News

SZUPERLIGA (21/22) 16. FORDULÓ, NOVI PAZAR-TSC 1:1

FK NOVI PAZAR (Novi Pazar) – FK TSC (Topolya) 1:1

Filipović – Krsmanović (Petrović 88’), Varga, Antonić, Petković – Tomanović (K), Stojković (Đakovac 46’) – Milićević (Ratkov 88’), Banjac (Vukić 46‘), Stanojev (Stoiljković 73’) – Zec

A TSC csapata a Szuperliga 16. fordulójában idegenben 1-1-es döntetlent játszott a Novi Pazar együttesével.

Az első félidő főleg mezőnyjátékot hozott, de kevés helyzetet. A hazaiak már a 12. percben megszerezték a vezetést. Egy kapu előtti kavarodás után Bojan Čečarić találta fel a legjobban magát, és egy méterről a hálóba pöckölte a labdát Saša Tomanović és Nenad Filipović mellett. A gól után sem változott a játék képe, az első játékrészben csapatunk legnagyobb gólszerzési lehetősége Tomanović előtt adódótt, de fejesét védte a hazaiak kapusa, Nikola Vujanac.

A második félidőt jobban kezdte a TSC. A 48 percben Đuro Zec veszélyeztetett, majd a 61. percben Jug Stanojevnek volt egy veszélyes lövése, és Dejan Milićević is közel járt a gólhoz. A 68. percben viszont sikerült egyenlíteni. Egy bal oldali szögletet Zec végzett el, a csereként beállt Stefan Vukić pedig védhetetlenül fejelt a Novi Pazar kapujába. Ezek után csapatunk a győztes találatot is megszerezhette volna, több jó lehetőség is volt erre. A legnagyobb helyzetet a 91. percben Vukić hagyta ki, aki 10 méterről a jobb kapufát találta el.

A nem teljes 16. forduló után a TSC a Szuperliga hatodik helyét foglalja el 22 ponttal.

Sárga lapok: Đakovac 74‘, Vukić 88’

Három pontért utazunk Novi Pazarba

A TSC együttese a Szuperliga 16. fordulójában pénteken, november 5-én a Novi Pazar vendége lesz.

Csapatunk segédedzője Krsto Jokić szerint a fiúk jó teljesítményt nyújtottak az előző fordulóban a Voždovac ellen, a Novi Pazar viszont kemény ellenfélnek ígérkezik.

„Elégedettnek kell lennünk a Voždovac elleni teljesítménnyel, mindkét csapat támadó futballt mutatott be, ez az 1:1-es döntetlen reálisnak tűnik. Talán a hajrában a győzelmet is megszerezhettük volna, de ahogyan mondtam, elégedettnek kell lennünk csapatunk játékával. A Voždovac elleni meccs után most egy nehéz mérkőzés vár ránk Novi Pazarban. Aki ismeri a hazai futballt, az tudja, hogy ez az egyik legnehezebb vendégszereplés. Egy motivált ellenfél vár ránk, mindazzal az energiával, amit a szurkolóik adnak nekik. A táblázaton elfoglalt helyük nem tükrözi a csapat minőségét, mert sokkal jobbak, mint azt a jelenlegi helyezésük mutatja. Nekünk jól fel kell készülnünk, motiváltan kell játszanunk, és meg kell szereznünk a három pontot” – fejtette ki véleményét Jokić.

Csapatunk játékosa, Dušan Stoiljković is nehéz meccsre számít.

„Egy kemény mérkőzést várok, a Novi Pazar egy kellemetlen ellenfél, főleg ha hazai pályán játszanak. A szurkolóik is visszatértek a stadionba, szóval nehéz lesz ott futballozni, de mi természetesen teljesen rájuk fókuszáltunk, és felkészülten várjuk a találkozót” – nyilatkozta a TSC labdarúgója.

A TSC 15 forduló után a táblázat 6. helyét foglalja el 21 ponttal, míg a Novi Pazar jelenleg a sereghajtó 9 egységgel.

A mérkőzés pénteken, november 5-én 18 órakor kezdődik, az Arena Sport 1 pedig élőben közvetíti.

