Készen állunk az új kihívásokra

Szombaton, július 9-én csapatunk a Szuperliga 2022/23-as kiírásának első meccsén Belgrádban vendégszerepel, a Čukarički csapatával mérkőzünk.

Žarko Lazetić vezetőedző szerint nehéz meccs vár együttesünkre.

“Minden szezon némi bizonytalansággal kezdődik. Jól ismerjük a Čukaričkit, nincs itt semmi titok, felkészülésen is együtt voltunk, szóval láthattuk is egymást. Mindenesetre a Čukarički csapatának új edzője van, és az első mérkőzés mindig kiszámíthatatlan. Nehéz sorsulásunk van, az első négy meccsből hármat idegenben játszunk majd, a Čukaričkival, a Partizannal és a niši Radničkivel, szóval már a kezdettől lesz egy plusz nyomás, mert fontos a jó kezdés. Tudjuk, hogy a Čukarički évek óta a hazai futball élmezőnyében van, az utóbbi két évben a harmadik helyen végeztek, még a Vojvodinát is megelőzték, ezért elismerést érdemelnek. Komoly csapatuk van, hoztak egy olyan edzőt, aki egészen másképp dolgozik mint az elődei, sikerült erősíteniük is. Biztosan jó mérkőzés lesz. Kezdődik a bajnokság, rövid volt a felkészülés, mi edzők mindig több időt szeretnénk a felkészülésre és a munkára fordítani, bár mindannyian vártuk már a pontokért folytatott harcot. Megkezdődik az amire készültünk, szerintem készen fogunk állni erre az összecsapásra, és a lehető legjobban fogunk játszani. Nyilván nem az első mérkőzéshez igazítottuk a formánkat, hanem egyértelműen az egész szezonra. Három hét felkészülés után úgy gondolom, hogy jó pillanat ez a csapatnak. A felkészülési meccseken látszott együttesünk komolysága, jó munkát végeztek a fiúk, és hiszem, hogy az első mérkőzéstől kezdve jó színvonalon fognak játszani. Meg fogjuk tenni amit kell, és biztosan meg fogunk próbálni mindent a Čukarički otthonában is, még ha tudjuk is, hogy ellenük milyen nehéz játszani. Megpróbáljuk majd rájuk kényszeríteni a mi ritmusunkat, a mi játékunkat, nyilván sok minden függ majd az ellenféltől is, de mi készen állunk a harcra. Az elmúlt időszakban két meccset is játszottunk náluk, szóval mondhatjuk, hogy elég jól ismerjük a pályát is, és úgy gondolom, hogy az első forduló rangadója vár ránk, és mindenki aki kilátogat a találkozóra élvezni fogja azt. Szerintem a játékosok, a szakmai stábok, és mindenki élvezheti majd, és remélem nagy számban érkeznek majd szurkolók is. Igaz nyár van és nagy a meleg, de szerintem mindenki futballt nézne már” – fejtette ki véleményét a TSC vezetőedzője.

Martin Mirchevski, csapatunk támadója szeretne bizonyítani, és szerinte is kemény összecsapásra készülhetünk.

“Befejeztük a felkészülést, készen állunk, én szeretnék bizonyítani ebben a ligában, és szerintem minden jó úton halad. Kemény mérkőzésre számítok, a Čukarički egy jó csapat, és szerintem az első meccs a legnehezebb a felékészülés után, mert ilyenkor még a játékosok nincsenek a legjobb formában. Szeretnénk nyerni, de úgy gondolom, hogy eléggé nehéz lesz” – mondta Mirchevski.

A meccs szombaton 20.00 órakor kezdődik, az Arena 3 Premium élőben közvetíti.

SZUPER LIGA (21/22) 37. FORDULÓ, TSC-VOJVODINA 0:2

FK TSC (Topolya) – FK Vojvodina (Újvidék) 0:2

Filipović – Petrović, Varga, Antonić (Krsmanović 76′), Stojković – Tomanović (K), Bocskay (Milićević 69′) – Stanojlović (Ratkov 53′), Banjac, Stanojev (Mirchevski 53′) – Vukić

A TSC hazai pályán 2:0-s vereséget szenvedett az újvidéki Vojvodinától a Szerb Szuperliga 37. fordulójában.

Az első félidő főleg mezőnyjátékkal telt, nagyobb helyzetek nem alakultak ki.

A második játékrész elején a vendégek Nenad Filipović hibája után Bojan Matić góljával megszerezték a vezetést. Ezek után csapatunk többet támadott, de a 79. percben egy kontra után a Vojvodina Milan Lazarević révén másodszor is betalált, így megszerezték a győzelmet.

