SUPER LIGA (21/22) 22. KOLO, MLADOST-TSC 2:0

Mladost (Lučani) – FK TSC (Bačka Topola) 2:0

Filipović – Ćalušić, Tomanović (K), Varga – Petrović (Krsmanović), Đakovac (Milićević), Bočkai, Stanojev (Mirchevski), Banjac – Škuletić, Ratkov (Vukić)

TSC je u 22. kolu Superlige izgubio u Lučanima od ekipe Mladosti rezultatom 2:0.

U prvom delu susreta viđena je izjednačena igra oba tima, obe ekipe su imale propuštene prilike. Jedini pogodak u prvom delu igre je postigao bivši igrač našeg kluba Janko Tumbasević, koji je u 28. minutu posle jednog kornera glavom poslao loptu u mrežu Nenada Filipovića. TSC je u 44. minutu imao šansu da izjednači rezultat, ali je Petar Škuletić sa 6-7 metara šutirao preko gola.

Na početku drugog poluvremena naš tim je pokušao da igra agresivnije, ali posle jednog kontranapada u 56. minutu domaćini su postigli drugi gol. Strelac je ponovo bio Tumbasević.

Do kraja meča bilo je još nekoliko prilika na obe strane. U nadoknadi Boris Varga je postigao pogodak koji našem timu nije priznat, jer se nalazio u ofsajd poziciji.

Posle nekompletnog 22. kola TSC se na tabeli Superlige nalazi na 11. mestu sa 26 bodova.

Žuti kartoni: Tomanović 26’, Varga 74’