SUPER LIGA (21/22) 8. KOLO, SPARTAK-TSC 0:0

FK Spartak (Subotica) – FK TSC (Bačka Topola) 0:0

Filipović – Petrović, Antonić, Stojković – Stoiljković (Milićević 71), Bočkai (Varga 81), Tomanović, Stanojev (Petković 81) – Zec, Banjac – Ratkov (Stanojlović 71)

Naš tim je u osmom kolu Superlige Srbije u Subotici protiv Spartaka odigrao nerešeno 0:0.

TSC je bolje počeo meč na derbiju Bačke, a već na početku utakmice Mihajlo Banjac imao dve dobre prilike, koje nije iskorostio. Posle početne dominacije TSC-a, igra je bila izjednačena bez većih prilika. Najbolja prilika za naš tim u tom delu igre bila jeu 41. minutu, kada je na centaršut Juga Stanojeva, Bočkai glavom bio neprecizan.

U drugom poluvremenu igralo se otvorenije, u 59. minutu posle šuta Stanojeva, loptu sa gol linije domaćih izbacio je Bogićević. U 69. minutu je Đuro Zec propustio najbolju priliku za TSC. Golman Spartaka, Dubljanić je posle njegovog šuta uspeo da zakači loptu i skrene je u korner posle kog je i Petar Ratkov propustio novu priliku. Rezervista Spartaka, Mile Savković, samo što je ušao u 76. minutu, propustio je veliku priliku, njegov šut je fenomenalno odbranio Nenad Filipović.

Na kraju u Subotici utakmica je završena bez pobednika i bez golova.

Posle nekompletnog 8. kola na tabeli TSC je na trećem mestu sa 17 bodova.

Žuti kartoni: Banjac 35’, Zec 53