SZUPER LIGA (22/23) 22. FORDULÓ, Mladost GAT (Ú) – TSC 1:2

Mladost GAT (Újvidék) – FK TSC (Topolya) 1:2

V. Ilić – Ćalušić, Stojić, Antonić (K) – Petrović, Radin (Milosavljević 74‘), Đakovac, Cvetković (Stojković 74‘) – L. Ilić (Kuveljić 85‘) – Ratkov, Jovanović (Szőke 89‘)

SZUPER LIGA (22/23) 21. FORDULÓ, TSC – Napredak (K) 2:0

FK TSC (Topolya) – FK Napredak (Kruševac) 2:0

V. Ilić – Ćalušić, Stojić, Antonić (K)Petrović, Radin, Đakovac (Kuveljić 88‘), Cvetković (Stojković 73‘) – Milosavljević ( L. Ilić 65′) – Ratkov (Vukić 73‘), Jovanović (Szőke 88‘)

Gólszerzők: Ratkov 21′, Jovanović 28

Sárga lapok: Antonić 54‘, Ćalušić 60‘, Radin 75‘, Vukić 85

Hat év után távozik a Kapitány

Csapatkapitányunk Saša Tomanović közös megegyezéssel szerződést bontott a TSC-vel. A Kapitány 2017 nyarán érkezett klubunkhoz és oroszlánrészt vállalt abban, hogy feljussunk a Szuperligába, illetve, hogy megmérettessük magunkat az európai kupaporondon. Csapatkapitányként vezette együttesünket és mindig a legnagyobb harcos volt a pályán. Ő lőtte első szuperligás gólunkat és a klub első európai kupagólja is az ő nevéhez fűződik. Előtte mindig nyitva lesz klubunk ajtaja, visszavárunk Kapitány, mindig a TSC család tagja maradsz! Minden jót kívánunk Neked további karriered során és a magánéletben is.

SZUPER LIGA (22/23) 20. FORDULÓ, Novi Pazar (NP) – TSC 2:1

FK Novi Pazar (Novi Pazar) – FK TSC (Topolya) 2:1

Ilić – Ćalušić (K), Cvetinović, Stojić – Stojković, Kuveljić, Radin, Đakovac, Cvetković – Ratkov, Jovanović (Vukić 72′)

Gólszerző: Jovanović 64

Sárga lapok: Stojković 20′, Krpić 56‘, Cvetinović 86‘, Ćalušić 87

Žarko Lazetićet választották a legjobb vezetőedzőnek

Újvidéken a Vajdasági Labdarúgó Szövetség kiosztotta a hagyományos év végi elismeréseket. A legjobb vajdasági vezetőedzőnek járó díjat Žarko Lazetić vehette át.

Žarko Lazetić szerződést hosszabbított

Klubunk két és fél évvel meghosszabbította Žarko Lazetić vezetőedző szerződését, az új kontraktus 2025 júniusáig szól.

A szerződés aláírásakor a klub részéről Zsemberi János klubelnök és Palágyi Szabolcs, a TSC főigazgatója volt jelen. Az elnök kihangsúlyozta, hogy a klub valamennyi tagjának kiváló a kapcsolata Žarko Lazetićtyel, és elsősorban ezért döntöttek a szerződés meghosszabbítása mellett.

„Nagyon szerettünk volna olyan edzőt, mint Žarko, és ez össze is jött. Sokat vívódtunk, őrlődtünk, hogy kit válasszuk, s úgy tűnik, ő az igazi. Ami külön fontos, hogy az ambíciói is ugyanazok, mint nekünk: mindannyian szeretnénk fejlődni, éhesek vagyunk a sikerre, és ami a legfontosabb, hogy ezt sikerült is megvalósítani. A siker kulcsa talán az, hogy remekül megértjük egymást” – mondta Zsemberi János, aki köszönetet mondott Lazetićnek az eddig elért eredményekért, hozzátéve, hogy ő az ország egyik, ha nem a legjobb edzőjét látja Lazetićben, aki előtt fényes jövő áll.

A vezetőedző a szerződés meghosszabbításakor elmondta, véleménye szerint minden trénernek a célja, hogy a pályafutása egyik pillanatában olyan klubnak legyen a tagja, amilyen a TSC.

„Attól a pillanattól kezdve, amikor beléptem az ajtón, és ez pontosan egy éve volt, fantasztikusan érzem magam. A szerződés hosszabbítása nagy megtiszteltetés és öröm a számomra. Folytatom majd a megkezdett munkát, s bízom benne, hogy együtt sikerül majd megvalósítanunk azokat a célokat, amelyeket kitűztünk” – nyilatkozta Lazetić, aki hozzáfűzte: nagyon fontos, hogy amióta a TSC tagja, érzi az elnök és a főigazgató támogatását is, s úgy véli, ez döntő módon hozzájárult a sikerekhez. Az edző köszönetet mondott a játékosoknak és a klub tagjainak is az eddig elvégzett munkáért és az eredményekért.

Palágyi Szabolcs vezérigazgató szerint a szerződés hosszabbítása még jobb eredményeket hoz majd magával a jövőben.

