Megterhelő találkozóra számítunk

Csapatunk a Szuperliga 13. fordulójában szombaton a TSC Arénában a surdulicai Radnikot fogadja.

Vezetőedzónk, Žarko Lazetić megterhelő mérkőzésre számít.

“Véget ért a szünet, úgy gondolom jól kihasználtuk, a jó eredményektől függetlenü szükségünk volt rá. A játékosok kimerültek voltak, néhányan arra használták a szünetet, hogy sérülésükből felépüljenek és felkészüljenek, szóval úgy gondolom, jókor jött a szünet. Holnap is igen kimerítő találkozóra számítok, egy jól szervezett csapattal szemben. Maximális odafigyeléssel készülünk. Lesokkolt, amikor megláttam a tabellát, és kiderült számomra, hogy a surdulicai Radnik egy meccset sem nyert még a szezonban. Számomra ez hihetetlen, és nem reális, hogy ez számukra sokáig így folytatódjon. Mi viszont minden tőlünk telhetőt megteszünk majd azért, hogy ez ne ebben a fordulóban változzon meg. Új edzőjük lett, akinek sikerült az elmúlt két bajnoki fordulóban, és a kragujevaci barátságos mérkőzésen megvalósítani azt, ami úgy tűnik, hogy a surdulicai Radniknak megfelel. Szervezettek, fegyelmezettek, jól fejlődnek fel a támadásokhoz, ez az, ami az előző szezonban meghozta számukra az eredményeket. Ez nagyjából ugyanaz az együttes, mint az előző szezonban, sőt még erősebbek is, mint tavaly, amikor a Radnik a bajnokság slágercsapata volt. Nem foglalkozunk a tabellával, nem vesszük félvállról a mérkőzést, nem fogjuk előre elkönyvelni a pontokat, mintha már megnyertük volna a találkozót. Erre a meccsre nehezebb felkészülni, illetve lejátszani, mint például a következő mérkőzést a Vojvodina, vagy más ellenfél ellen, és így tovább, de ne szaladjunk ennyire előre” – mondta többek között vezetőedzőnk.

Luka Ilić, csapatunk középpályása, aki nemrég érkezett a klubhoz, szintén nem számít könnyű meccsre:

“Néhány héttel ezelőtt érkeztem, elkezdtem edzeni és megismerni az új környezetet. Mondhatom, hogy nagyon lelkes vagyok, az első megjegyzésem az volt, hogy úgy érzem magam, mintha nem is Szerbiába tértem volna vissza. A játékosoktól kezdve az edzésfeltételeken át, a szakmai stábig mindennel elégedett vagyok. Szerintem érdekes mérkőzés lesz, senkit sem fogunk lebecsülni, ma már mindenki futballozni akar, szóval sosem tudni előre semmit. Maximálisan kell koncentrálnunk, 100%-ot kell beleadni, és minden rendben lesz” – mondta Ilić.

A mérkőzés október 1-jén, szombaton 15 órakor kezdődik, az Arena Premium 3 csatorna élőben közvetíti.

SZUPER LIGA (22/23) 12. FORDULÓ, Mladost – TSC 2:5

FK Mladost (Lučani) – FK TSC (Topolya) 2:5

V. Ilić – Ćalušić, Antonić (K), Stojić – Stojković ( Petrović 88′), Kuveljić (Tomanović 29′), Đakovac (Špalek 88′), Cvetković – Mirchevski (Milosavljević 46′) – Ratkov, Jovanović ( L. Ilić 71′)

Csapatunk a Szuperliga 12. fordulójában 5:2-es győzelmet aratott Lučaniban a Mladost felett.

Jobban kezdtük a meccset, és már a 13. percben megszereztük a vezetést. Miloš Cvetković szöglete után Goran Antonić volt eredményes. Két perc múlva Antonić adott be a bal oldalról laposan, Saša Jovanović pedig 15 méterről lőtt a Mladost kapujába. Ezek után egyenrangú küzdelem folyt, a hazaiak viszont a 42. percben Nikola Jojić révén szépítettek.

