SZUPER LIGA (21/22) 25. FORDULÓ, TSC-RADNIK 0:0

FK TSC (Topolya) – FK Radnik (Surdulica) 0:0

Filipović – Petrović, Ćalušić, Varga (Stanojev 22’), Stojković – Bocskay – Ratkov (Krsmanović 78’), Đakovac, Milićević (Mirchevski 78’), Banjac (K) – Vukić (Škuletić 66’)

Együttesünk a Szuperliga 25. fordulójában a topolyai TSC Arénában 0:0-s döntetlent játszott a surdulicai Radnik csapatával.

A TSC kezdte jobban a meccset, Petar Ratkov már az első percben gólt szerezhetett volna, majd Josip Ćalušić is kihagyott egy helyzetet. Az első félidő egyébként főleg mezőnyjátékot hozott, kevés helyzettel.

A második játékrészben megélénkült a játék képe, csapatunk került fölénybe, de sajnos ezt nem sikerült gólra váltani. A 49. percben Ratkov fejjel veszélyeztetett, majd a 70. minutumban ismét fiatal csatárunk került helyzetbe, de Stefan Ranđelović, a vendégek kapusa hárítani tudott. A meccs végére teljesen beszorult a vendégcsapat, bár néhány veszélyes kontrát vezettek. A 89. percben a csereként beállt Mirchevski, majd Škuletiá is gólt szerezhetett volna, de a hatalmas helyzeteiket kihagyták, így maradt a gólnélküli döntetlen.

A TSC a nem teljes 25. forduló után a táblázat 8. helyén áll 31 ponttal.

Sárga lapok: : Ćalušić 30, Milićević 54’, Đakovac 64’, Ratkov 74’

Szakmai stábunk minőségi játékot vár

A TSC a Szuperliga 25. fordulójában szerdán, március másodikán a surdulicai Radnik csapatát fogadja Topolyán a TSC Arénában.

Együttesünk vezetőedzője a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón többek között arról is beszélt, hogy a szakmai stáb minőségi játékot vár a csapattól.

“Mint minden meccs előtt, most is győzelmet várunk, és azt, hogy jól fogunk játszani. Két pozitív eredmény – győzelem és döntetlen – után ismét egy jó csapat ellen lépünk pályára. A Crvena zvezda két alkalommal sem tudta legyőzni őket, szemmel láthatóan jobban játszanak idegenben. Kemények, jól szervezettek. A kollégámat Dušan Đorđevićet nagyra becsülöm, nagyon jól vezeti őket, ez megmutatja milyen az edző. Biztos, hogy komoly és megterhelő mérkőzés vár ránk, de szerintem jó lesz, mi jól felkészültünk. Láttuk milyen kvalitásaik vannak, sikerült legyőzniük a Vojvodina csapatát is Újvidéken, ami soha sem könnyű feladat. Nem kaptak gólt az elmúlt 3 mérkőzésük alatt, ez is sokat elmond róluk, szóval nagyon oda kell figyelnünk, és nagyon határozottan kell játszanunk. Első perctől fogva ragaszkodom a minőségi játékhoz, és hogy ezáltal jussunk el a várt eredményhez. Antonić és Tomanović sárga lapok miatt nem léphet pályára, Pinto és Doucouré sérültek, meglátjuk még az edzésen, de kétlem, hogy vállani tudják a holnapi találkozót. Mindenesetre van 21 játékosunk, ez pedig lehetőség a többiek számára, hogy megmutassák magukat. Jól edzenek, azért is vannak itt, lesz lehetőségük előrébb lépni, hogy bebizonyítsák több percet érdemelnek, és hogy kihasználják a most adódó lehetőséget” – fejtette ki véleményét Žarko Lazetić.

A TSC fiatal csatára, Petar Ratkov szerint kemény meccs áll a csapat előtt.

“Egy jó és kemény meccsre számítok saját pályánkon, hazai közönség előtt. Játszanunk kell a saját játékunkat, bele kell adnunk mindent, és meg kell hogy nyerjük a meccset” – fogalmazott tömören a tehetséges játékos.