„Örülök, hogy az utóbbi időben jó eredményeket érünk el, és olyan félidény van mögöttünk, amely megmutatta, hogy az ő vezetésével a jó úton járunk: mindenki láthatja, milyen focit játszunk, mik a céljaink” – mondta Palágyi, aki elmondta azt is, hogy Lazetićet a legtehetségesebb edzőnek tartja, s azt kívánja neki, hogy a TSC-vel érje el a kitűzött céljait, és az együttes kiharcolja az európai kupaporondon való szereplést. (NSO)

SZUPER LIGA (22/23) 19. FORDULÓ, TSC – Radnički 2:0

FK TSC (Topolya) – FK Radnički (Niš) 2:0

V. Ilić – Ćalušić, Stojić, Stojković – Petrović, Đakovac, Kuveljić, Cvetković – L. Ilić – Ratkov, Vukić (Milosavljević 78′)

A TSC a Szuperliga 19. fordulójában hazai pályán 2:0 arányban legyőzte a niši Radničkit.

Kiválóan nyitotta a meccset csapatunk, hiszen Ifet Đakovac már az 50. másodpercben betalált a vendégek kapujába. Ezek után főleg mezőnyjátékot láthattak a nézők, és az első félidőben kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt.

A második játékrészben megélénkült a játék képe, mindkét csapat előtt adódtak komioy lehetőségek. Az 59. percben a vendégek védője, Amougou Entongou megkapta második sárga lapját is, mert durván szabálytalankodott Veljko Ilić kapussal szemben. A kiállítás után a TSC sorra alakította ki a helyzeteket, és a 64. percben Nikola Kuveljić remek passza után Miloš Cvetković lőtt kapásból Dragan Rosić kapujába. A meccs végéig adódótt még néhány lehetőség az emberelőnyben játszó TSC előtt, de több gól már nem született.

Az őszi idény után csapatunk magabiztosan őrzi 3. helyét a tabellán. Eddig 39 pontot gyűjtöttünk. A bajnokság február elején folytatódik.

Győzelemmel szeretnénk fejezni az őszi szezont

A TSC szombaton hazai pályán a Szuperliga 19. fordulójában a niši Radnički csapatát fogadja.

Žarko Lazetić, a TSC vezetőedzője szerint csapatunk felkészült az őszi szezon utolsó meccsére.

“A szezon utolsó mérkőzése mindig különleges motivációt ad egy csapatnak, hogy pozitív eredményt követően mehessen egy hosszabb szünetre. Ez most a világbajnokság miatt alakult így. Olyan csapat lesz az ellenfelünk, amely az elmúlt szezonban Európa-selejtezőt játszott a tabella negyedik helyezettjeként. Ebben a szezonban nekünk is az a célunk, hogy európai meccseken szerepeljünk, s emiatt ez a csapat a legnagyobb riválisaink egyike. Kivételesen jó minőséget képviselnek, ez mindenki számára ismert. Feltalálták magukat a jelenlegi helyzetben, de világos, hogy ez egy olyan csapat, melynek helye a tabella felsőházában van. Problémát okozott nekik az európai kupaszereplés, mert szerencsétlen vereségeket szenvedtek, edzőváltás is volt. Lalatović lett az új vezetőedzőjük, aki arról ismert, hogy saját játékstílusa van, én nagyon tisztelem őt. Elmondtam róla a véleményem már két évvel ezelőtt is, amikor a Metalacnál voltam, s azóta semmi sem változott. Szenvedélyes, felszabadult, ilyen stílus ellen nehéz játszani. Agresszívek a párharcokban, gyors váltásokra képesek. Láttuk, hogy ezt próbálja a Radnički csapatával is, néhány mérkőzésen ez be is jött nekik. A Zvezdával egyenlő küzdelmet vívtak, és biztos vagyok abban, hogy ide is motiváltan jönnek, hogy pozitív eredménnyel zárják a szezont. Biztos vagyok abban, hogy jó meccs lesz, attól függetlenül, hogy a meccsnaptár miatt nehezek ezek az utolsó napok. Az idei utolsó mérkőzés vár ránk, a Partizan elleni meccs után sikerült a kupában nyernünk, ami sokat jelent számunkra, bejutottunk a legjobb 8 közé, s már csak az van hátra, hogy ezt a félszezont, ami minden tekintetben jó volt, ne rontsuk el. Specifikus mérkőzés lesz, specifikus ellenfél, akik specifikus játékstílust alkalmaznak. Sok függ attól, hogy mennyire tudunk adaptálódni ehhez a kemény stílushoz, amely során folyamatosan nyomás alatt tartanak és állandóak a párharcok. Ezen kívül az is fontos lesz, hogy mennyire tudunk jók lenni a labdával, illetve az elveszített labdák is befolyásolhatják a meccs végkimenetelét” – fejtette ki Lazetić.

Csapatunk középpályása Nikola Kuveljić szerint nehéz meccs vár együttesünkre.

