News

Ifjúsági csapatunk a második helyet szerezte meg a MOL Kukkonia Kupán

Ifjúsági csapatunk a második helyen végzett Szlovákiában a hatodik MOL Kukkonia Kupán. A döntőben együttesünket a Puskás Akadémia győzte le 4:3-ra.

A tornán a fiúk a csoportmeccsek során 1:0-ra verték a Spartak Trnavát, majd 1:1-et játszottak a Ferencvárossal és megnyerték csoportjukat, ami azt jelentette, hogy a döntőben a Puskás Akadémiával csapnak össze.

Jól kezdte a finálét csapatunk, Beskorvajni és Rakić góljaival 2:0-ra vezettünk, az ellenfél azonban ezután zsinórban négy gólt is szerzett, a végén pedig Bugarin csak szépíteni tudott.

A bronzmeccsen a házigazda DAC tizenegyesekkel nyert a Spartak Trnava ellen, míg az ötödik helyet a Ferencváros szerezte meg, amely 1:0-ra verte az Eszék csapatát.

A torna legjobb játékosának a TSC védőjét, Marko Dmitrović választották.

Legyőztük a bijeljinai Radnikot

FK TSC (Topolya) – FK Radnik (Bijeljina) 3:1

Filipović – Varga (Kangrga), Antonić (Rajković), Stojković (Marsenić) – Petrović (Petković), Santrač (Tomanović), Bocskay (Đakovac), Stanojev – Milićević (Zec), Stoiljković (Banjac), Stanojlović (Vukić)

Csapatunk 3:1-es győzelmet könyvelhetett el a bijeljinai Radnik ellen az Akadémián játszott barátságos mérkőzésen.

Az első félidőben több helyzetünk is volt, de csak egy gólt sikerült szereznünk, a 27. percben Stanojlović volt eredményes. A második játékrészben még kétszer sikerült bevenni a vendégek kapuját. A 62. percben a fiatal Kangrga adott remek labdát Stanojevnek, aki Dejan Milićevićet hozta kihagyhatatlan helyzetbe, hét perccel később pedig Goran Antonić is eredményes volt. A vendégek a mérkőzés utolsó percében szépítettek. Jovan Motika büntetőből talált be.

Sikeresen szerepeltek korosztályos csapataink

A hétvégén ifjúsági csapatunk és az U17-es együttes is győzelmet aratott.

Az ifik a Szerb Ifjúsági Liga 8. fordulójában hazai pályán a Zemun ellen diadalmaskodtak 3:2 arányban. Csapatunk végig uralta a mérkőzést, a fiúk már 3:0 arányban is vezettek, azonban a vendégeknek a meccs végéig sikerült szépíteniük. Góljainkat Beskorvajni és Šušnjar szerezte, a vendégcsapat pedig egy öngólt is vétett.

U17-es együttesünk a Vajdasági serdülő liga északi csoportjának 8. fordulójában Kúlán nagyarányú győzelmet ünnepelhetett a Hajduk 1912 csapata ellen. Perišić kétszer is betalált, rajta kívül pedig Stojkov, Kalapati, Stančić és Preradov volt eredményes.

SZUPERLIGA (21/22) 12. FORDULÓ, TSC-ČUKARIČKI 1:2

FK TSC (Topolya) – FK Čukarički (Belgrád) 1:2

Csapatunk a TSC Arénában a Szuperliga 12. fordulójában 2:1-es vereséget szenvedett a belgrádi Čukarički együttesétől.

A vendégek kezdték jobban a meccset, de a 10. perctől a TSC vette át az irányítást, a 16. percben Banjac, bő 10 perccel később Tomanović volt pontatlan. A 34. percben óriási helyzetet hagytak ki a vendégek, amikor Čolović lövését Đuro Zec a gólvonalon hárította. Három perc múlva azonban a Čukarički mégis megszerezte a vezetést Stefan Čolović révén.