A mérkőzés 2022. március 2-án, szerdán kerül megrendezésre Topolyán a TSC Arénában, az Arena Premium 1 élőben közvetíti.

SZUPER LIGA (21/22) 24. FORDULÓ, NAPREDAK-TSC 2:2

FK Napredak (Kruševac) FK TSC (Topolya) 2:2

Filipović – Ćalušić, Antonić, Stojković – Petrović, Tomanović (K), Đakovac, Stanojev (Dolmagić 80) – Banjac (Milićević 75’) – Škuletić (Vukić 80’), Ratkov

Csapatunk a Szuperliga 24. fordulójában 2:2-es döntetlent játszott Kruševacon a Napredak együttesével.

Az első játékrész egyenrangú küzdelmet hozott. A 15. percben Mihajlo Banjac veszélyeztetett szabadrúgásból, de a hazaiak kapusa Nikola Vasiljević hárítani tudott. A 23. percben egy védelmi hiba után a hazaiak megszerezték a vezetést Saša Marjanović révén. A 40. percben a kruševaciak védője Stefan Jovanović megkapta második sárga lapját is, így a Napredak 10 emberre maradt.

A második félidő TSC rohamokkal kezdődött, az 51. percben Banjac kényszerítőzött Petar Ratkovval és kiegyenlített. Csapatunk tovább támadott és a 67. minutumban megszereztük a vezetést. Egy kapu előtti kavarodás után Nemanja Petrović talált be. Ez volt az első gólja kék-fehér mezben. Sajnos a vezetést nem tudtuk megtartani a mérkőzés végéig, a 90. percben Miloš Džugurdić állította be a 2:2-es végeredményt.

A TSC a nem teljes 24. forduló után a Szuperliga 7. helyét foglalja el 30 ponttal.

Sárga lapok: Tomanović 79’, Antonić 85’, Dolmagić 89’

Van önbizalmunk, a többi rajtunk áll

Csapatunk a Szuperliga 24. fordulójában szombaton, február 26-án a kruševaci Napredak ellen lép pályára idegenben.

Vezetőedzőnk szerint fontos volt a Spartak elleni győzelem, viszont ismét egy nehéz mérkőzés vár együttesünkre.

“Ez a liga érdekes és kiszámíthatatlan, szinte mindenki közvetlen riválisnak számít. A sorsolás szeszélye révén a bajnokság végéig velük fogunk harcolni. A Napredak előttünk van 2 ponttal, ez őket dícséri. Egy kifejezetten jó csapat, vannak tapasztalt játékosaik, akik régóta ebben a ligában játszanak, ez jelenti a különbséget a javukra. Ha megnézzük, láthatjuk, hogy nem úgy indították a bajnokságot, ahogyan szerették volna, bizonyára ők is többet vártak. Megközelítettük őket két pontra, de tudjuk, hogy nehéz pálya vár ránk. Nagy tisztelettel tekintünk Kruševacra, és a Napredakra is, mint klubra. Egy komoly klub, jól szervezettek. Látszik, hogy ebben az évben jó csapatot raktak össze. Megpróbálnak kijutni Európába is, ez mind azt mutatja, hogy nagy kihívás vár ránk. Ebben a ligában nincs könnyű mérkőzés, nincs könnyű ellenfél, de a fiúknak sokat jelent az elvégzett munka és a legutóbbi meccsünk. Rajtunk áll, hogyan alakul majd a mérkőzés. Van negatív tapasztalatunk Lučaniból, de úgy gondolom le tudtuk szűrni a tanulságokat és együtt jobban fel tudunk készülni erre mérkőzésre, meg tudjuk mutatni a játékunkat, a kvalitásainkat. Meglátjuk, hogy ez elég lesz-e” – mondta Žarko Lazetić a meccs előtti sajtótájékoztatón.

Védőjátékosunk, Josip Ćalušić szerint visszatért a játékosok önbizalma.

