News

SZUPER LIGA (21/22) 22. FORDULÓ, MLADOST-TSC 2:0

Mladost (Lučani) – FK TSC (Topolya) 2:0

Filipović – Ćalušić, Tomanović (K), Varga – Petrović (Krsmanović), Đakovac (Milićević), Bocskay, Stanojev (Mirchevski), Banjac – Škuletić, Ratkov (Vukić)

Együttesünk a tavaszi szezon nyitómeccsén, a Szuperliga 22. furdulójában 2:0-s vereséget szenvedett Lučaniban a Mladost csapatától.

Az első félidőben kiegyenlített küzdelem folyt a nehéz talajú pályán. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, az egyetlen gólt azonban a TSC volt játékosa Janko Tumbasević szerezte, aki a 28. percben egy szöglet után fejjel vette be Nenad Filipović kapuját. A 44. percben Petar Škuletić egyenlíthetett volna, de 6-7 méterről jó helyzetben fölé lőtt.

A második játékrészben kissé agresszívebb lett csapatunk, a Mladost azonban az 56. percben megszerezte második gólját, ismét Tumbasević volt eredményes.

A hátralévő időben mindkét csapatnak voltak lehetőségei, Boris Varga a hosszabbításban gólt is szerzett, a játékvezető azonban les címén megsemmisítette, így maradt a hazaiak 2:0-s győzelme.

A nem teljes 22. forduló után a TSC a Szuperliga táblázatán a 11. helyet foglalja el 26 ponttal.

Sárga lapok: Tomanović 26’, Varga 74’

Győzelemmel szeretnénk kezdeni a tavaszi szezont

Csapatunk február 13-án, a Szuperliga 22. fordolójában, a tavaszi szezon első bajnoki mérkőzésén Lučaniban lép pályára a Mladost ellen. Vezedőedzőnk, Žarko Lazetić bizakodóan nyilatkozott a meccs előtt.

Ha azt nézzük, hogy a TSC milyen színvonalat képvisel, milyen szervezett a klub, milyen a játékosaink kvalitása, illetve játéka, minden mérkőzésen nyernünk kellene. Ezért ez egyfajta elvárás minden meccsen, ahogyan eddig is az volt. Azért megyünk, hogy nyerjünk, meglátjuk hogy elég lesz-e. A tabellán nem ott van a csapat ahol szeretnénk, de világos céljaink és ambícióink vannak. Először szeretnénk bejutni a play offba, utána megpróbáljuk elérni az Európába vezető helyek egyikét, a klub megérdemelné ezt. A kupában is komoly ambícióink vannak, szeretnénk mindenkit legyőzni. Nehéz meccs vár ránk egy olyan klubbal szemben, amelyet sokra tartok. Több edzőváltás is volt náluk, de az alapelképzelés maradt, a csapatban minimális változtatások történtek, sok tapasztalt játékosuk van. Rosszul kezdték a bajnokságot, de hét vesztes meccs után fel tudtak jönni egészen addig, ahol most vannak. Ez pedig a csapat komolyságát bizonyítja, szóval tudjuk, hogy egy kihívásokkal teli mérkőzés elé nézünk, de örülünk ennek a meccsnek. Bizonyítani szeretnénk a bajnokságban és magunknak is. Ennek a találkozónak is világos célokkal vágunk neki. Tudjuk, hogy a játékfeltételek nem lesznek tökéletesek, de ezt a meccset is le kell játszanunk, próbálunk majd alkalmazkodni. Még egyszer kiemelném, hogy sokra tartom a Mladostot mint klubot, de világosak a céljaink, és győzelemmel próbáljuk kezdeni a tavaszi szezont” – mondta Lazetić a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón.

Mihajlo Banjac, csapatunk középpályása szerint jól sikerült a felkészülés, és együttesünk készen áll a tavaszi szezonra.