A TSC a 6. helyen zárta a 2021/2022-es idényt.

Sárga lapok: Bocskay 20′, Tomanović 79′

SZUPER LIGA (21/22) 36. FORDULÓ, RADNIČKI – TSC 2:0

FK Radnički (Niš) – FK TSC (Topolya) 2:0

Filipović (K) – Petrović (Krsmanović 79), Ćalušić, Leandro (Antonić 46’), Stojković – Đakovac, Bocskay (Milićević 63) – Ratkov ( Stanojlović 63), Mirchevski, Stanojev (Tomanović 46’) – Vukić

Csapatunk a Szuperliga 36. fordulójában 2:0-s vereséget szenvedett Nišben a Radnički csapatától.

Az első félidő egyenrangú küzdelmet hozott. Az első komolyabb helyzet a TSC előtt adódott, a 11. percben Martin Mirchevski talált be a hazaiak kapujába, de a játékvezető les címén megsemmisítette a gólt. A 18. percben a hazaiak megszerezték a vezetést, Filip Kasalica fejjel volt eredményes. Az első játékrészben több gólszerzési lehetőség nem alakult ki.

A második félidőben a TSC játszott mezőnyfölényben. Petar Ratkovnak, Saša Tomanovićnak és Stefan Vukićnak is volt lehetősége a gólszerzésre, de helyzeteik kimaradtak. A legnagyobb egyenlítési lehetőség a 88. percben adódott Josip Ćalušić előtt, akinek a fejesét óriási bravúrral védte a hazaiak hálóőre, Filip Dujmović. A Radnički veszélyes kontrákat vezetett, egy ilyenből pedig a 89. percben Lazar Jovanović betalált és beállította a 2:0-s végeredményt.

A nem teljes 36. forduló után a TSC a bajnokság 6. helyét foglalja el 48 ponttal.

Sárga lapok: Mirchevski 60’, Đakovac 85’

SZUPER LIGA (21/22) 35. FORDULÓ, TSC-NAPREDAK 2:0

FK TSC (Topolya) – FK Napredak (Kruševac) 2:0

Filipović – Stojković, Leandro, Ćalušić, Petrović –  Đakovac (Doucouré 90′), Tomanović (K) – Stanojev (Milićević 63′), Banjac (Svilar 84′), Mirchevski – Stanojlović (Šušnjar 90′)

A TSC hazai pályán a Szuperliga 35. fordulójában 2:0-ra legyőzte a kruševaci Napredakot.

Csapatunk az első félidőben végig mezőnyfölényben játszott, de a vendégek szervezetten védekeztek, így komolyabb helyzetek nem alakultak ki.

A második játékrészben fokozta a nyomást a TSC, ez pedig az 57. percben érett góllá, amikor Aranđel Stojković beadását Martin Mirchevski a jobb sarokba lőtte. Bő egy perc múlva már 2:0 állt az eredményjelzőn. Ifet Đakovac adott remek labdát Mihajlo Banjacnak, aki rutinosan lőtt a vendégek hálójába. A hátralévő játékidőben növelhette volna előnyét csapatunk, de Mirchevski és Petrović sem tudta gólra váltani helyzetét.

A TSC a nem teljes 35. forduló után a táblázat 4. helyét foglalja el 48 ponttal.

Kemény mérkőzés elé nézünk

A TSC pénteken, május 6-án 18.30-tól a TSC Arénában a Szerb Szuperliga rájátszásának 5. fordulójában a kruševaci Napredakot fogadja.

Žarko Lazetić vezetőedző szerint kemény meccs vár a csapatra.