A második félidő elején rögtön sikerült az egyenlítés. Marko Petković beadása után Petar Ratkov fejjel volt eredményes. Fiatal csatárunk első gólját szerezte a Szuperligában. Ratkov az 54. percben ismét felíratkozhatott volna a góllövők listájára, de a remekül védő Đorđe Petrović hárítani tudta ziccerét, majd Zec lövését is blokkolni tudták a vendégek védői. A 68. percben a Čukarički ismét megszerezte a vezetést, Minić játékvezető büntetőt ítélt, melyet Asmir Kajević értékesített. A meccs hátralévő részében mindent megtett csapatunk az egyenlítésért, a bírói ráadásban Slobodan Rajković a kapufát találta el, így a vendégek három ponttal távoztak a TSC Arénából.

Sárga lap: Tomanović 57’

A TSC a Čukarički csapatát látja vendégül

A TSC csapata a szerb Szuperliga 12. fordulójában, október 2-án szombaton Topolyán a TSC Arénában 16 órától a belgrádi Čukaričkit fogadja.

Faragó Szilárd kapusedző szerint legalább olyan nehéz feladat vár a csapatra, mint a Vojvodina ellen.

„Hasonló mérkőzést várok, mint a Vojvodina ellen, szerintem az utolsó pillanatig kérdéses lesz a győztes kiléte is. Nekünk jót tett a Vojvodina elleni győzelem, még nagyobb önbizalmat kapott a csapat, és úgy érzem a fiúk hozzáállása alapján, hogy jó mérkőzést fogunk játszani, és a végén szerintem ismét pozitív eredménnyel tudjuk zárni a mérkőzést” – mondta többek között csapatunk kapusedzője.

Slobodan Rajković, aki első tétmeccsén gólt szerzett a TSC színeiben, amivel eldöntötte a Vojvodina elleni rangadót, azt emelte ki, hogy a belgrádi csapatban sok fiatal tehetséges futballista szerepel.

„Biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. A Čukarički egy fiatal csapat, több remek játékosuk van. Külön erőt adhat nekik a vezetőedzőjük, aki nemcsak jó, hanem egy legenda volt, és aki a karrierje során sok ilyen összecsapáson vett részt, és biztosan át tudja adni játékosainak a lényeget. Ami bennünket illet, egyszerűen meg kell ismételnünk a jó dolgokat, amiket eddig csináltunk. Jól felkészültünk, jól felkészített bennünket a szakmai stáb az előző meccsre és a mostanira is. Jól dolgoztunk, de a hibák számát minimalizálnunk kell. Persze hibák mindig történnek, ezeket ki kell küszöbölnünk, meccsről meccsre haladva, a jó dolgokat pedig meg kell tartanunk. Olyan mérkőzés következik, ahol nekünk játszanunk kell, rajtunk lesz a nagyobb teher, mert szeretnénk megtartani a harmadik helyet. Nekünk mint játékosoknak, és mint klubnak is nagyon kell figyelnünk. Tudnunk kell, hogy ilyen helyzetekben nagyobb a felelősség, és arra kell törekednünk, hogy megtartsuk a jó játékot és a pozitív eredményeket” – mondta a TSC védője.

Csapatunk 11 forduló után a táblázat harmadik helyét foglalja el 20 ponttal.

Ifjúsági csapatunk győzelme

Ifjúsági együttesünk a Szerb Ifjúsági Liga 7. fordulójában Belgrádban 2:0-ás győzelmet aratott az IMT csapata felett. A TSC mindkét gólját Beskorvajni szerezte. Csapatunk jelenleg a táblázat ötödik helyén áll 12 ponttal.

U15-ös csapatunk nyert, az ifik viszont kikaptak a hétvégén

A hétvégén felemás eredményeket jegyeztek utánpótlás csapataink. Az U15-ösök gólzáporos sikert arattak, míg ifjúsági csapatunk kikapott. A serdülők meccsét elhalasztották.

U15-ös együttesünk a Vajdasági liga északi csoportjának hatodik fordulójában az Akadémián lejátszott mérkőzésen 17:1-es vereséget mért a kúlai Hajduk 1912 csapatára. Góljainkat Stojkov (4), Kulojević (4), Mester (3),Vajagić (2), Varga, Jeremić, Sándor és Kuzmanović szerezte.

Ifjúsági csapatunk szintén hazai pályán játszott, de nem sikerült jól a belgrádi Čukarički elleni mérkőzés, ugyanis a vendégek 4:1 arányban győztek. Gólunkat Beskorvajni lőtte.