“A Spartak elleni győzelem javított a hangulatunkon, a nehéz meccs után most mindannyiunknak újra van önbizalma, mindenki jót akar, és sokkal könnyebb egy ilyen mérkőzés után. Biztos vagyok benne, hogy egy nagyon kellemetlen ellenfél és nehéz összecsapás vár ránk. Ők otthon játszanak, de nekünk jól ment a legutóbbi meccsen, s ahogy mondtam, önbizalmunk is van, nagyon várjuk a mérkőzést. Minden rajtunk áll. Ha jók leszünk és folytatjuk a munkát, akkor semmi gond nem lesz” – mondta Ćalušić.

A mérkőzést szombaton 14 órától rendezik, élő közvetítést az Arena Premium 2 csatornán láthatnak.

SZUPER LIGA (21/22) 23. FORDULÓ, TSC-SPARTAK 2:1

FK TSC (Topolya) – FK Spartak (Szabadka) 2:1

Filipović – Ćalušić, Leandro, Stojković – Krsmanović (Petrović 46’), Tomanović (K), Milićević (Đakovac 66’), Stanojev – Banjac (Bocskay 90’) – Škuletić (Vukić 66’), Ratkov (Stanojlović 77’)

A TSC a Szuperliga 23. fordulójában hazai pályán 2:1-es győzelmet aratott a szabadkai Spartacus felett.

A vendégek kezdték jobban a meccset és egy kontrából már a 8. percben megszerezték a vezetést. Miloš Rošević volt eredményes. Ezek után csapatunk vette át az irányítást és a 28. percben Dejan Milićević révén sikerült egyenlíteni.

A második félidőt a TSC nyitotta jobban, Petar Ratkov szép gólt lőtt az 56. percben. Ezek után a vendégek próbálkoztak komolyabban, volt is néhány lehetőségük, gólt azonban nem tudtak szerezni, így maradt a 2:1-es TSC győzelem.

A nem teljes 23. forduló után csapatunk a Szuperliga 7. helyén áll 29 ponttal.

Sárga lapok: Krsmanović 44’, Petrović 79’, Vukić 82’

Játékosaink motiváltak

Együttesünk szombaton, február 19-én vajdasági rangadót vív a szabadkai Spartacus csapatával. A Szuperliga 23. fordulójának mérkőzése Topolyán a TSC Arénában 18 órakor kezdődik.

Vezetőedzőnk Žarko Lazetić bizakodóan nyilatkozott a mérkőzés előtt.

“Minden meccs egy lecke számunkra, viszont reakciókat tapasztaltam a fiúknál az edzéseken, hiszem hogy ezt át tudják majd vinni a következő meccsre. Mindenkinek világos, hogy gyengén játszottunk az előző mérkőzésen. Jó hogy ilyen hamar, 5 nappal az előző után jön a következő találkozó, sokkal jobban kell reagálnunk, magunkra kell koncentrálnunk, hogy azok lehessünk, akik vagyunk. Komoly ellenfél vár ránk, a szabadkai Spartak csapata, akik közvetlenül előttünk vannak a táblázaton. Mindenki tudja, hogy a szomszédok közötti rangadó mindig forró légkörű, mindig van benne egy kis bizonytalanság, biztosan így lesz ez most is. Ők sem számítottak rá, hogy kikapnak az első fordulóban, edzőt is váltottak, ami számunkra ismét összetetté teszi a felkészülést, mert nem tudni, hogy mi fog náluk változni. De ez van, a legfontosabb hogy magunkra figyeljünk, változtassunk azokon a dolgokon amelyek Lučaniban nem működtek. Van amikor nehéz motiválni a csapatot, főleg amikor jól megy, de ha a játékunk és az eredmény is minden várakozást alulmúl, akkor nem ez a helyzet, látszott a heti edzésmunkán a motiváltság. A játékosok tisztában vannak a saját felelősségükkel, hisznek abban, hogy jobbak lehetünk szombaton és nincsenek motivációs gondok. Ami a taktikát és a játékstílust illeti, úgy gondolom, hogy ezen a téren nem lesz probléma, ami viszont a különbséget fogja adni, az az lesz, ami hiányzott a Lučaniban” – mondta a TSC vezetőedzője.