” Jó periódus van mögöttünk, jó munkát végeztünk a felkészülés során. Szerintem elégedettek lehetünk azzal, ahogyan a meccseken teljesítettünk, valamint a fizikai felkészültségünkkel is. Szerintem a tavaszi idényben jobban tudunk majd teljesíteni, el tudjuk érni a kitűzött célokat. A Mladost csapata közvetlenül mögöttünk van a tabellán. Mély talajú pályán, nehéz találkozóra számítok. Ha tudjuk hozni azt a szintet amit a felkészülés során, akkor semmi gond nem lesz, és győzelemmel nyithatjuk a szezont” – fejtette ki véleményét a tehetséges fiatal játékos.

A mérkőzés vasárnap 13 órakor kezdődik, és az Arena Sport 1 élőben közvetíti.

Csapatunk Topolyán folytatja a felkészülést

Csapatunk a kéthetes törökországi edzőtábor után Topolyán folytatja a felkészülést a bajnokság tavaszi szakaszára. Vezetőedzőnk Žarko Lazetić elégedett az eddig látottakkal.

“Kiváló munkakörülményeink voltak, a pályák és minden más magas színvonalú volt. Mindent a tervek szerint sikerült véghezvinni, és ami a legfontosabb, hogy sem sérült, sem pedig beteg játékosunk nem volt. Mindössze néhány kisebb sérülés akadt, szóval ilyen szempontból is elégedettek vagyunk. Minden tekintetben sikerült a felkészülés, és úgy gondolom, hogy amit a játékban látni akarunk, azt terv szerint teljesítettük. Mérkőzésről mérkőzésre adtunk hozzá elemeket a játékhoz, és azt hiszem, hogy a csapat ezeket jól elsajátította, és remélhetőleg jobbak leszünk az előttünk álló szezonban, mint korábban. Nehéz ellenfeleink voltak, de minden téren jól alakítottuk a játékot. Erős ellenfelekkel mérkőztünk. Voltak akik mélyebben, voltak akik feljebb védekeztek, ezért volt alkalmunk gyakorolni az akciók felépítését és a támadások előkészítését is. Ezen kívül a felkészülési meccseken sok csapat a játékot szorgalmazza, így le tudtuk őket támadni és nyomás alatt tartottuk őket, szóval minden úgy történt ahogyan kellett. Nagyon elégedett vagyok a csapattal. Sikerült kialakítanunk egy olyan keretet, amelyben nincs felesleges játékos, pontosan annyi van amennyire szükségünk lesz. A fiatal játékosok is jól teljesítettek a felkészülés során, és vannak néhányan akik kölcsönbe mennek. A felkészülési időszak kezdete óta arról beszéltünk, hogy ha a téli átigazolási időszakban igazolunk játékosokat, akkor azok olyanok lesznek, akik minőséget képviselnek. Škuletićtyal ezt megkaptuk, és azon dolgozunk, hogy még két játékost hozzunk az átigazolási szezon végéig, hogy erősítsük a csapaton belüli konkurenciát, és a már itt lévő játékosok is fejlődjenek, az érkezők pedig bizonyíthassák, hogy erősítik a csapatot” – mondta a TSC vezetőedzője.

Csapatunk kapitánya, Saša Tomanović is elégedetten nyilatkozott, miután hazatért a csapat.

“Törökországban mindig remek feltételek között dolgozhatunk. A hotelek, a pályák és a mérkőzések is kiválóak amiket ott játszunk. Elégedettek vagyunk az elmúlt két héttel, komoly munka van mögöttünk, és felkészültünk a szezonkezdésre. Amikor megérkeztünk Törökországból, akkor kaptunk két szabadnapot, kicsit pihentünk, feltöltődtünk. Még egy hét van a Voždovac elleni felkészülési mérkőzésig, a szezon első fordulójában pedig a lučani Mladost ellen lépünk pályára” – mondta a TSC csapatkapitánya.

A TSC jelenleg a Szuperliga 10. helyét foglalja el 26 ponttal.

Megkezdődött a felkészülés a tavaszi szezonra

Csapatunk vasárnap, január 9-én megkezdte a felkészülést a tavaszi szezonra. Együttesünk január 14-ig az Akadémián készül, majd kéthetes törökországi edzőtáborba utazik.

