LLT Szuperliga 5. forduló

FK Vojvodina (Újvidék) – FK TSC (Topolya) 2:2

TSC: Filipović (45′ Jorgić), Skopljak, Antonić, Varga, Ponjević, Milićević, Arsenijević (71′ Duronjić), Tomanović (K), Tumbasević, Szilágyi (85′ Rovčanin), Lukić

Vasárnap este Újvidéken 2:2-es döntetlen született a Szerb Szuperliga ötödik fordulójának rangadóján, ahol a Karađorđe stadionban a Vojvodina a topolyai TSC együttesét látta vendégül. Így mindkét csapat megőrizte veretlenségét.

Az meccs első félidejében nem született gól, a legtöbb dolga Jovanović játékvezetőnek volt, aki összesen hat sárga lapot osztott ki: négyet a vendégeknek, kettőt a hazaiaknak.

A második félidő elején, a 49. percben Nenad Lukić egy távoli lövéssel megszerezte a vezetést a TSC-nek. A 63. percben a topolyai együttes csatára másodszor is betalált, kétgólosra növelve ezzel a vendégek előnyét. A hazaiak a 72. percben tudtak szépíteni Bojan Matić góljával.

Amikor már mindenki elkönyvelte a TSC ötödik szuperligás győzelmét, a hosszabbítás ötödik percében egy szabadrúgás után Vincent Okeuhie egyenlített és megszerezte az újvidéki csapatnak az egy bajnoki pontot.

Sárga lapot a TSC csapatában Ponjević 12′, Arsenijević 39′, Varga 44′, Skopljak 45′, Lukić 54′ és Rovčanin 90′ kaptak.

LLT Szuperliga 5. forduló – Beharangozó

Vasárnap a TSC idegenben a Vojvodinával mérkőzik

A Szuperliga ötödik fordulójában a TSC ellenfele az újvidéki Vojvodina. A mérkőzést vasárnap 20 órától játsszák a tartományi székvárosban, Újvidéken. A csapat kapusedzője és két játékosa sajtótájékoztatón számolt be, hogyan készülnek a mérkőzésre. Szilágyi Vladimir maga is fiatal labdarúgóként egykor a Vojvodinában nevelkedett, jól ismeri a csapatot. Elmondása szerint jól szervezett, magas színvonalú munka folyik náluk a játékosnevelés terén. A Szuperligás csapatba erősítéseket is igazoltak, támadófocit játszanak és veretlenül vezetik a tabellát, épp a TSC előtt. A topolyaiak csatára szerint azonban a TSC is felkészült a mérkőzésre, jó a hangulat a csapatban és bízik a jó eredményben. Faragó Szilárd kapusedző elmondta, hogy az előző ellenfél, a Čukarički ellen már bizonyított a kapuvédő és a védelem is, hogy egy támadó stílusban játszó veszélyes csapat ellen is lehet kapott gól nélkül lejátszani a találkozót, most is ez a cél. Dajan Ponjević is megerősítette, hogy a Vojvodinának a védelme és a támadósora is kiváló, de a topolyaiak is készen állnak a következő kihívásra.

LLT Szuperliga 4. forduló

FK TSC (Topolya) – FK Čukarički (Belgrád) 1:0

TSC: Filipović, Skopljak, Antonić, Balázs, Ponjević, Milićević (85′ Sinkovits), Arsenijević (67′ Rovčanin), Tomanović (K), Tumbasević, Szilágyi, Lukić (67′ Duronjić)

