SUPER LIGA (21/22) 35. KOLO, TSC- NAPREDAK 2:0

FK TSC (Bačka Topola) – FK Napredak (Kruševac) 2:0

Filipović – Stojković, Leandro, Ćalušić, Petrović –  Đakovac (Doucouré 90′), Tomanović (K) – Stanojev (Milićević 63′), Banjac (Svilar 84′), Mirchevski – Stanojlović (Šušnjar 90′)

TSC je u 35. kolu Superlige na domaćem terenu pobedio Napredak iz Kruševca rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu TSC je imao terensku inicijativu dok su se gosti organizovano i umešno branili. Ipak, u prvih 45 minuta nisu viđene ozbiljnije prilike za gol.

U drugom delu igre je TSC pojačao pritisak i u 57. minutu, posle dodavanja Aranđela Stojkovića, Martin Mirčevski je postigao vodeći pogodak za plavo-bele. Samo dva minuta kasnije, Ifet Đakovac je odigrao sjajan pas prema Mihajlu Banjcu, a on je poslao loptu u mrežu Napretka. U nastavku meča TSC imao još nekoliko zrelih prilika. Mirčevski je zamalo postigao svoj drugi pogodak na ovoj utakmici, a sjajnu gol šansu je u 80. minutu propustio i Nemanja Petrović jer je bio neprecizan.

Posle nekompletnog 35. kola TSC se nalazi na 4. mestu Superlige sa 48 bodova.

Žuti kartoni: Banjac 65′, Petrović 71′