LLT Super liga 27. kolo

FK TSC (Bačka Topola) – FK Javor Matis (Ivanjica) 6:1

TSC: Filipović, Varga, Antonić, Babić (82′ Galić), Grabež (75′ Ponjević), Zec, Tumbasević (75′ Balaž), Tomanović (K), Duronjić (67′ Šinkovič), Lukić (67′ Đurić), Silađi

U okviru 27.kola Super lige Srbije TSC je ugostio ekipu Javora na svom stadionu u Senti. Domaćini su izašli sa čvrstom namerom da zadrže ceo plen. Već od prvih minuta se videlo da su gosti došli praktično na ekskurziju u Sentu. Već u 5′ mrežu protivnika zatresao je Silađi, napadi i šanse domaćih su se nizale. Jedan od mnogo opasnih prilika realizovao je u 21′ Tumbasević i doveo svoju ekipu u prednost od 2:0, što se pokazalo kao konačan rezultat prvog dela.
U nastavku gledamo još odlučniju četu Zoltana Saba, koja je nastavila da melje protivnika i golovima Zeca u 48′ i 88′ te Lukića u 65′ i ponovo Silađija u 76′ totalno deklasirala protivnika. Da sve ne bude idealno i da mreža domaćina ne ostane netaknuta pobrinuo se Petković u 75′. Konačan rezultat 6:1 za TSC i korak bliže izlasku na evropsku scenu u debitantskoj sezoni.

Žuti karton u ekipi TSC dobio je Tomanović 19′.