SENIORI – PRVENSTVENA UTAKMICA – PRVA LIGA SRBIJE – 19. KOLO

FK METALAC (Gornji Milanovac) – FK TSC (Bačka Topola)

TSC: Filipović, Svitić (Bečelić 66’), Ponjević, Babić, Branković, Tomanović, Plavšić, Milićević, Arsenijević (Milisavljević 71’), Bastajić, Silađi (Galić 78’)

Derbi utakmica 19. kola u Gornjem Milanovcu doneo je mnogo uzbuđenja. Gosti su od samog starta dali do znanja da su došli po bodove, međutim posle nesrećne reakcije odbrane domaćin je ipak poveo sa 1:0. Ekipa TSC je jurila rezultat i pametnom i požrtvovanom igrom je prvo u 41. minutu Babićevim golom a minut kasnije u 42. minutu Arsenijevićevim pogotkom preokrenula rezultat. Na pauzu se otišlo rezultatom 1:2. U istom ritmu se nastavilo i drugo poluvreme samo dva minuta je bilo potrebno moćnoj ekipi TSC da postigne i treći gol u 47. minutu strelac Silađi. Opuštanja nije bilo gosti su odlučili da potuku ekipu Metalca do kolena u 64. minutu Milićević je zatresao mrežu za 1:4. U 79. minutu smo videli samo bljesak domaćina koji je postigao gol 2:4. Međutim u 90. minutu Plavšić je stavio tačku na odličnu igru gostiju i postavio konačnih 2:5. Žute kartone za TSC dobili su Svitić u 36. minutu, Bastajić u 39. minutu i Branković u 49. minutu.