A csapat új erősítése, Petar Škuletić arról beszélt, hogy a fiúk már nagyon várják a meccset, és szeretnének lényegesen javítani teljesítményükön.

“A csapat regenerálódott, a vereségek benne vannak a pakliban, tudjuk ezt mindannyian, akik ezzel foglalkozunk. Feltétlenül a következő mérkőzésre kell figyelnünk, ami a Spartak elleni lesz. Saját pályán játszunk, a feltételek sokkal jobbak lesznek, jó hangulatú mérkőzést várok. A csapat nagyon várja már, hogy elkezdődjön a meccs, és hogy javítsunk az előző eredményen” – fejtette ki véleményét együttesünk csatára.

A TSC 22 forduló 26 ponttal a 11. helyen áll a Szuperliga táblázatán, míg a szabadkai csapat 27 egységgel a 10. helyet foglalja el. A mérkőzést élőben láthatják az Arena Sport 3-on.

SZUPER LIGA (21/22) 22. FORDULÓ, MLADOST-TSC 2:0

Mladost (Lučani) – FK TSC (Topolya) 2:0

Filipović – Ćalušić, Tomanović (K), Varga – Petrović (Krsmanović), Đakovac (Milićević), Bocskay, Stanojev (Mirchevski), Banjac – Škuletić, Ratkov (Vukić)

Együttesünk a tavaszi szezon nyitómeccsén, a Szuperliga 22. furdulójában 2:0-s vereséget szenvedett Lučaniban a Mladost csapatától.

Az első félidőben kiegyenlített küzdelem folyt a nehéz talajú pályán. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, az egyetlen gólt azonban a TSC volt játékosa Janko Tumbasević szerezte, aki a 28. percben egy szöglet után fejjel vette be Nenad Filipović kapuját. A 44. percben Petar Škuletić egyenlíthetett volna, de 6-7 méterről jó helyzetben fölé lőtt.

A második játékrészben kissé agresszívebb lett csapatunk, a Mladost azonban az 56. percben megszerezte második gólját, ismét Tumbasević volt eredményes.

A hátralévő időben mindkét csapatnak voltak lehetőségei, Boris Varga a hosszabbításban gólt is szerzett, a játékvezető azonban les címén megsemmisítette, így maradt a hazaiak 2:0-s győzelme.

A nem teljes 22. forduló után a TSC a Szuperliga táblázatán a 11. helyet foglalja el 26 ponttal.

Sárga lapok: Tomanović 26’, Varga 74’

Győzelemmel szeretnénk kezdeni a tavaszi szezont

Csapatunk február 13-án, a Szuperliga 22. fordolójában, a tavaszi szezon első bajnoki mérkőzésén Lučaniban lép pályára a Mladost ellen. Vezedőedzőnk, Žarko Lazetić bizakodóan nyilatkozott a meccs előtt.

Ha azt nézzük, hogy a TSC milyen színvonalat képvisel, milyen szervezett a klub, milyen a játékosaink kvalitása, illetve játéka, minden mérkőzésen nyernünk kellene. Ezért ez egyfajta elvárás minden meccsen, ahogyan eddig is az volt. Azért megyünk, hogy nyerjünk, meglátjuk hogy elég lesz-e. A tabellán nem ott van a csapat ahol szeretnénk, de világos céljaink és ambícióink vannak. Először szeretnénk bejutni a play offba, utána megpróbáljuk elérni az Európába vezető helyek egyikét, a klub megérdemelné ezt. A kupában is komoly ambícióink vannak, szeretnénk mindenkit legyőzni. Nehéz meccs vár ránk egy olyan klubbal szemben, amelyet sokra tartok. Több edzőváltás is volt náluk, de az alapelképzelés maradt, a csapatban minimális változtatások történtek, sok tapasztalt játékosuk van. Rosszul kezdték a bajnokságot, de hét vesztes meccs után fel tudtak jönni egészen addig, ahol most vannak. Ez pedig a csapat komolyságát bizonyítja, szóval tudjuk, hogy egy kihívásokkal teli mérkőzés elé nézünk, de örülünk ennek a meccsnek. Bizonyítani szeretnénk a bajnokságban és magunknak is. Ennek a találkozónak is világos célokkal vágunk neki. Tudjuk, hogy a játékfeltételek nem lesznek tökéletesek, de ezt a meccset is le kell játszanunk, próbálunk majd alkalmazkodni. Még egyszer kiemelném, hogy sokra tartom a Mladostot mint klubot, de világosak a céljaink, és győzelemmel próbáljuk kezdeni a tavaszi szezont” – mondta Lazetić a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón.

