Szuperliga (21/22) 6. forduló, Crvena zvezda – TSC 3:1

FK Crvena zvezda (Belgrád) – FK TSC (Topolya) – 3:1

Filipović – Leandro, Antonić, Varga – Petrović (Stoiljković 80‘), Tomanović (K), Đakovac (Bocskay 88‘), Stojković (Krstić 62’) – Zec, Banjac (Petković 80’) – Stanojlović (Vukić 62‘)

A szerb labdarúgó Szuperliga 6. fordulójában csapatunk 3:1-re kikapott a belgrádi Rajko Mitić stadionban a Crvena zvezdától.

A meccset a hazaiak kezdték jobban, az első 20 percben Nenad Filipovićnak többször is bravúrt kellett bemutatnia, hogy érintetlen maradjon a hálója. A vezetést azonban a TSC szerezte meg. A 25. percben egy remek kontrát vezettek a kék-fehérek. Slobodan Stanojlović passzolt jó ütemben Đuro Zechez, aki elszáguldott a védők mellett és egy lővőcsel után a tehetetlen Milan Borjan mellett higgadtan gurított a kapuba. Ez volt Zec hatodik gólja az idei szezonban, ezzel továbbra is vezeti a góllövőlistát. Sajnos csak négy percig vezettünk, mert a Zvezda egy szép akció után egyenlíteni tudott. Milan Gajić tette középre a labdát és Nenad Krstičić kapásból lőtt Filipović kapujába. A 30. percben Borjan védett hatalmasat, Zec került helyzetbe, de a szerb bajnok kapusa lábbal hárítani tudott.

A második félidőt is a Crvena zvezda kezdte jobban, a csereként beállt Aleksandar Katai pedig egy tetszetős akció után megszerezte a vezetést a belgrádi együttesnek. Csapatunk megpróbálkozott az egyenlítéssel, de csak kisebb helyzetekig jutottunk. Az 58. percben Saša Tomanović lőtt távolról, de Borjan védeni tudott, öt perccel később pedig egy gyors és tetszetős akció végén Nemanja Petrović lőtt 25 méterről kapu mellé. A Zvezda a 78. percben megszerezte harmadik gólját is. Katai futott el a bal szélen és Ben elé tette a labdát, aki a hálóba lőtt, kialakítva ezzel a 3-1-es végeredményt.

Hat forduló után a TSC a második helyen áll a táblázaton 13 ponttal. Az első a Partizan 15 ponttal. A Crvena zvezda és a Partizan egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Sárga lap: Đakovac 73‘

A Zvezda az esélyes, de támadni fogunk

A topolyai TSC a Szerb Szuperliga 6. fordulójában augusztus 21-én, szombaton 19 órától a belgrádi Crvena zvezda vendége lesz. A játékosok és az edzői stáb motiváltan és felkészülten várja a mérkőzést, és minél jobb eredményt szeretnének elérni az esélyesebbnek tartott fővárosi csapat ellen.

Faragó Szilárd kapusedző kiemelte, hogy a TSC jól kezdte a szezont, és öt meccs után 13 pontot szerzett.

„Jól kezdtük a szezont, lehetne 15 pontunk is. A legutóbbi meccs kicsit másképp alakult, de az már a múlt. A Zvezda ellen mindig nehéz játszani, egyeduralkodói a szerb labdarúgásnak. Bizonyítottak idén is. 5. éve fognak szerepelni valamelyik európai kupasorozat csoportkörében, egyértelműen egy igen jó képességű csapatról beszélünk” – mondta többek között Faragó, aki arról is beszélt, hogy ebben az idényben a Crvena zvezda talán nem játszik olyan jó formában, mint tavaly, viszont 5:0-ra verték a kazah bajnokot és 4:0-ra a Kolozsvárt.

„A Rajko Mitić stadionban mindig nagyon nehéz játszani, ide általában nem győzni járnak a vendégcsapatok, mi viszont mindent megteszünk azért, hogy minél jobb eredményt érjünk el. Megvan a saját taktikánk. Mivel az első öt fordulóban 16 gólt szereztünk, megpróbálunk támadni és gólt lőni ezen a meccsen is. Mindenképpen nehéz lesz, de jogunk van ahhoz, hogy reménykedjünk” – mondta Faragó Szilárd.

