SUPER LIGA (21/22) 9. KOLO, TSC-NAPREDAK 1:2

FK TSC (Bačka Topola) – FK Napredak (Kruševac) 1:2

Filipović – Petrović, Antonić, Stojković – Stoiljković, Đakovac (Vukić 59), Tomanović (K), Stanojev (Petković 59) – Zec (Bočkai, 79), Banjac (Milićević 40) – Ratkov (Stanojlović 79).

U devetom kolu Superlige naš tim je u Senti izgubio od Napretka iz Kruševca rezultatom 1:2. Ova utakmica je bila poslednja koju je TSC igrao na Gradskom stadionu u Senti. Sledećeg vikenda naša ekipa će ugostiti Vojvodinu u Bačkoj Topoli u novootverenoj TSC Areni.

TSC je bolje otvorio meč, sa nekoliko dobrih šansi, ali naši igrači nisu postigli gol. U 35. minutu to je kaznila gostujuća ekipa, a pogodak je postigao Marko Bačanin.

U drugom poluvremenu smo imali totalnu terensku inicijativu, ali ponovo nismo iskoristili naše gol šanse, dok je gostujući tim posle jedne kontre postigao i drugi pogodak preko Đorđa Jovanovića. U 87. minutu je naš kapiten Saša Tomanović smanjio rezultat na 1:2. U nadoknadi vremena imali smo i šansu za izjednačenje, ali je Goran Antonić pogodio stativu.

Posle nekompetnog 9. kola TSC se nalazi na 4. mestu sa 17 bodova.

Žuti karton: Tomanović 26