A második játékrészt is a TSC kezdte jobban. Az 53. percben Jovanović passzát váltotta gólra Ifet Đakovac, majd három perccel később Jovanovićot szerelte szabálytalanul a saját tizenhatosán belül a hazaiak kapusa, Željko Samčović. A megítélt büntetőt Đakovac értékesítette. Ezek után a hazaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, a TSC pedig kontrákkal próbálkozott. A Mladost a 63. percben Đorđe Gordić megpattanó lövésével szépített, az 5:2-es végeredményt viszont Petar Ratkov állította be Aranđel Stojković gólpassza után.

A TSC a nem teljes 12. forduló után a Szuperliga táblázatának második helyét foglalja el 23 ponttal.

Sárga lapok: Cvetković 69‘, Ratkov 78’

SZUPER LIGA (22/23) 11. FORDULÓ, TSC – Kolubara 3:1

FK TSC (Topolya) – FK Kolubara (Lazarevac) 3:1

V. Ilić – Petrović, Ćalušić, Antonić (K), Cvetković – Milosavljević (L. Ilić 59′), Kuveljić (Tomanović 59′), Đakovac – Mirchevski (Čolić 86′), Jovanović (Stanojev 71′), Ratkov (Špalek 71′)

Csapatunk a Szuperliga 11. fordulójában hazai pályán 3:1-es győzelmet aratott a lazarevaci Kolubara felett. A TSC mindhárom gólját Martin Mirchevski szerezte.

Jobban kezdte a mérkőzést a TSC, több helyzet is kialakult a vendégcsapat kapuja előtt. A vezetést a 24. percben szerztük meg, amikor egy jobb oldali támadás után Saša Jovanović hozta helyzetbe Mirchevskit, a macedón támadó pedig sarokkal vette be a vendégkaput. A 27. percben a játékvezető kiállította a Kolubarából Stefan Marjanovićot, aki durva szabálytalanságot követett el Jovanović ellen. Az első játékrészben nem esett több gól.

A második félidőben az emberelőnyben lévő TSC dominált, és a 64. percben Mirchevski egy kapu előtti kavarodás után megszerezte második gólját is. Nem kellett sokat várni a következő találatra, a macedón támadó a 71. percben is betalált, védhetetlenül lőtt a Kolubara kapujának jobb alsó sarkába. A 3:1-es végeredményt Haris Kadrić állította be a 87. percben.

A TSC a nem teljes 11. forduló után a Szuperliga táblázatán a 3. helyet foglalja el 20 ponttal.

Sárga lap: Cvetković 57′

Maximális teljesítményre lesz szükség

A TSC szombaton, szeptember 10-én 19 órától a TSC Arénában a Kolubara csapatát látja vendégül.

Együttesünk vezetőedzője szerint nem lesz könnyű dolga csapatunknak.

“Jókor érkezik a Kolubara hozzánk, mi úgy tekintünk erre mint egy rangadóra, mert csak két pont különbség van közöttünk. Ők megmutatták a szezon folyamán, hogy pk olyan csapat, akinek sikerül Legyőzni a Čukaričkit is és maximális tiszteletet érdemel abban az értelemben, hogy kiváló edzőjük van, aki talán a ligában legrégebb óta van a csapatnál egy kis megszakítástól eltekintve. Jól ismerem a csapatot, a lehetőségeiket és látszik, hogy megértették, hogy ő mit szeretne, szóval hazai pályán most következik talán a legkomolyabb, legszervezettebb ellenfél. Mi készen fogunk állni, plusz önbizalmat adott a Zvezdától szerzett pont is, ez egy olyan mérkőzés volt, ami a csapatszellemet is megerősítette, komoly együttesként mutatkoztunk be. A csapatom és én is tisztában vagyunk azonban azzal, hogy ezt a pontot a továbbiakban is igazolnunk kell hazai pályán. Bízom benne, hogy sokan el fognak jönni üdvözölni a fiúkat, hiszen tudjuk, hogy a Zvezda milyen ritkán veszít otthon pontot, az elmúlt fél évben talán egyet sem, a szezon elején mindenkinek 3-4-5 gólt lőttek. Bízom benne, hogy támogatni fogják a fiúkat, hiszen szükségük lesz rá. Készen fogunk állni egy jó játékra, magunkra koncentrálunk, tudjuk, hogy mi vagyunk a favoritok, de azt is tudjuk, hogy nem lesz könnyű, tudjuk, hogy maximumot kell nyújtanunk ahhoz, hogy igazoljuk a jó formánkat és a Marakanán szerzett pontot is” – mondta Žarko Lazetić.