Vezetőedzőnk, Žarko Lazetić bizakodva tekint az előttünk álló időszakra.

“Vasárnap kezdtük a felkészülést, a csapat tagjainak volt egy tesztelése január 4-én és 5-én, amit Újvidéken az Egészségügyi Intézetben végeztek el. Szerencsére mindenki egészséges és készen áll a felkészülési időszakra. Volt két bemelegítő edzésünk, most a tervek szerint folytatjuk. A hangulat jó, elmúltak az ünnepek. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánjak a TSC támogatóinak, szurkolóinak és mindenkinek. Világos célokkal gyűltünk össze az új szezonra. Bevezető szakaszban vagyunk a munkát illetően mind fizikai, mind pedig taktikai szempontból. Minden szükséges feladatot és tesztelést elvégzünk a következő három napban, hogy világosan lássuk, milyen állapotban vannak a játékosok. Ez szükséges ahhoz, hogy egyéni edzésterveket készítsünk, és hogy jól meg tudjuk szervezni a felkészülés mikrociklusait. Minden felkészülési időszak fontos, és nagyon sokat hozhat egy félszezonban is. Úgy gondolom, ezzel a játékosok is tisztában vannak, és jó hozzáállással kezdtük el a munkát. Az átigazolási időszakban bármi megtörténhet, nekünk is van egy tervünk, eszerint 5-6 játékos távozni fog. Elment már Zec az őszi szezon végén, illetve Rajković és Marsenić is. Érkezett egy erősítés is Petar Škuletić személyében, és még két játékossal tárgyalunk. Néhány posztra többen is voltak mint amire szükség lett volna. Szeretnénk a csapatlétszámot 20-21 re redukálni, plusz a kapusok. Néhány fiatal játékost is felhoztunk az utánpótlásból, hogy csatlakozzanak az első csapathoz, és hogy megtapasztalják milyen a munka nálunk és hogy mi is megnézzük, hogyan találják fel magukat ebben a környezetben. Šušnjar, Amidžić kapus és Čarapić, aki kölcsönben a Žarkovo csapatában szerepelt. Ők itt vannak velünk, és majd meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok. A szakmai stáb is kiegészült, érkezett egy segédedző, Dobrivoje Mutavdžić, aki 8 évig a Voždovac csapatánál dolgozott. Úgy gondolom, hogy tud majd nekünk segíteni a tapasztalatával és tudásával, hogy jobbak legyünk. Pénteken két hétre törökországi edzőtáborba utazunk. Négy felkészülési mérkőzés van tervben a két hét alatt. 18-án a Honvéddal, 20-án az azeri Karabaggal, 24-én a kazahsztáni Asztanával, 27-én a visszaindulásunk előtti napon pedig a dunaszerdahelyi DAC csapatával. Ez a négy meccsünk lesz Törökországban, amikor pedig visszatérünk, 4-én vagy 5-én a Voždovac ellen játszunk, és keresünk még egy ellenfelet, hogy minden játékosunk legalább 90 percet pályán tudjon tölteni a szezonkezdés előtt” – mondta Žarko Lazetić.

Csapatunk 21 forduló után a táblázat 10. helyét foglalja el 21 ponttal. A bajnokság tavaszi idénye a tervek szerint február 12-én kezdődik.

SZUPERLIGA (21/22) 21. FORDULÓ, TSC-CRVENA ZVEZDA 2:3

FK TSC (Topolya) – FK Crvena zvezda (Belgrád) 2:3

Filipović – Petrović (Milićević 68), Leandro, Varga (Bocskay 83‘), Stojković – Tomanović (K), Stanojlović (Krsmanović 50’), Đakovac, Banjac (Ratkov 83’), Stanojev (Stoiljković 83‘) – Vukić

Csapatunk a Szerb Szuperliga 21. fordulójában a TSC Arénában 3:2-es vereséget szenvedett a belgrádi Crvena zvezdától.