A serdülők és U15-ös csapatunk is nyert a hétvégén

A hétvégén ifjúsági csapatunk vereséget szenvedett, a serdülő, illetve az U15-ös csapat megnyerte bajnoki mérkőzését.

Ifjúsági együttesünk Belgrádban a Brodarac ellen lépett pályára a Szerb Ifjúsági Liga 12. fordulójában, és 2:0-ra kikapott. A mérkőzés kiegyenlített volt, a hazaiak azonban jobban használták ki lehetőségeiket, így otthon tartották a három pontot.

Serdülőink hazai pályán játszottak az újvidéki Proleterrel a Vajdasági serdülő liga északi csoportjában, és 2:0-s győzelmet ünnepelhettek. Csapatunk végig jobb teljesítményt nyújtott, és megérdemelt győzelmet aratott. A TSC mindkét gólját Trajković szerezte.

U15-ös együttesünk is győzelmet aratott a hétvégén. Szabadkán az Arena SU csapatát verték fölényesen 5:0 arányban. Góljainkat Kulojević (2), Pivnički, Szabó és Öreg L. szerezte.

SZUPERLIGA (21/22) 15. FORDULÓ, VOŽDOVAC-TSC 1:1

FK VOŽDOVAC (Belgrád) – FK TSC (Topolya) 1:1

Filipović – Petrović (Krsmanović 71‘), Antonić, Stojković, Petković – Đakovac (Varga 57‘), Tomanović (K) – Zec, Banjac (Bocskay 88‘), Stanojev – Ratkov (Milićević 71‘)

Csapatunk a Szuperliga 15. fordulójában 1:1-es döntetlent játszott a Voždovac együttesével Belgrádban.

Az első félidőben egyenrangú küzdelmet láthattak a nézők, mindkét oldalon adódtak lehetőségek. A TSC először a 10. percben veszélyeztetett Jug Stanojev révén, de lövését blokkolták a hazai védők, akárcsak Marko Petković lehetőségénél. A 23. percben Petar Ratkov került helyzetbe, majd a 37. minutumban ismét fiatal csatárunk lőhetett volna gólt, de a hazaiak kapusa, Miloje Preković mindkét esetben hárítani tudott.

A második félidőt a hazaiak kezdték jobban, és két perc elteltével megszerezték a vezetést. Egy védelmi hiba után Nikola Vujnović volt eredményes. Ezek után átvettük a játék irányítását. Az 51. percben Ifet Đakovac, tíz perccel később pedig Goran Antonić került kecsegtető helyzetbe, de nem tudtak élni a lehetőséggel. Az egyenlítés a 84. percben sikerült, a jobb oldalon Marko Petković futott el, visszagurított a csereként pályára lépő Dejan Milićević elé, aki mintegy 20 méterről hatalmas gólt lőtt. Négy perccel később Petković a győztes gólt is megszerezhette volna, de ziccerét a hazaiak kapusa hárította, így maradt az 1:1-es döntetlen.

A nem teljes 15. forduló után a TSC továbbra is a negyedik helyet foglalja el a Szuperliga táblázatán 21 ponttal.

Sárga lap: Antonić 34‘, Banjac 88‘

A TSC is segít a Szarvák családnak

Csütörtökön a TSC Labdarúgó Klub képviselői meglátogatták a Tiszaszentmiklóson nehéz körülmények között élő Szarvák családot. A klub többek között élelmiszercsomagot, tűzifát, téli ruhaneműt, iskolai felszerelést juttatott el a családnak.

Az édesanya, Szarvák Krisztina egyedül neveli hét gyermekét, miután tavaly ősszel férje rövid, súlyos betegség után elhunyt.

Ottjártunkkor az anyukát négy gyermekével találtuk otthon, a nagyobbak közül ketten iskolában voltak, de olyan is akadt, aki dolgozott. A gyerekek éppen az udvaron játszottak az őszi napsütésben, és nagy örömmel fogadták a vendégeket, illetve az ajándékokat, melyet a TSC marketingmenedzsere Tölgyesi Huba adott át.