A TSC labdarúgócsapata folytatta jó szereplését a Szerb Szuperligában. A negyedik fordulóban a
zentai Városi Stadionban a topolyai csapat 1:0-ra nyert a belgrádi Čukarički ellen, ezzel
százszázalékos teljesítménnyel a második helyen áll a táblázaton.
A forró időjárás rányomta a bélyegét az első félidőre. Egyenrangó felek küzdelmét láthatta az a
kb. 1000 néző, amely megtekintette ezt a mérkőzést. Helyzetek mindkét oldalon akadtak, de gólt
nem láthattak a szurkolók az első játékrészben.
A folytatásban kissé megélénkült a játék képe és az 53. percben egy gyors topolyai akció után Filip
Arsenijević futott el a jobb oldalon, nagyszerű beadását pedig Dejan Milićević váltotta gólra.
Ezt követően a belgrádi csapat játszott mezőnyfölényben, de komolyabb helyzetet nem tudtak
kialakítani a jól védő Nenad Filipović kapuja előtt. A TSC növelhette volna előnyét, hiszen Miloš
Milanović játékvezető a meccs 65. percében kezezés miatt 11-est ítélt a topolyaiaknak, Nenad Lukić
büntetőjét azonban a Čukarički kapuvédője, Nemanja Belić jó érzékkel hárította.
A hátralévő időben tovább próbálkozott a vendégcsapat, a hazaiak pedig kontrákból veszélyeztettek.
Több gól viszont nem esett, így a TSC sorozatban negyedik meccsét is megnyerte a Szuperligában, és
12 ponttal második a táblázaton.
Sárga lapot a TSC csapatában Skopljak 10′ kapott.

LLT Szuperliga 4. forduló – Beharangozó

A TSC veretlenül várja a belgrádi Čukarički csapatát

A TSC csapata remekelt az első három fordulóban, azzal, hogy sikerült három győzelmet jegyezni. A Szuperligában legutóbb idegenben a szabadkai Spartacust sikerült legyőzni, úgy, hogy egy félidőt emberhátrányban játszott a topolyai gárda. A negyedik fordulóban az eddig még szintén veretlen Čukarički lesz az ellenfél. A mérkőzést szombaton 17 órától játsszák a zentai városi stadionban.
A találkozót megelőző sajtótájékoztatón Szabó Zoltán vezetőedző elmondta, hogy egy szintén támadó focit játszó ellenfélre készülnek, egészen biztosan nem lesz könnyű, de a cél egy újabb győzelem hazai pályán. A vezetőedző az eddig adott kilenc és kapott három gólról elmondta, a cél, még kevesebb gólt kapjanak és szombaton már kapott gól nélkül szeretnék a három pontot jegyezni. Az ellenfélről azt mondta, hogy a Čukarički egy nagyon jó csapat, és nagyon jól kezdték ők is a bajnokságot, két győzelemmel egyelőre veretlenek, mert a harmadik mérkőzésüket elhalasztották. Európában is megmutatták magukat, a TSC vezetőedzője szerint a legjobb szerbiai csapatok közé tartozik. Tapasztalt játékosokból vannak összeállítva, de tehetséges fiatalok is vannak, egy olyan edzővel, aki a támadó stílust preferálja. A sajtókonferencián a csapatkapitány Tomanović és a támadó középpályás Arsenijević is megerősítette, hogy kiváló a hangulat, megvan az önbizalom, ugyanakkor tisztában van vele mindenki, hogy csak végig fegyelmezett és koncentrált teljesítménnyel lehet folytatni ezt a páratlanul jó sorozatot a legmagasabb rangfokozatban.
Szombaton 17 órától a zentai városi stadionban várják a szurkolókat, a keleti lelátóra a belépő 1 dinárba kerül – valójában ingyenes – míg a nyugati lelátóra 250 dinár.