“Nagyon tiszteljük a Napredakot, mint komoly hagyományokkal rendelkező együttest, jó játékosokkal és a nagy tapasztalattal rendelkező kollégámmal, aki már több címet is nyert a Partizannal. Nagy elismerés jár nekik, és komoly figyelmet fordítunk rájuk. Megterhelő, fárasztó mérkőzésre számítok, de készen állunk majd, az utóbbi időben jó formában vagyunk, elégedett vagyok azzal is, ahogy a legutóbbi találkozón teljesítettünk, és azzal is ahogyan az edzések folynak. Szerintem rajtunk fog múlni a következő találkozó. Magunkra kell koncentrálnunk, hogy azon dolgozzunk, ami eddig hiányos volt, konkrétan a befejezéseket. Szerintem ha elegendő energiát tudunk tenni a játékba, és olyan minőségi futballt tudunk bemutatni mint a Voždovac ellen, akkor elérhetjük a kívánt eredményt. Nyomás alatt vagyunk minden nap, minden edzésen, minden mérkőzésen. Nyomást jelent, hogy vajon sikerülni fog-e, olyanok tudunk-e lenni amilyenek szeretnénk, de ez a sportban egy pozitív nyomás. Gondoljanak csak bele, hogy nyolcadikak vagyunk a tabellán, teher nélkül hogy tudnánk felkészülni? Szerettük volna elérni, hogy a 4. helyért harcolhassunk, most ezt elértük. Csak tőlünk függ a folytatás, és ez nagyon-nagyon fontos. A nyomásra figyelni kell, ez egy olyan dolog, ami segít fejlődnünk, nem pedig visszafog bennünket. Én nem láttam, hogy nagyon visszaestünk volna, kaptunk egy gólt, mikor beszorítottak bennünket. Normális, hogy időnként egy mérkőzés folyamán hátul vagyunk, ki kell javítanunk néhány dolgot, pszichikailag estünk vissza a gól után, ez lehetett a nyomás miatt, de nem gondolom hogy ez így van. Én elégedett vagyok az előző mérkőzéssel, tudom, hogy mindenki győzelmet és csakis győzelmet vár, ez a normális, mi is ezt szeretnénk. Higgyék el, hogy a játékosoknál és a szakmai stábnál jobban senki sem szeretné jobban ha nyernénk, de ez azért függ az ellenfelektől is. Számomra az a fontos, hogy mi így folytassuk ahogy eddig játszottunk, különösen ezt a legutóbbi meccset tekintve, ugyanis így érhetünk el eredményeket” – mondta Lazetić.

Jug Stanojev, a TSC szélső támadója szerint nagyon fontos a pénteki meccs.

“A Napredak csapata érkezik hozzánk, egy csapat, amely nagyon jól játszott ebben a szezonban, s így kivívták a szereplésüket a play offban. Számunkra minden mérkőzés nagy jelentőségű, a hátralévő 3 mérkőzésen a maximumot fogjuk nyújtani, és reméljük ezzel ki tudjuk vívni a 4. helyet, és az ezzel járó európai szereplést” – fejtette ki véleményét Stanojev.

A pénteki meccset élőben az Arena Premium 3 csatorna közvetíti.

SZUPER LIGA (21/22) 34. FORDULÓ, TSC-VOŽDOVAC 1:1

FK TSC (Topolya) – FK Voždovac (Belgrád) 1:1

Filipović – Stojković, Ćalušić, Antonić (Leandro 46’) , Varga –  Bocskay, Đakovac (Mirchevski 88’)  – Stanojev (Milićević 76′), Banjac (K), Ratkov (Stanojlović 50’) – Vukić

A TSC és a Voždovac a Szerb Szuperliga 34. fordulójában Topolyán a TSC Arénában 1:1-es döntetlent játszott.

Csapatunk kezdte jobban a meccset, a 10 percben Ćalušić lőhetett volna gólt, majd a 23. minutumban Banjac lövése néhány centiméterrel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A vendégeknek is akadtak helyzeteik, főleg kontrákkal próbálkoztak, de az első félidőben nem esett gól.

A második játékrész Jug Stanojev ziccerével indult, melyet a vendégek kapusa, Miloš Krunić bravúrral hárított. A TSC továbbra is mezőnyfölényben játszott, ez pedig a 70. percben érett góllá. Az akció Boris Vargától indult, a labda Stanojevhez került, aki Stefan Vukićhoz passzolt, ő pedig 16 méterről védhetetlenül lőtt a vendégek hálójába. A gól után a Voždovac kerekedett felül, több veszélyes támadásuk is volt, a 83. percben pedig Miloš Pantović találatával egyenlíteni tudtak.

A 34. forduló után a TSC a táblázat hatodik helyét foglalja el 45 ponttal.

Sárga lapok: Leandro 53′, Varga 77′, Ćalušić 78′

Igazi rangadó várható

Csapatunk vasárnap, május elsején a Szerb Szuperliga 34. fordulójában a Voždovacot fogadja a TSC Arénában.

Žarko Lazetić vezetőedző szerint szép futball és igazi rangadó várja majd a nézőket.