Bocskay Bertalan középpályás néhány hete csatlakozott a TSC-hez. Többek között arról beszélt, hogy az együttes tagjai segítettek neki a beilleszkedésben.

Azt hiszem jó úton járunk, alig várom már a Crvena zvezda elleni mérkőzést. Remélem, hogy alkalmat kapok a játékra ezen a meccsen, persze ez az edzőn múlik, de én készen állok” – mondta Bocskay, aki a közelmúltban érkezett a csapathoz a Budapest Honvédból.

A Crvena zvezda és a TSC mérkőzésére augusztus 21-én, szombaton 19 órától kerül sor a belgrádi Rajko Mitić stadionban, az Arena 1 pedig élőben közvetíti.

Öt forduló után a TSC 13 ponttal vezeti a bajnokságot. A Crvena zvezda egy meccsel kevesebbet játszott, jelenleg a harmadik helyen állnak 10 ponttal.

Szuperliga (21/22) 5. forduló, TSC – Radnički 1923 4:4

FK TSC (Topolya) – FK Radnički 1923 (Kragujevac) 4:4

Filipović – Ćalušić (Antonić 62‘), Leandro, Krstić – Petrović, Đakovac (Stojković 62‘), Tomanović (K), Stanojev (Petković 89‘) – Banjac (Stoiljković 62‘), Zec – Vukić (Ratkov 73‘)

A szerb Szuperliga 5. fordulójában a TSC a bajnokság újoncával, a kragujeváci Radnički 1923 csapatával fordulatos meccsen 4:4-es döntetlent játszott.

A mieink kezdték jobban a meccset és a 14. percben meg is szereztük a vezetést. Mihajlo Banjac 17 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot. A vendégeknek egy szöglet után sikerült egyenlíteniük, amikor a 22. minutumban Borisav Burmaz fejese pattant meg Leandro Pintón, majd Nenad Filipović kapujában kötött ki. A vendégek szerencsés gólja után tovább támadott a TSC és a 26. percben Banjac passza után Đuro Zec szerzett gólt. Játékosunk már 5 találatnál jár ebben a szezonban. A 34. percben Zec baloldali szöglete után Saša Tomanović fejese a felső lécen csattan, így 2-1-es topolyai vezetéssel tértek szünetre a csapatok.

A második játékrészt is a TSC kezdte jobban, az 56. percben Tomanović szerzett labdát a vendégek térfelén, kapitányunk ügyesen Banjachoz passzolt, aki a vendégek kapusa mellett a jobb alsó sarokba gurított. 3:1-es vezetésünknél sem adták fel a vendégek, a meccset viszont eldönthette volna a csereként beállt Stoiljković, akinek ziccerét Lazar Raičević, a vendégek kapusa hárította. Ezek után nem várt fordulat következett be a mérkőzésen, ugyanis a vendégek három perc leforgása alatt egyenlítettek. Mindkét gól pontrúgás után esett, védőjátékosaink és Filipović sem volt a helyzet magaslatán. Előbb Marko Mirić fejelt a TSC kapujába a 72. percben, majd három perccel később hasonló helyzetből Stefan Filipović talált be. A vendégek ekkor visszahúzódtak, szemlátomást elégedettek voltak a döntetlennel. A 87. percben csapatunk ismét megszerezte a vezetést, Stojković baloldali szabadrúgása után Leandro fejelt a vendégek kapujába. A brazil védő első gólját szerezte a TSC mezében. Sajnos a meccs végéig nem sikerült megőrizni a vezetést, a bírói ráadásban a 94. percben egy védelmi hiba után Dejan Trifković játékvezető meglátása szerint Leandro szabálytalankodott a tizenhatoson belül a vendégek egyik támadójával szemben, a megítélt büntetőt pedig Mirić értékesítette, kialakítva ezzel a 4:4-es döntetlent.