Krisztina elmondta, hogy legkisebb gyermeke Dani, januárban lesz négyéves, de otthon találtuk az öt esztendős Rebekát, valamint az első osztályos Tímeát és a harmadikos Dominikát is, akik éppen iskolába indultak. A 11 éves Róbert is iskolában volt, akárcsak Csilla (17), aki Szabadkán tanul. Sajnos a 15 éves Csongor jelenleg nem jár iskolába, mivel a család a szűkös költségvetésből nem tudta fedezni az útiköltséget Adára, így ő munkát vállalt, hogy gyarapítsa a családi kasszát, de az anyuka tervei szerint jövőre már ő is tanulhat.

Krisztina elmondása szerint most a legfőbb céljuk a biztonságos lakhatás megoldása, mert az a lakóház, amelyben jelenleg élnek, meglehetősen rossz állapotban van, nincs fürdőszobájuk és felfűteni sem tudják kellőképpen. A helyi önkormányzat ígérete szerint még a tél beállta előtt beköltözhetnek majd egy másik házba, mely a hétgyermekes családanya reményei szerint az új otthonukká válhat.

Klubunk további támogatást ajánlott fel a rászoruló családnak, de a látogatás során arról is szó esett, hogy a sportszerető gyerekek ellátogathatnak majd a topolyai TSC Arénába, ahol megnézhetik csapatunk egyik mérkőzését.

A Voždovac ellen játszunk idegenben

A TSC csapata vasárnap, október 31-én a Szuperliga 15. fordulójában Belgrádban a Voždovac ellen lép pályára.

Mirko Jovanović, együttesünk vezetőedzője a mérkőzés fontosságát hangsúlyozta.

„Ahogyan minden mérkőzésünk, ez is biztosan nehéz és megterhelő lesz. Egyenlő pontszámunk van, ami igazolja a kvalitásukat, de én optimista vagyok, mert az előző kupameccsünkön jó teljesítményt nyújtott csapatunk és megelégedéssel töltött el a játék képe, ezért számunkra kedvező eredményt várok vasárnap. Természetesen győzni szeretnénk, és semmi más nem jöhet számításba, de ahhoz hogy nyerjünk 100 százalékos erőbevetésre lesz szükség, és arra, hogy a játékosok maximális elszántsággal és motivációval lépjenek pályára. Az első pillanattól kezdve lelkesen kell játszanunk, ahogy azt az előző két meccsen, a Partizan és a Zlatibor ellen tettük. Csak ilyen hozzáállással fog kidomborodni játékosaink tudása, ami vitathatatlan, emiatt pedig megérdemlik, hogy a táblázat élbolyában legyenek” – mondta vezetőedzőnk.

Dejan Milićević, a TSC középpályása az ellenfelet dicsérte, és kemény összecsapást vár.

„A tabella állása mindent elmond. Ők is, mi is az élbolyban helyezkedünk el, velük mindig komoly harcot vívtunk a pontokért, és azt hiszem ezúttal is így lesz. Ami bennünket illet, a bajnokságban egy kisebb pontszerzési krízisben voltunk, három mérkőzést veszítettünk el zsinórban. Azt gondolom hogy jól játszottunk, de hiányzott a pontos befejezés, és talán egy kis szerencse is, de remélem ezen a találkozón nyerni tudunk” – fejtette ki véleményét csapatunk játékosa.

14 forduló után a TSC 20 ponttal a negyedik a táblázaton, míg a Voždovac szintén 20 egységet gyűjtött, és jelenleg a tabella 6. helyén áll. A mérkőzést az Arena Sport 4-es csatornáján követhetik élőben.

SZERB KUPA 1/16 DÖNTŐ, ZLATIBOR-TSC 0:4

FK Zlatibor (Čajetina) – FK TSC (Topolya) 0:4

Filipović – Petrović (Marsenić 66′), Leandro (Krsmanović 46), Antonić, Petković (Stojković 46′) – Đakovac, Bocskay, Stoiljković, Milićević, Stanojev (Ratkov 46′) – Stanojlović (Santrač 66′)

Csapatunk a Szerb Kupa tizenhatoddöntőjében idegenben 4:0 arányban nyert a Zlatibor ellen.