A meccset az Arena Sport 2 csatornán követhetik élőben.

SZUPER LIGA (22/23) 10. FORDULÓ, Crvena Zvezda – TSC 1:1

FK Crvena zvezda (Belgrád) – FK TSC (Topolya) 1:1

Ilić – Ćalušić, Stojić, Stojković – Petrović (K) ( Antonić 65), Đakovac, Kuveljić (Tomanović 65), Cvetković – Jovanović (Stanojev 74), Ratkov (Vukić 56), Milosavljević

Csapatunk a Szuperliga 10. fordulójában Belgrádban 1:1-es döntetlent játszott az aktuális bajnok Crvena zvezda együttesével.

Az első játékrész egyenrangú játékot hozott. Az első helyzet Nikola Kuveljić előtt adódott, lövését azonban magabiztosan hárította Milan Borjan. Ezek után a Zvezda többet kezdeményezett, helyzeteik is voltak, a vezetést mégis a TSC szerezte meg a 42. percben. Petar Ratkov szerzett labdát az ellenfél térfelén, Saša Jovanovićhoz passzolt, aki 13 méterről védhetetlenül lőtt a hazaiak kapujába. Sajnos nem tudtuk sokáig megtartani a vezetést, mert az első játékrész hosszabbításában egy szabadrúgás után a kapufáról visszapannanó labdához olyan szerencsétlenül ért hozzá Veljko Ilić, hogy a játékszer a kapuban kötött ki.

A második félidőben is a Zvezda támadott többet, a TSC kontrákkal próbálkozott. Helyzetek mindkét oldalon alakultak ki, de több gól már nem esett, maradt az 1:1.

A TSC a nem teljes 10 forduló után a Szuperliga 4. helyét foglalja el 17 ponttal.

Megpróbáljuk a saját játékunkat játszani

A TSC a Szuperliga 10. fordulójában vasárnap Belgrádban lép pályára, az aktuális bajnok Crvena zvezda ellen.

Együttesünk vezetőedzője, Žarko Lazetić szavai szerint megpróbáljuk majd a Rajko Mitić stadionban is a saját játékunkat játszani.

“A Zvezda, illetve Partizan elleni meccs ünnep minden csapatnak. Egy csodálatos stadionban, jó talajú pályán fogunk játszani egy olyan csapat ellen, amely az utóbbi öt évben megnyerte a bajnokságot. Ez mindenképpen extra motivációt jelent játékosaim számára, hogy a maximumot nyújtsák. Arról nem érdemes szót ejteni, hogy a Zvezda milyen csapat, vagy milyen játékosokból áll, mert tudjuk, hogy öt éve nem nyert a stadionjukban vendégcsapat, ami a hazai bajnokságot illeti, és nagyjából 100 meccsen nem kaptak ki. Egyértelmű, hogy nagyon erősek, nagyon jók. Játékosaimtól azt kérem majd, hogy próbálják meg élvezni a meccset, hogy focizzanak, és amennyire lehet a saját játékunkat játsszuk, így próbáljunk meg jó eredményt elérni. Megpróbálunk majd úgy játszani, ahogyan a bajnokság nagy részében tettük. Természetesen, ha egy ilyen erős csapat ellen lépünk pályára, nem biztos hogy annyira hatékonyak tudunk lenni, mint néhány korábbi meccsen, de arra törekszünk majd, hogy a saját játékunkat játsszuk, hogy minél többet legyen nálunk a labda, hogy támadásokat építsünk, eljussunk a kapujukig és helyzeteket alakítsunk ki. Kezdetnek jó lenne, ha az utóbbi időben elszenvedett két 4:0-s vereség után gólt lőnénk nekik, a többit meg majd meglátjuk” – fejtette ki véleményét a mester.

Aranđel Stojković, csapatunk, mondhatni univerzális játékosa a Zvezda futballistáinak remek egyéni képességeire hívta fel a figyelmet.

“Nagyon nehéz mérkőzésre számítok, mindannyian tudjuk, hogy a Zvezda milyen erőt képvisel. Kiváló egyéniségek alkotják a csapatukat, remek egyéni képességekkel. Leginkább erre kell figyelnünk” – mondta többek között Stojković.