“Nagyon fontos meccs vár ránk szombaton, egy olyan csapat ellen, amely nem úgy kezdte a bajnokságot ahogyan szerette volna. Az utóbbi időben viszont jó eredményeket ér el, de szerintem minden rajtunk múlik. Igyekszünk majd kihasználni a lehetőségeket, hogy jó hangulatban zárhassuk ezt a félszezont, egészen pontosan győzelemmel” – mondta Kuveljić.

A mérkőzés szombaton, november 12-én lesz Topolyán a TSC Arénában, az Arena Sport 5-ös csatornája élőben közvetíti.

FK TSC – FK Železničar Szerb Kupa 1/8

FK TSC (Topolya) – FK Železničar (Pancsova) 2:0

Filipović, Petrović, Krstić, Stojić (Antonić 85’), Stojković – Tomanović (K), Milosavljević (L. Ilić 69’) – Stanojev (Čolić 46’), Mirchevski, Špalek (Ratkov 69’) – Vukić (Rashid 69’)

Csapatunk hazai pályán a Szerb Kupa nyolcaddöntőjében 2:0 arányban legyőzte a pancsovai Železničar együttesét.

A vezetést már a 3. percben megszerezte a TSC, miután Nikolas Špalekkel szemben szabálytalankodtak a védők a vendégek tizenhatosában. A megítélt büntetőt Martin Mirchevski biztosan értékesítette. A 32. percben megduplázta előnyét csapatunk. Stefan Vukić lövésébe piszkált bele Mirchevski, megszerezve ezzel második gólját.

A második játékrészben egyenrangú játék folyt. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de több gól nem született. A legnagyobb lehetőségük a vendégeknek volt, de Dario Grgić tizenegyesét Nenad Filipović hárította.

A TSC ezzel a győzelemmel bejutott a Szerb kupa negyeddöntőjébe.

Ellenfelünk nagyon jó eredményekkel rendelkezik

Csapatunk a Szerb Kupa nyolcaddöntőjében szerdán a TSC Arénában a pancsovai Železničar együttesét fogadja.

Vezetőedzőnk, Žarko Lazetić nehéz mérkőzésre számít.

“A naptárunk nagyon sűrű, három naponta játszunk, ez azt jelenti, hogy hat nap alatt van három mérkőzésünk. Ez nehezítő körülmény, ami viszont jó, hogy mindhárom meccset hazai pályán vívjuk. A kupában kiesésre megy a játék, ez a találkozó számunkra kifejezetten fontos, de bármi megtörténhet. Szuperligás játékosok egy szuperligás csapatban, még ha alacsonyabb osztályban is játszanak, mint mi. Jó sorozatot, győzelmi szériát tudhatnak maguk mögött mióta Sivić úr lett az edzőjük, akit ezen a környéken nagyon jól ismerünk. Őt a kupameccsek specialistájának hívják, Magyarországon sikerült kétszer is megnyernie a Magyar Kupát. A csapat minőségéről annyit, hogy tele vannak szuperligás játékosokkal. Követem az Első Ligát is, szerintem ők jövőre felkerülhetnek a Szuperligába. Ezt az ellenfelet a második kalapból sorsolták mellénk, őket szerettem volna legkevésbé, de nem volt szerencsénk, különösen ezzel a menetrenddel. A Partizannal játszottunk, majd ez után jön a niši Radnički, biztosan nagyon komoly mérkőzés áll előttünk. Nincs három napunk felkészülni, csak kettő. Véleményem szerint egy profi futballista 4 naponta kell hogy tudjon meccselni, de mivel ilyen kevés idő van a mérkőzések között – vasárnap, szerdán és szombaton játszunk – sok változás lesz a felállásban. A Partizan elleni találkozón komoly megterhelés érte a játékosokat, nem csak fizikailag, hanem szellemileg is, tehát biztos, hogy több változtatás is várható. Mindig a lehető legerősebb csapatot küldjük pályára. Ez azt jelenti, hogy mindig olyanok játszanak, akik száz százalékos állapotban vannak. Ezt figyelembe véve biztos, hogy a lehető legjobb csapatot fogjuk összállítani. Nagyon tiszteljük a Železničart, egy olyan csapat, amely simán továbbjuthat. Teljesen felkészült játékosokra van szükségünk. Az biztos, hogy Ćalušić nem fog játszani, mert még egy meccsről el van tiltva, a többiekkel kapcsolatban pedig azt mondhatom, hogy az utolsó edzésen dől majd el, hogy ki kerül a csapatba” – mondta Lazetić.

A TSC csatára, Stefan Vukić is hasonló véleményen van:

“Érdekes mérkőzés áll előttünk, a pancsovai Železničar egy minőségi csapat. Nagyon jó mérkőzéseket játszanak a Szerb Első Ligában. Biztos, hogy nem lesz könnyű dolgunk, az első perctől fogva rájuk kell erőltetnünk a játékunkat és az intenzitást, valamint maximálisan kell koncentrálnunk, és a legjobb teljesítményt kell nyújtanunk ahhoz, hogy nyerni tudjunk. A továbbjutás nagyon fontos számunkra” – mondta Vukić.

A mérkőzés november 9-én szerdán 16.30-kor kezdődik a TSC Arénában, az Arena Premium 3-as csatornája pedig élőben közvetíti.