A TSC már a mérkőzés elején átvette a játék irányítását és mezőnyfölénybe került, amely a 22. percben érett góllá. Ekkor Dejan Milićević 17 méterről lőtt a hazai kapu bal felső sarkába. A második gólra mindössze egy percet kellett várni, ekkor Marko Petković volt eredményes.

A második félidőben tovább növeltük előnyünket. A 61. minutumban Bocskay mintegy 25 méterről lőtt szépségdíjas gólt. A meccs végéig még Dušan Stoiljković is betalált, a TSC pedig magabiztosan jutott a Szerb Kupa nyolcaddöntőjébe.

A TSC a Zlatiborral játszik a Szerb Kupa tizenhatoddöntőjében

A TSC a Szerb Kupa tizenhatoddöntőjében szerdán, október 27-én a Zlatibor ellen lép pályára idegenben.

A mérkőzés előtt Krsto Jokić, csapatunk segédedzője többek között arról beszélt, hogy a játékosoknak koncentráltan és nagy odafigyeléssel kell játszaniuk, ha így tesznek, akkor a pozitív eredmény sem maradhat el.

A kupamérkőzések mindig specifikusak, mert csak egy mérkőzés van, komolyan kell hozzáállni, mert nem lehet hibázni. A szakmai stáb és a játékosok is pozitív eredményt várnak, illetve hogy bejussunk a következő fordulóba. A Partizan ellen elég jó meccset játszottunk, érezhető volt a pozitív energia. Ami nagyon fontos, hogy ezt az energiát átmentsük a következő mérkőzésre, és ha ilyan hozzáállással játszunk, nem kaphatunk ki” – mondta Jokić.

Ifet Đakovac a TSC középpályása – aki korábban a Zlatiborban futballozott – a Partizan elleni meccsről is beszélt, melyen véleménye szerint jól játszott a csapat, de ismét sok helyzet maradt kihasználatlanul.

Azt hiszem a Zlatibor játékosait külön motiválja majd, hogy egy olyan csapat ellen játszanak, amely a szerb élvonalhoz tartozik, de azt gondolom, hogy ha komolyan és koncentráltan állunk a meccshez, akkor nyerni tudunk és bejutunk a következő fordulóba. A gyenge eredmények után a Partizan ellen úgy álltunk hozzá a meccshez, ahogyan kell. Jól játszottunk, de sajnos megint kihagytuk a helyzeteket és szerencsénk sem volt. Viszont, ha így játszunk a következőkben, azt hiszem visszatérünk majd arra a szintre ahol lennünk kell, ez alatt pedig az európai szereplés kiharcolását, és a harmadik hely megszerzését értem, ami reálisnak tűnik, mert jó csapatunk van”- fejtette ki véleményét a középpályás.

A zlatibori meccs szerdán 14.30-kor kezdődik.

Remek hétvégét zártak korosztályos csapataink

A hétvégén mindhárom korosztályos csapatunk nyerni tudott.

Ifjúsági együttesünk a Szerb Ifjúsági Liga 11. fordulójában hazai pályán magabiztosan nyert az OFK Beograd ellen 4:1 arányban. Csapatunk végig jobban játszott ellenfelénél és megérdemelten nyert. Góljainkat Šušnjar (2), Svilar és Beskorvajni szerezte.

A TSC serdülő csapata a Vajdasági liga északi csoportjának 11. fordulójában az Akadémián lejátszott mérkőzésen fölényesen 8:0-ra verte az újvidéki Indexet. Gólszerzőink Kalapáti (3), Stojkov (2), Perišić, Stančić és Mester voltak.

U15-ös együttesünk is nyolc gólt szerzett a Vajdasági liga északi csoportjának 10. fordulójában. A hazai pályán lejátszott meccsen ők is 8:0-ra nyertek. Az ellenfél a tiszaistvánfalvi ŠF One Team volt. A gólokat Kulojević (2), Jeremić (2), Vajagić (2), Szabó és Öreg L. lőtte.