Csapatunk jelenleg öt forduló után 13 ponttal a táblázat élén áll, azzal, hogy a Partizan és a Crvena zvezda egy meccsel kevesebbet játszott.

Sárga lapok: Banjac 44’, Vukić 48’, Zec 93’

Szuperliga (21/22) 4. forduló, Radnički (N) – TSC 1:2

FK Radnički (Niš) – FK TSC (Topolya) 1:2

TSC: Filipović – Ćalušić (Antonić 70), Leandro, Krstić – Petrović, Đakovac (Stojković 71), Tomanović (K), Stanojev – Zec, Banjac (Milićević 80) – Vukić (Stanojlović 58)

Csapatunk sorozatban negyedik győzelmét szerezte meg a szerb Szuperligában, miután Nišben 2:1-es győzelmet aratott a Radnički felett.

Az első félidőben nagyszerű játékkal rukkolt elő a TSC és több remek támadást vezettek Mladen Krstajić tanítványai. A vezetést már a 9. percben megszerezhették volna a kék-fehérek, de Jug Stanojev beadása után a fiatal Stefan Vukić néhány centiméterrel fejelt a bal kapufa mellé. Az első gólig a 31. percig kellett várni, amikor Mihajlo Banjac passzolt remekül Đuro Zechez, aki Damir Kahriman lábai között lőtt a hálóba. Zec negyedik gólját szerezte ebben az idényben, ezzel Jovanović (Čukarički), Gomes (Partizan) és Tufegdžić (Spartacus) társaságában holtversenyben áll az első helyen a góllövőlistán.

Az első félidőben a Radnićki csak elvétve jutott el Filipović kapujáig.

A második játékrészben agresszívabb játékkal rukkoltak elő a hazaiak, ennek ellenére a pályán inkább a mi csapatunk akarata érvényesült. Az 54. percben Banjac szólója után nem sok hiányzott a második TSC gólhoz, az utolsó pillanatban azonban a hazai védők blokkolták a lövést. A 63. percben megduplázta góljainak számát csapatunk, Jug Stanojev futott el a jobb oldalon, középre passzolt Saša Tomanovićhoz, kapitányunk pedig egy csel után védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba. Ő három találatnál jár ebben a szezonban. A gól után főleg mezőnyjáték folyt a pályán, a Radnički azonban némileg váratlanul szépített egy védelmi hiba után. A 72. percben Filip Kasalica talált be. Ezek után is a hazaiak kezdeményeztek többet, de nem sikerült egyenlíteniük, így négy mérkőzésből négy győzelmet könyvelhetett el a TSC, melyet a táblázaton csak jobb gólkülönbségével előz meg a szintén 12 pontos Partizan.

A niši meccsen mutatkozott be kék-fehér mezben a fiatal Vukašin Krstić és Aranđel Stojković. Krstić kezdőként az egész mérkőzést a pályán töltötte, míg Stojković Đakovacot váltotta a 71. percben.

Szuperliga (21/22) 3. forduló, TSC – Kolubara 4:0

FK TSC (Topolya) – FK Kolubara (Lazarevac) 4:0

TSC: Filipović, Ćalušić, Leandro, Antonić, Petrović (Krsmanović 69′), Đakovac (Santrač 85′) , Tomanović (K), Stanojev (Tomašević 76′), Banjac (Milićević 76′), Zec, Stanojlović (Vukić 69).

Továbbra is remek teljesítmény nyújt csapatunk a Szuperligában, a TSC a harmadik fordulóban 4:0 arányban győzte le a lazarevaci Kolubara csapatát, ezzel pedig 9 ponttal a második helyen áll a táblázaton. A Partizan csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg.

Zentán a Városi Stadionban lejátszott meccsen csapatunk rögtön átvette az irányítást, és a 11. percben megszerezte a vezetést. Banjac passzolt Stanojev elé, aki pontosan adott középre és Tomanović 17 méterről a kapu bal oldalába lőtt.

