SUPER LIGA (22/23) 2. KOLO, TSC – Javor-Matis 0:0

FK TSC (Bačka Topola) – FK Javor-Matis (Ivanjica) 0:0

Ilić – Stojković, Ćalušić (Tomanović 45’), Antonić, Petrović – Kuveljić (Stanojlović 69’), Stojić – Stanojev (Ratkov 87’), Đakovac, Mirchevski (Jovanović 75’) – Vukić

TSC je u Bačkoj Topoli u 2. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije odigrao sa fudbalskim klubom Javor-Matis nerešeno 0:0.

U prvom poluvremenu TSC je imao terensku inicijativu, ali nisu viđene ozbiljnije prilike, dok je najveću gol šansu propustio Martin Mirčevski u 44. minutu, koji je šutirao pored gola.

U drugom delu igre domaći tim je bio konkretniji, ređale su se šanse pred golom Javor-Matisa. U 53. minutu posle centaršuta Mirčevskog, kapiten TSC-a Saša Tomanović je glavom pogodio prečku. U 70. minutu Stefan Vukić je imao sjajnu šansu, ali je glavom šutirao pored gola. U 82. minutu probao je i Slobodan Stanojlović, ali njegov šut je odbranio golman gostiju Aleksandar Vulić. U 90. minutu ponovo je Stanojlović imao sjajnu gol šansu, ali je Vulić ponovo bio na visini zadatka.

Na kraju ostao je rezultat od 0:0.

TSC se posle nekompletnog 2. kola Superlige Srbije nalazi na 4. mestu tabele sa 4 boda.