News

Az őszi idény legszebb gólja

Az őszi idény legszebb gólja a szurkolók szavazatai alapján Ifet Đakovac bombája a Voždovac ellen, a Szerb Szuperliga 15. fordulójában.
A szavazás nyertesei:
1. 2 Vip Silver belépő – zsu….@yahoo.com
2. 2 Vip Bronze belépő – pet……1969@gmail.com
3. TSC csomag – cip…..@gmail.com
Hamarosan felvesszük Önökkel a kapcsolatot.
Gratulálunk!

Véget ért az őszi idény az ifik és a serdülők számára

Ifjúsági csapatunk az őszi idény utolsó bajnoki meccsén hazai pályán 2:1-es vereséget szenvedett a Čukarički együttesétől. Goran Žmukić tanítványai 17 forduló után a Szerb Ifjúsági Liga 14. helyén állnak 18 ponttal.

Serdülőink szintén az Akadémián csaptak össze a Čukarički együttesével. A meccsen az utolsó percekig 2:1-re vezettek, azonban a végén a vendégek ünnepelhettek 3:2-es sikert. Csapatunk az őszi idény után a 14. helyen áll a Szerb Serdülő Liga táblázatán 14 ponttal.

Ifjúsági csapatunk kikapott a Brodaractól

Ifjúsági együttesünk a Szerb Ifjúsági Liga 16. fordulójában 2:1-es vereséget szenvedett Belgrádban a Brodarac csapatától. Serdülőink 1:1-es döntetlent játszottak.

A szerb dobogón telel a büszke vajdasági futballklub

Történelme legjobb eredményét érte el a csonka őszi szezonban a topolyai TSC, a vajdasági klub a szerb bajnokság gigászai mögött a harmadik helyen áll.

Palágyi Szabolcs, a TSC vezérigazgatója nyilatkozott a MOL Csapatnak.

A teljes cikket ezen a linken olvashatják:

A szerb dobogón telel a büszke vajdasági futballklub | MOL Csapat

A serdülők és az ifik is kikaptak a hétvégén

Ifjúsági csapatunk a Szerb Ifjúsági Liga 15. fordulójában 2:1-es vereséget szenvedett Belgrádban az IMT együttesétől. Kikaptak a serdülők is, ők Kraljevóban a Slogától szenvedtek 2:0-s vereséget.

Žarko Lazetić szerződést hosszabbított

Klubunk két és fél évvel meghosszabbította Žarko Lazetić vezetőedző szerződését, az új kontraktus 2025 júniusáig szól.

A szerződés aláírásakor a klub részéről Zsemberi János klubelnök és Palágyi Szabolcs, a TSC főigazgatója volt jelen. Az elnök kihangsúlyozta, hogy a klub valamennyi tagjának kiváló a kapcsolata Žarko Lazetićtyel, és elsősorban ezért döntöttek a szerződés meghosszabbítása mellett.

„Nagyon szerettünk volna olyan edzőt, mint Žarko, és ez össze is jött. Sokat vívódtunk, őrlődtünk, hogy kit válasszuk, s úgy tűnik, ő az igazi. Ami külön fontos, hogy az ambíciói is ugyanazok, mint nekünk: mindannyian szeretnénk fejlődni, éhesek vagyunk a sikerre, és ami a legfontosabb, hogy ezt sikerült is megvalósítani. A siker kulcsa talán az, hogy remekül megértjük egymást” – mondta Zsemberi János, aki köszönetet mondott Lazetićnek az eddig elért eredményekért, hozzátéve, hogy ő az ország egyik, ha nem a legjobb edzőjét látja Lazetićben, aki előtt fényes jövő áll.

A vezetőedző a szerződés meghosszabbításakor elmondta, véleménye szerint minden trénernek a célja, hogy a pályafutása egyik pillanatában olyan klubnak legyen a tagja, amilyen a TSC.

„Attól a pillanattól kezdve, amikor beléptem az ajtón, és ez pontosan egy éve volt, fantasztikusan érzem magam. A szerződés hosszabbítása nagy megtiszteltetés és öröm a számomra. Folytatom majd a megkezdett munkát, s bízom benne, hogy együtt sikerül majd megvalósítanunk azokat a célokat, amelyeket kitűztünk” – nyilatkozta Lazetić, aki hozzáfűzte: nagyon fontos, hogy amióta a TSC tagja, érzi az elnök és a főigazgató támogatását is, s úgy véli, ez döntő módon hozzájárult a sikerekhez. Az edző köszönetet mondott a játékosoknak és a klub tagjainak is az eddig elvégzett munkáért és az eredményekért.

Palágyi Szabolcs vezérigazgató szerint a szerződés hosszabbítása még jobb eredményeket hoz majd magával a jövőben.

„Örülök, hogy az utóbbi időben jó eredményeket érünk el, és olyan félidény van mögöttünk, amely megmutatta, hogy az ő vezetésével a jó úton járunk: mindenki láthatja, milyen focit játszunk, mik a céljaink” – mondta Palágyi, aki elmondta azt is, hogy Lazetićet a legtehetségesebb edzőnek tartja, s azt kívánja neki, hogy a TSC-vel érje el a kitűzött céljait, és az együttes kiharcolja az európai kupaporondon való szereplést. (NSO)

SZUPER LIGA (22/23) 19. FORDULÓ, TSC – Radnički 2:0

FK TSC (Topolya) – FK Radnički (Niš) 2:0

V. Ilić – Ćalušić, Stojić, Stojković – Petrović, Đakovac, Kuveljić, Cvetković – L. Ilić – Ratkov, Vukić (Milosavljević 78′)

A TSC a Szuperliga 19. fordulójában hazai pályán 2:0 arányban legyőzte a niši Radničkit.

Kiválóan nyitotta a meccset csapatunk, hiszen Ifet Đakovac már az 50. másodpercben betalált a vendégek kapujába. Ezek után főleg mezőnyjátékot láthattak a nézők, és az első félidőben kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt.

A második játékrészben megélénkült a játék képe, mindkét csapat előtt adódtak komioy lehetőségek. Az 59. percben a vendégek védője, Amougou Entongou megkapta második sárga lapját is, mert durván szabálytalankodott Veljko Ilić kapussal szemben. A kiállítás után a TSC sorra alakította ki a helyzeteket, és a 64. percben Nikola Kuveljić remek passza után Miloš Cvetković lőtt kapásból Dragan Rosić kapujába. A meccs végéig adódótt még néhány lehetőség az emberelőnyben játszó TSC előtt, de több gól már nem született.

Az őszi idény után csapatunk magabiztosan őrzi 3. helyét a tabellán. Eddig 39 pontot gyűjtöttünk. A bajnokság február elején folytatódik.