A TSC tovább támadott, a 20. és 22. percben a fiatal Slobodan Stanojlović került helyzetbe, de mindkétszer hibázott, a 25. minutumban pedig Mihajlo Banjac lövése tévesztett célt.

A 31. percben megszületett a második hazai találat is. Banjac szöglete után hibáztak a vendégvédők, Dušan Puletić, a Kolubara kapusa is rosszul mozdult ki kapujából, a fiatal Stanojlović pedig a hálóba fejelt, megszerezve ezzel első gólját a kék-fehér mezben.

A TSC még az első félidőben növelhette volna előnyét, de Stanojlović, illetve Đuro Zec is kihagyott egy-egy helyzetet.

A második játékrészben a vendégek támadóbban léptek fel, az 53. percben pedig úgy tűnt, hogy megszerezték a szépítő gólt, Jug Stanojev és Goran Antonić hibája után Dejan Đenić talált be, a VAR segítségével azonban kiderült, hogy leshelyzetben volt, ezért maradt a 2:0.

Az 59. minutumban egy szép akció után Banjac lőtt kapura, a labda a vendégek tizenhatosában az egyik védő kezét találta el, és némi videózás után Stojanović játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Zec magabiztosan értékesítette.

Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs, a vendégek ugyan próbálkoztak, de újabb gólt a TSC szerzett. A 73. percben a csereként beállt Stefan Vukićot Banjac ugratta ki, a fiatal csatár pedig védhetetlenül lőtt a vendégek kapujába, Stanojlovićhoz hasonlóan első gólját szerezve ezzel a TSC mezében. Végeredmény 4:0.

Sárga lapok: Leandro 89. min

Szuperliga (21/22) 2. forduló, Metalac – TSC 2:4

FK Metalac (Gornji Milanovac) – FK TSC (Topolya) 2:4

TSC: Filipović, Stanojev, Krsmanović (61′ Petrović), Ćalušić, Antonić, Leandro (86′ Varga), Banjac (74′ Santrač), Tomanović (K), Đakovac (61′ Stanojlović), Zec, Lukić (74′ Vukić)

A szerb Szuperliga második fordulójában a TSC 4:2-es győzelmet aratott Gornji Milanovacon, a Metalac felett.

A hazaiak kezdték jobban a meccset, a 13. percben Cvetković révén szerezték meg a vezetést, három perc múlva azonban remek támadást vezetett csapatunk, melynek végén Tomanović talált be.

Nem kellett sokáig várni a második topolyai gólra, Banjac a 19. percben 16 méterről remekbe szabott góllal szerezte meg a vezetést.

A második játékrész elején el is dőlt a meccs, Zec az 50. és 52. percben is betalált. Ezek után a vendégek többet próbálkoztak, de erejükből csak a szépítésre futotta, Stojić szerzett gólt a meccs utolsó percében.

Ez a mérkőzés volt Nenad Lukić utolsó meccse a kék-fehér színű mezben, mert pályafutását a budapesti Honvédban folytatja.

Sárga lapok: Leandro 11. min, Đakovac 21. min, Antonić 71. min, Lukić 74. min

Čubra Dragan a Ferencvárosban

Čubra Dragant, ifi csapatunk volt védő játékosát, leigazolta a Ferencváros. A fiatal bajsai játékos a Fradi tartalékcsapatában fog szerepelni az NB3-ban. Minden jót kívánunk neked a továbbiakban!

Szuperliga (21/22) 1. forduló, TSC – Novi Pazar 2:0

FK TSC (Topolya) – FK Novi Pazar (Novi Pazar) 2:0

TSC: Filipović, Stanojev, Petrović, Ćalušić (67′ Leandro), Antonić, Babić (75′ Varga), Banjac (61′ Đakovac), Tomanović (K), Stanojlović (75′ Ratkov) , Zec, Lukić (67′ Milićević)

A TSC győzelemel kezdte a szerb Szuperliga 2021/2022-es idényét. Mladen Krstajić csapata a zentai Városi Stadionban – nézők előtt – megrendezett mérkőzésen 2:0-ra győzte le a Novi Pazar csapatát.