A meccset szeptember 4-én, vasárnap a belgrádi Rajko Mitić stadionban játsszák 20 órától, az Arena Premium 1-es csaornáján követhetik élőben.

SZUPER LIGA (22/23) 9. FORDULÓ, TSC – Radnički 1923 2:0

FK TSC (Topolya) – FK Radnički 1923 (Kragujevac) 2:0

Ilić – Stojković, Antonić, Stojić  – Petrović (K), Đakovac, Kuveljić, Cvetković – Mirchevski (Milosavljević 66’), Vukić ( Ratkov 77’), Jovanović (Stanojev 77’)

Csapatunk a TSC Arénában 2:0-s győzelmet aratott a Szuperliga 9. fordulójában a kragujevaci Radnički 1923 együttese ellen.

A találkozón végig a TSC irányított, de egészen a 36. percig nem született gól. Ekkor Miloš Cvetković tálalt Stefan Vukić elé, középcsatárunk pedig 5 méterről nem tévedett.

A második játékrészben a vendégek többet támadtak, a nagyobb helyzetek mégis csapatunk előtt adódtak. A meccset a bírói ráadás harmadik percében Ifet Đakovac döntötte el.

A nem teljes 9. forduló után a TSC a Szuperliga táblázatán az 5. helyet foglalja el 16 ponttal.

Sárga lap: Stojić 57′

Jól szervezett csapat ellen lépünk pályára

A TSC a Szuperliga 9. fordulójában augusztus 31-én, szerdán hazai pályán a kragujevaci Radnički 1923 csapatát fogadja.

Žarko Lazetić, csapatunk vezetőedzője szerint nagyon nehéz meccs lesz a szerdai.

“Azt mondtam a játékosoknak, hogy komoly fájdalmak várnak ránk a következő mérkőzésen. Abban az értelemben mondtam ezt, hogy egy nagyon jól szervezett, rendkívül jól védekező csapat látogat hozzánk, amely nagyon-nagyon ritkán kap gólt. Mondjuk ritkán is lőnek, de olyan csapat, amely tudja mit szeretne kezdeni a labdával, és hogy akarnak játszani. Látszik az edző és a szakmai stáb munkája, ez mind őket dícséri. Lehet, hogy a szezon során volt amikor eltértek attól amit szerettek volna, a Čukarički ellen pl. szerintem nem döntetlent érdemeltek volna. Legyőzték a kiváló formában lévő Javort Ivanjicán, most pedig egyenrangú ellenfelei voltak a Partizannak. Ez mind azt mutatja, hogy jó formában vannak, és komolyan gondolom, hogy fájdalmas mérkőzés lesz. Türelmesnek és kitartónak kell lennünk, ez lesz a legfontosabb ezen a találkozón. Szerintem mi jó formában vagyunk, fordulóról fordulóra fejlődünk, nagyon jól játszottunk az elmúlt meccsen is, ebben a stílusban szeretnénk folytatni, és remélem ez meghozza az eredményt. Most ideális játéktéren, jó labdákkal, kiváló feltételek mellett játszhatunk, melyek adottak lesznek mindkét csapat számára, szóval szerintem mi is és ők is magas színvonalon tudunk majd teljesíteni. Ez a stadion és a pálya minden csapatot motivál, ami jó. A Mladost GAT elleni mérkőzés előtt is mondtam, hogy ezt nem vehetjük kézenfekvőnek, és mi is extra motivációval kell hogy rendelkezzünk ahhoz, hogy hazai pályán jó játékot tudjunk bemutatni” – fejtette ki véleményét Lazetić.

Miloš Cvetković, csapatunk védőjátékosa is hasonló véleményt fogalmazott meg, mint vezetőedzőnk.

“Nehéz találkozó vár ránk, a Kragujevac csapata nagyon jó, ez látszott a legutóbbi, Partizan elleni találkozójukon is, ahol gyakorlatilag az utolsó percben kaptak ki, de nagyon jól játszottak. Igencsak nehéz lesz, de hazai pályán játszunk, a mi stadionunkban, a saját szurkolók előtt, szóval arra számítok, hogy mindannyian beleadunk mindent és jó eredményt érünk el, vagyis nyerünk” – mondta Cvetković.

