatokat fogunk kapni, hogy mit tudunk majd elérni, de ami a legfontosabb, hogy a csapat együtt maradt és remélem, hogy egy jó felkészülés alatt megalapozza azt, hogy a következő szezon is hasonló lesz, mint a tavalyi.”

A TSC csapatánál több fiatal labdarúgó érkezésére lehet még számítani az átigazolási periódus hátralévő részében, a szerb élvonal új szabályai szerint ugyanis a bajnoki mérkőzésekre kiálló kezdőcsapatban legkevesebb két 21 éven aluli labdarúgónak kell szerepelnie. Ilyen játékosnak számít az Ajaxtól nemrég leigazolt Damjan Dostanić, illetve a Crvena zvezdából érkező Eleven Edvin is.

Palágyi Szabolcs, vezérigazgató, TSC: „Lassan kezdjük az előkészületi mérkőzéseket is. Ezek a mérkőzések szolgálnak arra, hogy meglássuk azt, hogy az új játékosok milyen formában vannak, illetve hogyan tudnak beépülni a csapatba és ugyanúgy ezek a mérkőzések lesznek azok, amelyek előkészületként szolgálnak arra, hogy augusztus közepén megmutassuk magunkat Európában is.”

A TSC első edzőmeccsét szombat délután játssza Zentán a szintén szerbiai szuperligás Inđija ellen. A felkészülés hátralévő szakaszában pedig a palánkai Bácska, a Csákvár, a Vasas és a Puskás Akadémia együttesével is megmérkőzik a topolyai csapat.