SUPER LIGA (22/23) 13. KOLO, TSC – Radnik 2:1

FK TSC (Bačka Topola) – FK Radnik (Surdulica) 2:1

V. Ilić – Petrović, Antonić, Stojić, Stojković – Milosavljević (Ratkov 71), Tomanović (K), Đakovac, L. Ilić (Stanojev 87′) – Jovanović, Mirchevski (Ćalušić 78′)

TSC je u 13. kolu Superlige Srbije na svom terenu savladao ekipu Radnika iz Surdulice rezultatom 2:1.

Gosti su bolje počeli meč, imali su šanse, i u 22. minutu su poveli golom Mihajla Oreščanina. Posle toga TSC je imao terensku inicijativu i nakon centaršuta Gorana Antonića u 31. minutu Saša Jovanović je glavom matirao gostujućeg golmana Stefana Ranđelovića. Do kraja prvog dela igre više nije bilo golova.

U nastavku utakmice TSC je bio ofanzivniji i u 53. minutu Martin Mirchevski je doneo vođstvo plavo-belima. Asistent je ponovo bio Antonić. Nakon toga naš tim je imao više od igre, bilo je mnogo šansi preko Jovanovića, Mirčevskog i Ivana Milosavljevića, ali naši igrači nisu uspeli da postignu treći pogodak. U nadoknadi vremena, posle jedne situacije u kaznenom prostoru TSC-a, glavni arbitar Ivan Stamenković je nakon VAR provere dosudio penal za Radnik. Ipak, udarac Miloša Spasića je fenomenalno odbranio naš golman Veljko Ilić i tako doneo tri boda TSC-u.

Posle nekompletnog 13. kola TSC se nalazi na 2. mestu Superlige sa 26 bodova.

Žuti kartoni: Jovanović 90’, Stojković 90’