News

A sport ereje

Sokszor hallhattuk már egy-egy nagy siker kapcsán, hogy a sportnak nagyon erős közösségépítő ereje van, a különböző válogatottak, klubcsapatok győzelmei ugyanis egy rövid időre el tudják érni azt, ami a politikusoknak sok esetben nem sikerül: egy-egy nemzeti közösség tagjai, féretéve politikai ellentéteiket, együtt örülnek a csapat sikereinek.

LLT Szuperliga 4. forduló – Beharangozó

A TSC veretlenül várja a belgrádi Čukarički csapatát

A TSC csapata remekelt az első három fordulóban, azzal, hogy sikerült három győzelmet jegyezni. A Szuperligában legutóbb idegenben a szabadkai Spartacust sikerült legyőzni, úgy, hogy egy félidőt emberhátrányban játszott a topolyai gárda. A negyedik fordulóban az eddig még szintén veretlen Čukarički lesz az ellenfél. A mérkőzést szombaton 17 órától játsszák a zentai városi stadionban.
A találkozót megelőző sajtótájékoztatón Szabó Zoltán vezetőedző elmondta, hogy egy szintén támadó focit játszó ellenfélre készülnek, egészen biztosan nem lesz könnyű, de a cél egy újabb győzelem hazai pályán. A vezetőedző az eddig adott kilenc és kapott három gólról elmondta, a cél, még kevesebb gólt kapjanak és szombaton már kapott gól nélkül szeretnék a három pontot jegyezni. Az ellenfélről azt mondta, hogy a Čukarički egy nagyon jó csapat, és nagyon jól kezdték ők is a bajnokságot, két győzelemmel egyelőre veretlenek, mert a harmadik mérkőzésüket elhalasztották. Európában is megmutatták magukat, a TSC vezetőedzője szerint a legjobb szerbiai csapatok közé tartozik. Tapasztalt játékosokból vannak összeállítva, de tehetséges fiatalok is vannak, egy olyan edzővel, aki a támadó stílust preferálja. A sajtókonferencián a csapatkapitány Tomanović és a támadó középpályás Arsenijević is megerősítette, hogy kiváló a hangulat, megvan az önbizalom, ugyanakkor tisztában van vele mindenki, hogy csak végig fegyelmezett és koncentrált teljesítménnyel lehet folytatni ezt a páratlanul jó sorozatot a legmagasabb rangfokozatban.
Szombaton 17 órától a zentai városi stadionban várják a szurkolókat, a keleti lelátóra a belépő 1 dinárba kerül – valójában ingyenes – míg a nyugati lelátóra 250 dinár.

A Puskás Akadémia az idei TSC Cup legjobb csapata

A kétnapos nemzetközi ifjúsági labdarúgó tornán nyolc együttes mérte össze erejét Topolyán.

Forrás: pannonrtv.com

Dübörög a labdarúgás Topolyán

A TSC szezonkezdéséről, a folyamatban levő fejlesztésekről és az akadémián folyó munkáról Zsemberi János klubelnököt kérdeztük.

Háromból három, a TSC nyerte az észak-bácskai rangadót

A topolyai csapat a szabadkai Városi Stadionban 2:1-re győzte le a házigazda Spartacust a szerbiai Szuperliga harmadik fordulójában.

LLT Szuperliga 2. forduló

FK TSC (Topolya) – FK Mladost (Lučani) 5:1

TSC: Filipović, Ponjević, Varga (82′ Balaž), Skopljak, Antonić, Tomanović (K), Tumbasević, Arsenijević (62′ Duronjić), Milićević, Lukić (73′ Sinkovits), Szilágyi

A Szerb Szuperliga második fordulójában a topolyai TSC a Zentai Városi Stadionban, gólzáporos
5:1-es győzelmet aratott a lučani Mladost felett, így két forduló után, hat ponttal, százszázalékos
teljesítménnyel áll a táblázaton.
A TSC a nyolcadik percben szerezte meg a vezetést. Vargát szerelték szabálytalanul a vendégek saját
tizenhatosukon belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Lukić váltotta gólra. A szabálytalanság miatt a belgrádi Miloš Đorđić játékvezető piros lapot mutatott fel Miloš Šatarának, így a vendégek korán emberhátrányba kerültek.
Nem sokkal később a hazaiak megduplázták előnyüket. Egy jobboldali szabadrúgás után Antonić
talált be. Az első félidő végén Varga még egy tizenegyest kiharcolt, amit Szilágyi lőtt, a vendégkapus
kiütötte a labdát, de Szilágyi másodszor már nem hibázott.
Az emberelőny és a 3:0-ás vezetés ellenére a topolyai csapat a második félidőben tovább támadott, ennek eredményeként a 49. percben Tumbasević góljával már négy gól volt a TSC előnye. A vendégek a csereként beállt Carreira Silva révén a 71. percben megszerezték a becsületgóljukat, de nem sokáig örülhettek, mert a mindössze fél perccel korábban pályára lépő Sinkovits Dávid a 73. minutumban beállította az 5:1-es végeredményt.

Sárga lapot a TSC csapatában Tomanović kapott a 37. percben.

Kiválóan rajtolt hazai pályán a TSC

A TSC magabiztos játékkal 5:1-re nyert hazai pályán a lučani Mladost ellen.

Dárdai Pál gratulált a TSC szuperligás győzelméhez

Gratulált a topolyai TSC szerbiai Szuperligában aratott győzelméhez Dárdai Pál, a magyar válogatott volt szövetségi kapitánya, a berlini Hertha BSC korábbi játékosa és edzője.

Történelmi győzelem a tetőn

A TSC fővárosi diadallal kezdte meg a szereplését a legmagasabb rangfokozatban.

LLT Szuperliga 1. forduló

FK Voždovac (B) – FK TSC (Topolya) 1:2

TSC: Filipović, Skopljak, Antonić, Varga, Ponjević, Milićević, Arsenijević (69′ Duronjić), Tomanović (K), Tumbasević, Szilágyi (85′ Galić), Lukić (76′ Rovčanin)

A TSC lejátszotta első szuperligás bajnoki mérkőzését. Idegenben lépett pályára a Voždovac ellen és gól nélküli első félidőt követően 2:1 arányban győzni tudtak. A TSC ezzel a ragyogó kezdéssel folytatja a történelemírást, de már maga a tény is történelmi, hogy bejutott a Szuperligába. A győzelem a rajton pedig azt jelzi, hogy a legmagasabb rangfokozatban sem fognak statisztaszerepet játszani, hanem a sajátos játékstílust képviselő gárda valamennyi csapat méltó ellenfele lesz majd a továbbiakban is.

Tomanović az 55. percben szerezte meg a topolyaiak vezető gólját. A hazaiak közül a csereként beállt Stojčev a 70. percben egyenlített, de Szilágyi a 75-ben ismét betalált, ezzel beállítva a végeredményt.

Sárga lapot a TSC csapatában Arsenijević 55′, Tumbasević 66′, Duronjić 82′, és Szilágyi 85′ kapott.