Mihajlo Banjac, csapatunk középpályása szerint jól sikerült a felkészülés, és együttesünk készen áll a tavaszi szezonra.

” Jó periódus van mögöttünk, jó munkát végeztünk a felkészülés során. Szerintem elégedettek lehetünk azzal, ahogyan a meccseken teljesítettünk, valamint a fizikai felkészültségünkkel is. Szerintem a tavaszi idényben jobban tudunk majd teljesíteni, el tudjuk érni a kitűzött célokat. A Mladost csapata közvetlenül mögöttünk van a tabellán. Mély talajú pályán, nehéz találkozóra számítok. Ha tudjuk hozni azt a szintet amit a felkészülés során, akkor semmi gond nem lesz, és győzelemmel nyithatjuk a szezont” – fejtette ki véleményét a tehetséges fiatal játékos.

A mérkőzés vasárnap 13 órakor kezdődik, és az Arena Sport 1 élőben közvetíti.

Csapatunk Topolyán folytatja a felkészülést

Csapatunk a kéthetes törökországi edzőtábor után Topolyán folytatja a felkészülést a bajnokság tavaszi szakaszára. Vezetőedzőnk Žarko Lazetić elégedett az eddig látottakkal.

“Kiváló munkakörülményeink voltak, a pályák és minden más magas színvonalú volt. Mindent a tervek szerint sikerült véghezvinni, és ami a legfontosabb, hogy sem sérült, sem pedig beteg játékosunk nem volt. Mindössze néhány kisebb sérülés akadt, szóval ilyen szempontból is elégedettek vagyunk. Minden tekintetben sikerült a felkészülés, és úgy gondolom, hogy amit a játékban látni akarunk, azt terv szerint teljesítettük. Mérkőzésről mérkőzésre adtunk hozzá elemeket a játékhoz, és azt hiszem, hogy a csapat ezeket jól elsajátította, és remélhetőleg jobbak leszünk az előttünk álló szezonban, mint korábban. Nehéz ellenfeleink voltak, de minden téren jól alakítottuk a játékot. Erős ellenfelekkel mérkőztünk. Voltak akik mélyebben, voltak akik feljebb védekeztek, ezért volt alkalmunk gyakorolni az akciók felépítését és a támadások előkészítését is. Ezen kívül a felkészülési meccseken sok csapat a játékot szorgalmazza, így le tudtuk őket támadni és nyomás alatt tartottuk őket, szóval minden úgy történt ahogyan kellett. Nagyon elégedett vagyok a csapattal. Sikerült kialakítanunk egy olyan keretet, amelyben nincs felesleges játékos, pontosan annyi van amennyire szükségünk lesz. A fiatal játékosok is jól teljesítettek a felkészülés során, és vannak néhányan akik kölcsönbe mennek. A felkészülési időszak kezdete óta arról beszéltünk, hogy ha a téli átigazolási időszakban igazolunk játékosokat, akkor azok olyanok lesznek, akik minőséget képviselnek. Škuletićtyal ezt megkaptuk, és azon dolgozunk, hogy még két játékost hozzunk az átigazolási szezon végéig, hogy erősítsük a csapaton belüli konkurenciát, és a már itt lévő játékosok is fejlődjenek, az érkezők pedig bizonyíthassák, hogy erősítik a csapatot” – mondta a TSC vezetőedzője.

Csapatunk kapitánya, Saša Tomanović is elégedetten nyilatkozott, miután hazatért a csapat.