LLT Szuperliga 2. forduló

FK TSC (Topolya) – FK Mladost (Lučani) 5:1

TSC: Filipović, Ponjević, Varga (82′ Balaž), Skopljak, Antonić, Tomanović (K), Tumbasević, Arsenijević (62′ Duronjić), Milićević, Lukić (73′ Sinkovits), Szilágyi

A Szerb Szuperliga második fordulójában a topolyai TSC a Zentai Városi Stadionban, gólzáporos
5:1-es győzelmet aratott a lučani Mladost felett, így két forduló után, hat ponttal, százszázalékos
teljesítménnyel áll a táblázaton.
A TSC a nyolcadik percben szerezte meg a vezetést. Vargát szerelték szabálytalanul a vendégek saját
tizenhatosukon belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Lukić váltotta gólra. A szabálytalanság miatt a belgrádi Miloš Đorđić játékvezető piros lapot mutatott fel Miloš Šatarának, így a vendégek korán emberhátrányba kerültek.
Nem sokkal később a hazaiak megduplázták előnyüket. Egy jobboldali szabadrúgás után Antonić
talált be. Az első félidő végén Varga még egy tizenegyest kiharcolt, amit Szilágyi lőtt, a vendégkapus
kiütötte a labdát, de Szilágyi másodszor már nem hibázott.
Az emberelőny és a 3:0-ás vezetés ellenére a topolyai csapat a második félidőben tovább támadott, ennek eredményeként a 49. percben Tumbasević góljával már négy gól volt a TSC előnye. A vendégek a csereként beállt Carreira Silva révén a 71. percben megszerezték a becsületgóljukat, de nem sokáig örülhettek, mert a mindössze fél perccel korábban pályára lépő Sinkovits Dávid a 73. minutumban beállította az 5:1-es végeredményt.

Sárga lapot a TSC csapatában Tomanović kapott a 37. percben.

LLT Szuperliga 1. forduló

FK Voždovac (B) – FK TSC (Topolya) 1:2

TSC: Filipović, Skopljak, Antonić, Varga, Ponjević, Milićević, Arsenijević (69′ Duronjić), Tomanović (K), Tumbasević, Szilágyi (85′ Galić), Lukić (76′ Rovčanin)

A TSC lejátszotta első szuperligás bajnoki mérkőzését. Idegenben lépett pályára a Voždovac ellen és gól nélküli első félidőt követően 2:1 arányban győzni tudtak. A TSC ezzel a ragyogó kezdéssel folytatja a történelemírást, de már maga a tény is történelmi, hogy bejutott a Szuperligába. A győzelem a rajton pedig azt jelzi, hogy a legmagasabb rangfokozatban sem fognak statisztaszerepet játszani, hanem a sajátos játékstílust képviselő gárda valamennyi csapat méltó ellenfele lesz majd a továbbiakban is.

Tomanović az 55. percben szerezte meg a topolyaiak vezető gólját. A hazaiak közül a csereként beállt Stojčev a 70. percben egyenlített, de Szilágyi a 75-ben ismét betalált, ezzel beállítva a végeredményt.

Sárga lapot a TSC csapatában Arsenijević 55′, Tumbasević 66′, Duronjić 82′, és Szilágyi 85′ kapott.

LLT Szuperliga 1. forduló – Beharangozó

A TSC labdarúgói a fővárosi Voždovac ellen idegenben kezdik szuperligás szereplésüket. A mérkőzést pénteken, július 19-én, 20 órától műfüves pályán játsszák. A Voždovac stadionja ugyanis egy bevásárlóközpont tetején található
és műfűvel borított. Szabó Zoltán vezetőedző a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón elmondta, hogy a csapat egy intenzív felkészülési időszakon van túl és felkészülten várják a rajtot. Az ellenfél tiszteletre méltó, az átigazolási időszakban pedig erősítettek is, de a cél, legalább egy pont megszerzése, vagy a győzelem idegenben. A TSC hat új játékossal erősített, közülük is lesz majd, aki lehetőséget kap már ezen a legelső mérkőzésen. Szabó azt is elmondta, hogy az előző idényben már kialakított eredményes játékstílusukat megtartják és bíznak abban, hogy jó helyezést sikerül majd elérni a legmagasabb rangfokozatban.