“Egy jól szervezett csapat látogat hozzánk, akik a Zvezdán és a Partizanon kívül talán a legjobb sorozatot tudhatják maguk mögött. Az ellenünk elveszítetten kívül az elmúlt 8 mérkőzésükön 5 győzelmet és 3 döntetlent játszottak. Jó formában vannak, ők is abba a csoportba tartoznak, akik hozzánk hasonlóan a 4. helyért küzdenek. Biztos vagyok abban, hogy ahogyan három héttel ezelőtt, most is egy fantasztikus találkozó vár ránk, két jól szervezett csapat között. Van 3 gyors játékosuk elöl, jól ki is tudják ezt használni. Könnyen szerzik a gólokat, ezt láthattuk a kruševaci Napredak ellen is. Egy igazi rangadóra számítok. Nem ismerem a fáradtság szót a professzionális futballban, különösen akkor nem, ha a Zvezdával vagy a Partizannal játszol, vagy ha mint most, a Voždovaccal szemben vívsz döntő meccset. Fáradtság csak a fejekben lehet pszichikai okokból, és úgy tűnhet, hogy könnyen kaptuk a gólokat, de olyan ellenfelekkel mérkőztünk, melyek a legkisebb hibákat is kihasználják. A fiúk nagyon jók voltak az elmúlt mérkőzéseken amíg el nem érkeztünk a 60-65. perchez, amikor a második, harmadik gólt kaptunk. Akkor az ellenfél szárnyalni kezdett, mi pedig padlóra kerültünk. Jól kielemeztük ezeket a találkozókat, láttunk olyan dolgokat amik kiválóak voltak, amiket meg kellene ismételnünk, de olyanokat is, amiket ki kell javítanunk. Mondtam a fiúknak, hogy a befejezéseken kívül nincs sok ok változtatásokra. Az biztos, hogy nem fogjuk feladni azt a játékot, ami meghozta nekünk ezeket az eredményeket, főleg ha azt nézzük hogy honnan indultunk. Én nagyon elégedett vagyok a helyezésünkkel. Ha valaki ezt nekünk februárban felajánlja, azonnal elfogadtuk volna. Lépésenként eljutottunk oda, hogy jön az a három hét amely el fogja dönteni ezt az idényt. Meglátjuk, hogy sikerül-e megszereznünk a 4. helyet, vagy számunkra a play off a határvonal. Megkérném a nézőket, szurkolókat, hogy jöjjenek ki a meccsre. Jó az időpont, este játszunk, jó lesz az időjárás is, fantasztikus a pálya, és két olyan csapat mérkőzik, amely a támadó focit preferálja. Szerintem mindenki élvezni fogja a meccset, aki eljön. Számunkra fontos ez a támogatás az olyan kivételes csapatok ellen mint a Voždovac, és bízom benne hogy mi is magas színvonalon tudunk majd játszani” – fejtette ki véleményét Lazetić.

Stefan Vukić, aki már 10 gólnál jár a bajnokságban arról beszélt, hogy mindenképp javulnia kell a csapat teljesítményének.

“Nemrégiben játszottunk ellenük, nyertünk 2:1-re, nem volt könnyű azon a mérkőzésen. Egy jól szervezett csapatról beszélünk, közvetlen ellenfeleink az európai szereplést illetően. Mi nem voltunk az elvárt színvonalon az elmúlt két meccsünkön, ezen vasárnap javítanunk kell, és hozni azt a színvonalat ami biztosítja számunkra célunk elérését, ami pedig az európai kupaszereplés”.

A mérkőzést május 1-jén 18. 30-kor rendezik, az Arena Sport 2 pedig élőben közvetíti.

SZUPER LIGA (21/22) 33. FORDULÓ, PARTIZAN-TSC 4:1

FK Partizan (Belgrád) – FK TSC (Topolya) 4:1

Filipović – Petrović (Krsmanović 46’), Antonić, Varga, Stojković – Bocskay (Doucouré 73’), Đakovac (Milićević 73‘) – Stanojev, Banjac (K) (Mirchevski 73’), Ratkov (Stanojlović 73’) – Vukić

Csapatunk a Szerb Szuperliga rájátszásának harmadik fordulójában 4:1-es vereséget szenvedett Belgrádban a Partizan együttesétől.

Az első félidő nagy részében mezőnyjáték folyt a pályán nagyobb helyzetek nélkül. A 31. percben egy hazai védelmi hiba után Bocskay Bertalan adott remek labdát Stefan Vukićnak, aki megszerezte a vezetést a TSC-nek. A 41. percben Bibars Natcho szabadrúgásból egyenlített, majd egy percre rá Ricardo Gomes is betalált, így 2:1-es hazai vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

A második játékrészt a Partizan kezdte jobban, és a 48. percben Aleksandar Miljković egy szöglet után megszerezte a hazaiak harmadik gólját is. Ezek uán csapatunk több jó helyzetet sem tudott kihasználni, a 62. percben pedig Nemanja Jović beállította a 4:1-es végeredményt.

