News

A Topolya a Ferencváros elleni győzelemmel avatta új pályáját

Az Európa Liga csoportkörében érdekelt Ferencváros vendégjátékával avatták fel a délvidéki Topolya SC új pályáját pénteken délután. A szerb első osztályban szereplő gárda ezzel három év zentai albérlet után költözhet vissza hazai körülmények közé. Az UEFA előírásoknak megfelelő, nemzetközi mérkőzésekre is alkalmas stadion a magyar állam támogatásával készült el.

Forrás: maszol.ro

Felavatták a TSC topolyai pályáját

Az esemény TSC akadémistáinak performanszával kezdődött, majd a létesítményt ökumenikus ceremónia keretében felszentelték, ezt követően felcsendült a szerb és a magyar himnusz is.

Forrás: pannonrtv.com

Szerbia legkorszerűbb futballpályája

Felavatták a TSC Arénáját – Az első mérkőzés a Ferencvárossal zajlott, s a hazaiak győzelmével végződött

A Topolya a Ferencváros legyőzésével avatta fel új stadionját

A vajdasági magyarok körében a legnépszerűbb magyarországi csapat ellen lépett pályára a Topolyai SC a legmodernebb szerbiai stadion ünnepélyes átadásán, és a TSC 2–1-re legyőzte a Ferencvárost az avatóünnepség csúcspontjaként.

Ismét jól szerepeltek korosztályos csapataink

A hétvégén U19-es, U17-es, illetve U15-ös csapatunk is győzni tudott. Az ifik idegenben nyertek a lučani Mladost ellen 3:2-re, a serdülők Újvidéken győzték le fölényesen a Vojvodinát, míg U15-ös együttesünk gólzáporos 15:0-ás győzelmet aratott a RFK Novi Sad ellen.

Ifjúsági csapatunk a Szerb Ifjúsági Liga harmadik fordulójában idegenben mérkőzött a lučani Mladost együttesével, és egy rendkívül izgalmas, fordulatos meccsen 3:2-es győzelmet aratott. A meccsen a hazaiak szerezték meg a vezetést, de Krsmanović egyenlíteni tudott. A Mladost másodszor is előnybe került, de ezek után egy öngóllal ismét döntetlenre módosult az állás. A mindent eldöntő találatot a csereként beállt Petrović szerezte a mérkőzés 80. percében.

Serdülő csapatunk a Vajdasági liga északi csoportjának harmadik fordulójában Újvidékre látogatott, ahol nagyarányú győzelmet aratott a Vojvodina felett. A TSC 6:1-es győzelmet aratott a székvárosi együttes felett. Csapatunk góljait Kónya (2), Kalapáti (2), Svilar és Bošnjak szerezték.

U15-ös együttesünk a Vajdasági liga északi csoportjának második fordulójában az újvidéki RFK Novi Sad csapatát látta vendégül és gólzáporos győzelemmel örvendeztette meg a szurkolókat, hiszen 15:0 arányban nyertek. Gólszerzőink: Stojkov (4),Mester (2), Szabó (2), Kulojević (2), Öreg L., Jeremić, Nagyhegyesi, Carek, illetve az ellenfél egy öngólt is vétett.

SZUPERLIGA (21/22) 7. FORDULÓ, TSC-MLADOST 2:1

FK TSC (Topolya) – FK MLADOST (Lučani) 2:1

Filipović – Krstić (Stojković 84), Leandro (Antonić 65’), Varga – Stoiljković, Tomanović (K), Đakovac, Stanojev (Milićević 65’) – Zec, Banjac (Petrović 65’) – Vukić (Ratkov 84‘)

A szerb labdarúgó Szuperliga 7. fordulójában a TSC a Zentai Városi Stadionban lejátszott mérkőzésen 2:1-re legyőzte a lučani Mladostot.

A vendégek kezdték jobban a meccset, agresszív letámadásuk kissé megzavarta csapatunkat. A Mladostnak volt is egy-két kisebb lehetősége, de ezeket nem tudták kihasználni. A TSC az első negyedóra után átvette az irányítást, a 27. percben pedig egy szöglet után Đuro Zec tört be a tizenhatosba, majd Saša Tomanovićhoz passzolt, aki közelről a hálóba lőtt. A 39. minutumban már 2:0 állt az eredményjelzőn. Jug Stanojev futott el a jobboldalon, remekül tálalt Dušan Stoiljković elé, aki megszerezte első gólját kék-fehér mezben.

A második félidőben a vendégek ismét letámadtak, ennek eredményeként a 60. percben szépíteni tudtak, csapatkapitányuk Saša Jovanović révén.

A meccs hátralévő részében főleg mezőnyjátékot láthattak a nézők, csapatunk jól védekezett és rutinosan megőrizte egygólos előnyét, így a TSC 2:1-es győzelmet aratott.

A táblázaton a 16 pontos TSC ismét átvette a vezetést, bár a Partizan és a Crvena zvezda két-két meccsel kevesebbet játszott.

Sárga lap: Đakovac 83’

A TSC a lučani Mladostot fogadja

Augusztus 27-én a Zentai Városi Stadionban 18 órás kezdettel a Szuperliga 7. fordulójában a topolyai TSC a lučani Mladostot látja vendégül.

Veselin Sekulović erőnléti edző szerint nehéz mérkőzésre számít a csapat, mert az ellenfél ebben az idényben még egyetlen pontot sem szerzett.

Olyan csapattal mérkőzünk, amely még nem szerzett pontot, de előbb-utóbb nekik is kijön majd a lépés, és megszerzik első pontjaikat. Mindent beleadnak majd, hogy jó eredményt érjenek el, nekünk viszont ezen a mérkőzésen is a győzelem a cél. Szeretnénk ezt a hazai találkozót is megnyerni” – mondta Sekulović, aki szerint nem szabad, hogy megzavarja a csapatot a Crvena zvezdától elszenvedett vereség.

Boris Varga a TSC védője arról beszélt, hogy a lučani csapat játékosai rendkívül motiváltak lesznek, mert szeretnék megszerezni első pontjaikat az idényben.

Négy győzelem után kissé megtorpantunk. A Zvezda ellen jól játszottunk, de nem volt szerencsénk, persze ellenük a saját stadionjukban nagyon nehéz játszani. Megmutatták, hogy magas szinten tudnak futballozni és megérdemelten nyertek” – mondta Varga, aki szerint a válogatott mérkőzések miatti szünet előtt mindenképpen meg kellene nyerni a Mladost elleni meccset.

Keményen dolgoztunk a héten, mindenki maximumot nyújtott az edzéseken. Becsülöm az ellenfelet, de azt gondolom, hogy a támadó jellegű stílusunkra építve megnyerhetjük a mérkőzést, a lučani csapat pedig majd valahol máshol szerzi meg első pontjait” – tette hozzá Varga.

Goran Antonić a kék-fehérek védője arra emlékeztetett, hogy a lučani csapatot erősíti a TSC volt játékosa Janko Tumbasević.

Minőségi csapatot látunk vendégül. Egyénileg képzett futballistáik vannak, ott van például volt csapattársunk Tumbasević, aki a Mladost egyik legjobbja. Mi viszont ezen a mérkőzésen is mindenképpen a győzelemre törünk” – mondta Antonić.

A TSC-Mladost mérkőzésre ma 18 órától kerül sor a Zentai Városi Stadionban.