A TSC kezdte aktívabban meccset és ki is alakítottak néhány helyzetet, az első komolyabb eseményig azonban a 23. percig kellett várni. Ekkor Zecet buktatták a vendégek tizenhatosában, a megítélt büntetőt azonban Nenad Lukić kihagyta, pontosabban Miloš Ostojić védte lövését. A 28. percben Lukić javított, remekül passzolt a jobb oldalon érkező Zechez, aki középre lőtte a labdát, amely az elmúlt bajnokságban még TSC-játékos Bojan Balažról a vendégek kapujába pattant.

A 33. percben egyenlíthetett volna a Novi Pazar, de Almir Aganspahić a felső lécre fejelte a labdát, közben összefejelt Čalusićtyal, de a vendégek játékosa sérült meg komolyabban, le is kellett cserélni.

A második félidő elején, az 50. percben a vendégek büntetőterületén belül Kiković kezére pattant a labda , s az idén a Szuperligában is alkalmazott VAR-technológiának köszönhetően Šegrt játékvezető másodszor is a tizenegyest ítélt a TSC javára. Ezúttal is Lukić végezte el a büntetőt, most magabiztosan lőtt a hálóba.

A meccs végéig nem sok helyzet adódótt, a 74. percben Filip Babić sérülése borzolta fel a kedélyeket, a TSC közőpső védője ismét súlyosnak tűnó vállsérülést szenvedett. A végén még Ifet Đakovac találta el a kapufát, de az eredmény már nem változott, 2-0.

Sárga lapok: Tomanović 64. min, Leandro 85. min, Đakovac 90. min

Szuperliga (20/21) 38. forduló, TSC – Inđija 2:1

FK TSC (Topolya) – FK Inđija (Inđija) 2:1

TSC: Filipović, Petković, Petrović (55′ Krsmanović), Skopljak, Antonić, Banjac (66′ Santrač), Milićević (55′ Đakovac), Tomanović (K), Stanojev (55′ Duronjić), Zec, Lukić (81′ Ratkov)

A Szerb Szuperliga zárófordulójában a TSC Zentán 2:1-es győzelmet aratott a már biztos kieső Inđija felett, így a topolyai együttes a táblázat ötödik helyén zárta a bajnokságot.

Hatalmas iramban kezdte a meccset a TSC, az első negyedórában akár több gólt is szerezhettek volna, de a legnagyobb helyzeteket is elpuskázták a hazai játékosok. A vezetést végül a 17. percben Mihajlo Banjac szerezte meg, de a vendégek kisebb meglepetésre Dimitrov megpattanó lövésével egyenlítettek a 35. percben.

A második játékrészben is fölényben játszottak a topolyaiak, de csak egy gólt tudtak szerezni. Az 58. percben Nenad Lukić ellen szabálytalankodtak a vendégvédők a saját tizenhatosukon belül, a jogosan megítélt tizenegyest pedig a sértett magabiztosan értékesítette, ezzel pedig beállította a 2:1-es végeredményt.

Szuperliga (20/21) 37. forduló, Radnik – TSC 0:3

FK Radnik (Surdulica) – FK TSC (Topolya) 0:3

TSC: Jorgić, Petković, Petrović, Skopljak (89′ Đakovac), Balaž (46′ Varga), Banjac (77′ Tumbasević), Milićević, Tomanović (K), Stanojev (77′ Duronjić), Zec (85′ Santrač), Lukić

A Szerb Szuperliga 37. fordulójában a TSC Surdulicán nyert 3:0-ra a Radnik ellen, így a topolyai csapat feljött a táblázat ötödik helyére.

Az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, gól nem született, a második játékrész viszont három találatot is hozott.

Az 54. percben Jug Stanojev volt eredményes, majd a 79. percben a csereként beállt Janko Tumbasević lőtt gólt. A 3:0-ás végeredményt négy perccel később Đuro Zec állította be.

A TSC 55 ponttal az ötödik helyet foglalja el a Szuperliga táblázatán, az utolsó fordulóban május 18-án, kedden Zentán a már kiesett Inđijával mérkőznek a topolyaiak.