A mérkőzés 18.30-kor kezdődik a TSC Arénában, az Arena Sport 2-es csatorna pedig élőben közvetíti.

SZUPER LIGA (22/23) 8. FORDULÓ, Spartak – TSC 0:0

FK Spartak (Szabadka) – FK TSC (Topolya) 0:0

Filipović – Ćalušić, Stojić, Stojković – Tomanović – Petrović, Đakovac, Milosavljević (Vukić 75‘), Cvetković – Jovanović (Mirchevski 80′), Ratkov (Stanojlović 75‘)

Csapatunk a Szuperliga 8. fordulójában 0:0-s döntetlent játszott Szabadkán a Spartacus együttesével.

A találkozón végig a TSC dominált, több nagy helyzet is kimaradt, de a hazaiak előtt is adódott néhány gólszerzési lehetőség.

Az első nagy helyzetet Ivan Milosavljević hagyata ki a 11. percben, aki egyedül törhetett kapura, de lövését a hazaiak hálóőre, Filip Manojlović szögletre mentette. Az első játékrészben Ifet Đakovac, Petar Ratkov és Nemanja Stojić is helyzetbe került, de gól nem született.

A második félidő elején Saša Jovanović szerezhetett volna gólt, de ziccerét a hazai kapus védte. Ezek után a fiatal Ratkovnak és Slobodan Stanojlovićnak is remek lehetőségei voltak, de nem tudtak betalálni a szabadkai kapuba, így maradt a 0:0.

A TSC a nem teljes nyolcadik forduló után a Szuperliga harmadik helyét foglalja el 13 ponttal.

Sárga lapok: Petrović 45‘, Stojković 60‘, Tomanović 73‘

Vajdasági rangadó következik

Pénteken csapatunk vajdasági rangadót vív Szabadkán a Spartak csapatával.

A Szuperliga 8. fordulójának mérkőzés előtti sajtótájékoztatóján Žarko Lazetić, együttesünk vezetőedzője kiemelte, hogy sok topolyai szurkolót vár a szabadkai mérkőzésre, hiszen a két város közel van egymáshoz, a két csapat között viszont mindig volt némi rivalizálás.

„Vajdasági rangadó előtt állunk, két jó formában lévő csapat mérkőzik, melyek jól szervezettek. Ki kell emelnem, hogy a Spartak nagyon kellemes meglepetés, korábban a felsőházban voltak és európai szereplésért harcoltak. Kollégám munkája is megemlítendő, mert távozott tőlük az elmúlt szezon két legjobb játékosa – egyikük Nemanja Nikolić – és mindenki azt hitte, hogy gondban lesznek a játékkal, meg a góllövéssel, mégis összehoztak egy jó csapatot, amely a játék minden elemében jól szervezett. Megmutatták az első meccseken, hogy nem adják könnyen magukat. Ez egy olyan csapat, amely Újvidéken nem kapott ki a Vojvodinától, csak egy vereségük van, a Čukarički győzte le őket, ez pedig a Čukarički csatárának és egy szabadrúgásnak köszönhető. Maximális tisztelettel, teljes figyelemmel és elővigyázatosan vágunk neki a meccsnek. Örülök ennek a mérkőzésnek, mert jó formában vagyunk. Remélem sokan eljönnek, közel vagyunk egymáshoz, valamilyen szintű rivalizálás is van a két klub között. Szerintem minden magas színvonalú lesz, és remélem mi is és ők is a maximumot tudjuk majd nyújtani, és hogy jó mérkőzés lesz. Természetesen minden tőlünk telhetőt meg fogunk tenni a jó eredmény érdekében” – mondta többek között Lazetić.

Ifet Đakovac, aki a Mladost GAT ellen két gólt is szerzett, magabiztosan nyilatkozott:

„Nehéz mérkőzés vár ránk, egy rangadó a szabadkai Spartak csapatával, amely egy kemény és jó ellenfél, de bízom benne, hogy ha úgy tudunk játszani, mint az előző fordulóban, akkor jó eredményt érünk majd el” – mondta középpályásunk.

A mérkőzés pénteken, augusztus 26-án 20.00-kor kezdődik a szabadkai városi stadionban. A meccsett az Arena Sport 1-es csatornája élőben közvetíti.