SUPER LIGA (21/22) 19. KOLO, TSC-RADNIČKI 1:1

FK TSC (Bačka Topola) – FK Radnički (Niš) 1:1

Filipović – Petrović, Leandro, Varga, Stojković, Bočkai (Ratkov 82‘), Krsmanović (Stanojlović 87‘), Đakovac (Milićević 71‘), Banjac, Stanojev (Stoiljković 71‘), Vukić

U 19. kolu Ling Long Superlige Srbije TSC je na domaćem terenu, na TSC Areni, odigrao nerešeno 1:1 sa ekipom Radničkog iz Niša.

U prvom poluvremenu su gledaoci na TSC Areni pratili uglavnom ravnopravnu borbu, bez većih prilika, a na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U nastavku meča gosti su zaigrali opasnije. U 61. minutu, posle gužve u kaznenom prostoru domaće ekipe, Stefan Mitrović je pogodio mrežu Nenada Filipovića. Nakon primljenog gola TSC je krenuo agresivnije, a Radnički je ređao opasne kontranapade. Na kraju utakmice naš tim je imao totalnu terensku inicijativu koja se isplatila, jer je u sudijskoj nadoknadi Petar Ratkov, posle centaršuta Mihajla Banjca, izjednačio rezultat.

TSC posle 19. odigranih kola nalazi se na devetom mestu tabele sa 23 boda.

Žuti kartoni: Filipović 23‘, Stanojev 43