SZERB ELSŐ LIGA BAJNOKI MÉRKŐZÉSE – 37. FORDULÓ (Play-off)

FK TSC (Topolya) – FK Metalac (Gornji Milanovac)

TSC: Filipović, Svitić, Ponjević, Babić, Skopljak, Tomanović, Sinkovits (80’Plavšić), Milićević, Pintér (65’Milisavljević), Lukić, Szilágyi (88’Galić)

Győzelemmel ünnepelte meg a zentai Városi stadionban a TSC labdarúgócsapata a Szerb Első Liga bajnoki
címét. A bajnokság utolsó fordulójában – immár tétnélküli mérkőzésen – a topolyai együttes Szilágyi
góljával 1:0-ra nyert a gornji milanováci Metalac ellen. A győztes gól a 8. percben született, a találkozó hátralévő részében a hazaiak tartották a labdát, több helyzetet is kidolgoztak, de az eredmény nem változott.
Sárga lap nem volt a TSC csapatában.
Az ünnepi hangulatú meccsen a klub ökörsülttel vendégelte meg szurkolóit, valamint a zenés
programban Dér Heni szórakoztatta a nagyérdeműt.
A jól megérdemelt serleget, amely az Első Liga megnyeréséért járt Nenad Bjeković, a Szerb Labdarúgó Szövetség alelnöke adta át a TSC csapatkapitányának Saša Tomanovićnak, míg az aranyérmeket Ilija
Petković a labdarúgó szövetség végrehajtó bizottságának tagjától kapták meg a játékosok. Az ünnepség
konfettiesővel és tüzijátékkal zárult.

SZERB ELSŐ LIGA BAJNOKI MÉRKŐZÉSE – 36. FORDULÓ (Play-off)

FK Sinđelić (Belgrád) – FK TSC (Topolya)

TSC: Jorgić, Ponjević, Varga, Branković, Babić, Tomanović, Plavšić (58’Szilágyi), Pintér (58’Lukić), Milićević, Milisavljević, Galić

A TSC labdarúgó csapata 2:2-es döntetlent ért el a belgrádi Sinđelić ellen. A topolyai gárda ezzel bebiztosította a bajnoki címét a Szerb Első Liga rájátszásának utolsó előtti fordulójában.

A TSC góljait Milićević és Lukić lőtték, ez utóbbi büntetőből. A színvonalas és harcias mérkőzésen a hazaiak kétszer is vezetéshez jutottak, de a TSC végül megérdemelten hozta el a pontot a fővárosból és egy fordulóval a vége előtt az első helyet is bebiztosította ezzel. Az utolsó forduló eredményétől függetlenül a TSC már bajnoknak tekinthető és a következő idényben a legjobbak között, a Szuperligában folytathatja.

Sárga lapot a találkozón a TSC csapatában Plavšić 21′ kapott.

SZERB ELSŐ LIGA BAJNOKI MÉRKŐZÉSE – 35. FORDULÓ (Play-off)

FK TSC (Topolya) – FK Radnički 1923 (Kragujevac)

TSC: Jorgić, Svitić, Ponjević, Branković, Skopljak, Tomanović, Sinkovits (72’Milisavljević), Pintér (65’Galić), Milićević, Lukić (88’Plavšić), Szilágyi

A topolyai csapat – amely már bebiztosította a Szuperligába jutást – jobban kezdte a találkozót, ennek megfelelően a 19. percben Pintér Norbert góljával megszerezte a vezetést. Ezek után további támadásokat vezetett a TSC, de kimaradtak a helyzetek, így 1-0-ás hazai vezetéssel mentek pihenőre a csapatok.
A második félidőben többet kezdeményeztek a vendégek és az 58. percben sikerült egyenlíteniük Todorović góljával. A meccs hátralévő részében ismét a TSC veszélyeztetett többet és a 86. percben Lukić 11-esből megszerezte a topolyaiak győztes gólját.
Sárga lapot a TSC csapatában Tomanović kapott a 88′.