A TSC kezdte jobban a meccset, és Mihajlo Banjac már a 7. percben megszerezte a vezetést a vendégvédők hibája után. Nem sokáig örülhettünk, hiszen a 15. minutumban Marko Ivanić egyenlíteni tudott, három perccel később azonban ismét a TSC vezetett, Jug Stanojev passzolt Banjachoz, aki remek labdát adott Slobodan Stanojlovićnak, aki remek mozdulattal talált a vendégek kapujába. A vendégek ekkor átvették az irányítást és másodszor is sikerült egyenlíteniük. Védelmünk hibáját kihasználva Milan Pavkov talált be.

A második félidőben egyenlő felek küzdelmét láthatták a nézők, a vendégek azonban az 55. percben Pavkov második góljával megszerezték a vezetést. Ezek után a TSC többet próbálkozott, de igazi nagy helyzetet nem sikerült kialakítani, a Zvezda viszont veszélyesen kontrázott. A meccs végéig több gól már nem született, a vendégek így 3:2-re nyertek.

Sárga lapok: Leandro 30, Tomanović 45

A Zvezda a meccs esélyese, de küzdeni fogunk

A TSC csütörtökön, december 16-án a topolyai TSC Arénában a belgrádi Crvena zvezdát fogadja a Szerb Szuperliga 21. fordulójában.

Csapatunk vezetőedzője bízik a pozitív eredményben.

“A célunk ezen a mérkőzésen is pontosan ugyanaz, mint mindig: a pozitív eredmény. Ha lehetséges, akkor nyerjünk, ha nem, akkor legalább döntetlenre hozzuk a meccset. Tudjuk, hogy mit jelent a Crvena zvezda a szerbiai fociban, ők a bajnokok, akik Európában is komoly sikereket értek el. Azzal is tisztában vagyunk, hogy most jön az egyik legnehezebb összecsapás. Maximális tisztelettel vágunk neki ennek a találkozónak is, tudjuk hogy mennyire veszélyesek, hogy vannak olyan játékosaik, akik egyedül is eldönthetik a meccset. A mérkőzés folyamán képesek jól alkalmazkodni, formációt cserélni, valamint játékstílust váltani. Ha kell, akkor beállnak védekezni, nagyon jó a védelmük, a támadások során pedig a futballistáik egyéni képességei is kidomborodnak. Több játékossal érkeznek a támadások befejezéséhez, szóval tudjuk, hogy komoly ellenfél vár ránk, mi pedig készen állunk majd. Az a hozzáállás, ami jellemzi az edzéseinket és az elmúlt mérkőzéseinket, lehetőséget ad arra, hogy megpróbáljuk elérni a célt, ami a jó játék és a jó végeredmény” – mondta Žarko Lazetić.

Nenad Filipović, csapatunk kapusa szerint játékosaink a maximumot fogják nyújtani az aktuális bajnok ellen.

“Felesleges bármit mondani a Crvena zvezdáról, amely az Európa Ligában maga mögé utasította a Bragát, valamint a Midtjylland és a Ludogorec csapatát. Fantasztikusan játszanak a bajnokságban is. Ennek ellenére természetesen történnek kisiklások nagyobb csapatoknál is, nemhogy a Zvezdánál, úgyhogy ilyen előfordulhat a szerb bajnokságban is. Néha kikapsz, néha döntetlent játszol, szóval a surdulicai Radnik elleni eredmény engem nem lep meg, mert a Radnik csapata nagyon jó meccset játszott. Mi elsősorban magunkra figyelünk, magunkra koncentrálunk, mert úgy gondolom, hogy visszatértünk a helyes útra, amin a TSC-nek haladnia kell, ez pedig az, hogy mindig nyerni akarunk. Mindent meg fogunk tenni, hogy a Crvena zvezda ellen is maximálisan helytálljunk, és hogy megörvendeztessük szurkolóinkat” – fejtette ki véleményét a TSC kapusa.

A mérkőzés csütörtökön 16.05-kor kezdődik a TSC Arénában, az Arena Premium 1 élőben közvetíti.

