SUPER LIGA (21/22) 30. KOLO, TSC-VOŽDOVAC 2:1

FK TSC (Bačka Topola) – FK Voždovac (B) 2:1

Jorgić – Petrović, Ćalušić, Antonić, Varga – Milićević, Bočkai, Banjac (K) – Ratkov (Doucouré 73’), Vukić (Mirchevski 87’), Stanojlović (Krsmanović 90’)

TSC je, u 30. kolu Superlige, na domaćem terenu pobedio Voždovac rezultatom 2:1.

TSC je bolje otvorio meč i već posle 15 minuta igre došao u vođstvo. Mihajlo Banjac je poslao sjajnu loptu Stefanu Vukiću, koji je matirao golmana Voždovca, Miloša Krunića. Nakon toga vođena je ravnopravna borba bez većih uzbuđenja. Gosti su izjednačili u 45. minutu kada je  Stefan Purtić bio precizan iz slobodnog udarca. Samo dva minuta kasnije, u sudijskoj nadoknadi,  odbrana Voždovca je napravila grešku posle koje je Ratkov pogodio prečku, ali je na odbijenu loptu naleteo Slobodan Stanojlović, kome je uspelo da loptu pošalje u mrežu, čime je vratio prednost domaćinima.

U drugom delu igre na obe strane su viđene neke šanse, ali golova nije bilo.  Na semaforu je ostao rezultat iz prvog poluvremena 2:1.

TSC je ovom pobedom, posle regularnog dela prvenstva, osvojio 41 bod  i sa 4. pozicije na tabeli dočekuje plej of.

Žuti kartoni: Varga 41’, Milićević 44’, Bočkai 51’, Tomanović 83’, Petrović 88’, Jorgić 90’