“Törökországban mindig remek feltételek között dolgozhatunk. A hotelek, a pályák és a mérkőzések is kiválóak amiket ott játszunk. Elégedettek vagyunk az elmúlt két héttel, komoly munka van mögöttünk, és felkészültünk a szezonkezdésre. Amikor megérkeztünk Törökországból, akkor kaptunk két szabadnapot, kicsit pihentünk, feltöltődtünk. Még egy hét van a Voždovac elleni felkészülési mérkőzésig, a szezon első fordulójában pedig a lučani Mladost ellen lépünk pályára” – mondta a TSC csapatkapitánya.

A TSC jelenleg a Szuperliga 10. helyét foglalja el 26 ponttal.

Megkezdődött a felkészülés a tavaszi szezonra

Csapatunk vasárnap, január 9-én megkezdte a felkészülést a tavaszi szezonra. Együttesünk január 14-ig az Akadémián készül, majd kéthetes törökországi edzőtáborba utazik.

Vezetőedzőnk, Žarko Lazetić bizakodva tekint az előttünk álló időszakra.

“Vasárnap kezdtük a felkészülést, a csapat tagjainak volt egy tesztelése január 4-én és 5-én, amit Újvidéken az Egészségügyi Intézetben végeztek el. Szerencsére mindenki egészséges és készen áll a felkészülési időszakra. Volt két bemelegítő edzésünk, most a tervek szerint folytatjuk. A hangulat jó, elmúltak az ünnepek. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánjak a TSC támogatóinak, szurkolóinak és mindenkinek. Világos célokkal gyűltünk össze az új szezonra. Bevezető szakaszban vagyunk a munkát illetően mind fizikai, mind pedig taktikai szempontból. Minden szükséges feladatot és tesztelést elvégzünk a következő három napban, hogy világosan lássuk, milyen állapotban vannak a játékosok. Ez szükséges ahhoz, hogy egyéni edzésterveket készítsünk, és hogy jól meg tudjuk szervezni a felkészülés mikrociklusait. Minden felkészülési időszak fontos, és nagyon sokat hozhat egy félszezonban is. Úgy gondolom, ezzel a játékosok is tisztában vannak, és jó hozzáállással kezdtük el a munkát. Az átigazolási időszakban bármi megtörténhet, nekünk is van egy tervünk, eszerint 5-6 játékos távozni fog. Elment már Zec az őszi szezon végén, illetve Rajković és Marsenić is. Érkezett egy erősítés is Petar Škuletić személyében, és még két játékossal tárgyalunk. Néhány posztra többen is voltak mint amire szükség lett volna. Szeretnénk a csapatlétszámot 20-21 re redukálni, plusz a kapusok. Néhány fiatal játékost is felhoztunk az utánpótlásból, hogy csatlakozzanak az első csapathoz, és hogy megtapasztalják milyen a munka nálunk és hogy mi is megnézzük, hogyan találják fel magukat ebben a környezetben. Šušnjar, Amidžić kapus és Čarapić, aki kölcsönben a Žarkovo csapatában szerepelt. Ők itt vannak velünk, és majd meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok. A szakmai stáb is kiegészült, érkezett egy segédedző, Dobrivoje Mutavdžić, aki 8 évig a Voždovac csapatánál dolgozott. Úgy gondolom, hogy tud majd nekünk segíteni a tapasztalatával és tudásával, hogy jobbak legyünk. Pénteken két hétre törökországi edzőtáborba utazunk. Négy felkészülési mérkőzés van tervben a két hét alatt. 18-án a Honvéddal, 20-án az azeri Karabaggal, 24-én a kazahsztáni Asztanával, 27-én a visszaindulásunk előtti napon pedig a dunaszerdahelyi DAC csapatával. Ez a négy meccsünk lesz Törökországban, amikor pedig visszatérünk, 4-én vagy 5-én a Voždovac ellen játszunk, és keresünk még egy ellenfelet, hogy minden játékosunk legalább 90 percet pályán tudjon tölteni a szezonkezdés előtt” – mondta Žarko Lazetić.

Csapatunk 21 forduló után a táblázat 10. helyét foglalja el 21 ponttal. A bajnokság tavaszi idénye a tervek szerint február 12-én kezdődik.