SZUPERLIGA (21/22) 20. FORDULÓ, RADNIČKI 1923-TSC 0:3

FK Radnički 1923 (Kragujevac) – FK TSC (Topolya) 0:3

Filipović – Petrović, Leandro (Antonić 26‘), Varga, Stojković (Krsmanović 83’) Tomanović (K), Stanojlović, Milićević, Banjac (Stoiljković 83), Stanojev (Đakovac 67‘) – Vukić (Ratkov 83’)

A TSC Kragujevacon a Radnički 1923 otthonában magabiztos 3:0-s győzelmet aratott a Szerb Szuperliga 20. fordulójában.

Csapatunk nyitotta jobban a meccset, az első félidőben több gólhelyzetünk is akadt. A 27. percben Dejan Milićević ugratta ki Slobodan Stanojlovićot, aki remekül adott középre, Stefan Vukić pedig védhetetlenül fejelt a hazaiak kapujába. Az első játékrészben még Jug Stanojev és Mihajlo Banjac szerezhetett volna gólt, de Stanojev pontatlan volt, Banjac lövését pedig a hazaiak kapusa védte.

A második félidőben is a TSC játszott mezőnyfölényben. A 72. percben Milićević beadása után Banjac szerezte második gólunkat, nyolc perccel később pedig az ő szöglete után Vukić második, illetve a TSC harmadik találatát ünnepelhették játékosaink.

A TSC a nem teljes 20. forduló után a hetedik helyen áll a bajnokságban 26 ponttal.

Sárga lapok: Tomanović 63′, Đakovac 90′, Filipović 90′

Nagyon fontos mérkőzés vár ránk Kragujevacon

Csapatunk a Szerb Szuperliga 20. fordulójában szombaton Kragujevacon a Radnički 1923 együttesével mérkőzik.

A mérkőzés előtt vezetőedzőnk, Žarko Lazetić kiemelte, hogy nagyon fontos mérkőzés vár a csapatra.

Látjuk, hogy milyenek az időjárási feltételek, az országban a mi stadionunkon kívül mindenhol nagyon nehéz játszani, ez főleg fizikailag teszi próbára a játékosokat. A soron következő mérkőzésre készülünk, ahol elsősorban magunkkal szeretnénk foglalkozni, hogy megfelelő színvonalon tudjunk játszani, hogy alkalmazkodjunk a pályához és az ellenfélhez, amely biztosan nagyon motiváltan vár majd bennünket. A fiúknak most jobb pillanataik vannak, és ha sikerül úgy felkészülni, valamint úgy játszani, ahogy a legutóbbi meccsen pontot szereztünk, akkor ez döntő tényező is lehet, hogy felfelé mozduljunk a táblázaton, amit megérdemelnénk. Egészen biztos, hogy mindkét csapat szeretné megszakítani a rossz sorozatát. Az ellenfélhez most érkezett egy új, tapasztalt edző, Zoran Milinković, akit sokra becsülök. Két pontot szereztek idegenben, most pedig szeretnének nyerni. Rajtunk múlik, hogy felkészülten érkezzünk és magas szintű játékot mutassunk be. Szerintem meghatározóak leszünk ezen az összecsapáson, és sok minden csak tőlünk függ. Amit a felkészülés során teszünk, amit bemutattunk az elmúlt két mérkőzésen, azt szeretnénk átvinni a következőre is, és ennek elégnek kellene lennie egy pozitív eredményhez” – mondta Lazetić.

Együttesünk támadója Petar Ratkov többek között arról beszélt, hogy csapatunk tagjai minden beleadnak majd a kragujevaci meccsen.

Szerencsés vagyok, hogy sikerült gólt lőnöm az előző meccsen, főleg hogy ez pontot is hozott a csapatnak. Szorgalmasan folytatom a munkát, hogy minél több ilyen sikerüljön a szezon végéig. Most Kragujevacra utazunk vendégszerepelni, az ellenfél pedig jól védekezik, de mi 300%-ot fogunk beleadni, hogy megnyerjük ezt a meccset, és megtörjük ezt a győzelem nélküli rossz sorozatot” – mondta Ratkov.

A mérkőzés szombaton, december 11-én 13 órakor kezdődik Kragujevacon, az Arena 1 Premium csatornán láthatnak élő közvetítést.