A play off harmadik fordulója után a TSC a tabella 6. helyét foglalja el 44 ponttal.

Sárga lap: Krsmanović 65

Megpróbálunk jobban játszani mint az előző meccsen

Szerdán a Szerb Szuperliga rájátszásának harmadik fordulójában a TSC Belgrádban lép pályára a Partizan ellen.

Žarko Lazetić vezetőedző szerint a jó eredményhez jobb teljesítményre lesz syükség, mint a Partizan elleni előző találkozón.

“Nyilván ha mi készíthettük volna a sorsolást, akkor nem így nézne ki a sorrend, de ezt el kell fogadnunk és a lehető legjobban fel kell készülnünk. A Zvezda és a Partizan a két legjobb csapat, ezt látjuk a tabellán, és talán létre kellene hozni számukra egy külön ligát, aztán játszanak egymás ellen még 10 meccset, és kiderül melyikük a jobb. Amikor elenünk játszottak, akkor is bebizonyosodott hogy valamennyire fel tudjuk venni velük a lépést, de ez eddig nem volt elég ahhoz, hogy valamilyen elfogadható eredményt érjünk el. Sajnos továbbra is küzdünk a játékoskeret problémáival, de továbbra is azt mondom, hogy ezzel a két csapattal mérkőzni ünnep. Nem jön jókor a mostani találkozó, de ez van. Jó hogy most nem csak három nap szünet van a meccsek között, mert volt egy hetünk együtt edzeni, ez mindig jó hatással van a csapatunkra. Jól dolgoztak a fiúk. Három hete is ugyanezt mondtam a sajtótájékoztatón, de próbáljuk a legtöbbet kihozni a meccsből, felvenni a harcot amennyire lehetséges. Ez persze nagyban a Partizantól függ, mert ismerjük a kvalitásaikat, kár arra szót pazarolni, hogy milyenek a játékosaik, milyen a szakmai stábjuk, minden látszik a táblázaton. Az elmúlt nyolc mérkőzésükön egy gólt kaptak, és azt is akkor, amikor már 3:0-ra vezettek. Ebből is látszik, hogy milyen csapathoz látogatunk. Ők kapják a legkevesebb találatot a ligában, 3-4 meccsre jut egy gól. Egy a Zvezda ellenében bajnoki címért küzdő csapat vár ránk. Mi viszont arra szeretnénk használni ezt a meccset, hogy lássuk mennyire tudjuk velük felvenni a harcot, hogy tudtunk-e fejlődni a legutóbbi találkozónk óta, amikor jól játszottunk, de igazán nem tudtuk őket megszorongatni. Viszont először talán nézzük meg, hogy tudunk-e ilyen csapatok ellen például gólt lőni” – mondta Lazetić.

Boris Varga, a csapat védője szerint mindent megtesznek majd, hogy jó eredményt érjenek el.

“Nehéz mérkőzésre számítok a Partizan ellen a JNA stadionban. Három hete játszottunk ellenük, sajnos 2:0-ra kikaptunk, de a maximumot fogjuk nyújtani, és reménykedünk egy elfogadható eredményben” – mondta a védő.

A meccs szerdán 14 órakor kerül megrendezésre, az Arena Premium 1-es csatornáján láthatnak élő közvetítést a mérkőzésről.

SZUPER LIGA (21/22) 32. FORDULÓ, TSC-CRVENA ZVEZDA 0:4

FK TSC (Topolya) – FK Crvena zvezda (Belgrád) 0:4

Filipović – Stojković, Ćalušić (Krsmanović 74’), Antonić, Varga –  Bocskay, Đakovac (Milićević 74′) – Stanojev (Mirchevski 46’), Banjac (K), (Doucouré 84’), Ratkov (Stanojlović 57’) – Vukić

A TSC hazai pályán 4:0-s vereséget szenvedett a Crvena zvezdától a Szerb Szuperliga rájátszásának második fordulójában.

A belgrádi csapat kezdte jobban a meccset és Mirko Ivanić már a 16. percben megszerezte a vezetést a Zvezdának. Az első félidő egyébként főleg mezőnyjátékot hozott, kevés helyzettel.

A második játékrészben a vendégcsapat játszott fölényben és Ivanić három perc leforgása alatt két gólt is szerzett, ezzel pedig el is döntötte a meccset. A 72. percben Ben állította be a 4:0-s végeredményt.

A TSC a play off nem teljes második fordulója után a táblázat 4. helyét foglalja el 44 ponttal.