Legyőzték a lányok a Vojvodinát

A szerb női Szuperliga 7. fordulójában Belcsényben a TSC 3:2-re győzte le az újvidéki Vojvodina csapatát. A fordulatos meccsen mi szereztünk vezetést Milana Knežević góljával, viszont a hazaiak fordítani tudtak. A második félidőben azonban előbb Staša Đokić egyenlített, majd Ivana Trbojević a győztes gólt is megszerezte.

Csapatunk fontos győzelmet aratott

A női Szuperliga 6. fordulójában csapatunk hazai pályán fontos győzelmet aratott, a lányok ugyanis végig fölényben játszva 5:0-ra verték a belgrádi Zvezda B 2018 gárdáját. A TSC góljait Ivana Trbojević (2), Milana Knezević és Vanja Petrović szerezte, az ötödik találat pedig egy öngól volt. Győzelmünk nagyobb arányú is lehetett volna, a vendégek kapusa azonban remek védéseivel megmentette csapatát a nagyobb arányú vereségtől.

Női csapatunk kikapott a Crvena zvezdától

A női Szuperliga 5. fordulójában csapatunk hazai pályán 2:1 arányú vereséget szenvedett a belgrádi Crvena zvezdától. A vendégek a 17. percben szerezték meg a vezetést, majd a 84. percben tovább növelték előnyüket. A 89. percben egy öngóllal tudtunk szépíteni, de az egyenlítés már nem sikerült.

Gólzáporos győzelem Požarevacon

A szerb női Szuperliga 4. fordulójában a TSC együttese egy gólzáporos mérkőzésen megszerezte szezonbeli első győzelmét. Csapatunk a Požarevac otthonában már az első félidő után 7:0-ra vezetett, a végén pedig a lányok 15:0-ás győzelmet ünnepelhettek. A požarevaci bajnokin a kék-fehérek góljait Đokić Staša (7), Trbojević Ivana (3), Petrović Vanja (2), Kneževic Milana, Jelača Nikolina és Ivošević Sanja szerezte.

Döntetlen Újvidéken

A Fejlesztési Liga északi csoportjának 3. fordulójában a TSC U15-ös csapata Újvidéken lépett pályára, ahol a lányok a Voša AS vendégei voltak. A hazai csapat a 17. percben megszerezte a vezetést, a kék-fehérek azonban az első félidő hajrájában Spičanović Milica góljával egyenlíteni tudtak. A folytatásban kemény csata zajlott a pályán, az eredmény azonban már nem változott, így csapatunk egy értékes ponttal térhetett haza.

Utánpótlás csapatunk kikapott a Leheltől

A TSC női utánpótlás csapata a Fejlesztési Liga 2. fordulójában jól kezdte a muzslyai Lehel elleni hazai bajnokit, a lányok Ivanics Réka 12. percben elért góljával vezetést is szereztek, majd több ígéretes helyzetet is elpuskáztak, amit a vendégek megbüntettek, és 3:1-re elhúztak. A második félidőben Spičanović Milica még visszahozta a reményt a TSC U15-ös csapata számára, a bánáti gárda azonban ezt követően két perc alatt újabb két gólt szerzett, és a végén a Lehel lányai 5:2-es győzelmet ünnepelhettek.

Knežević Milana meghívót kapott a szerb női válogatott keretébe

A TSC női együttesének csapatkapitánya, Knežević Milana meghívót kapott a Németország elleni vb-selejtezőre készülő szerb női válogatott keretébe. Törökkanizsai származású csapatkapitányunk korábban szerepelt már az U19-es nemzeti együttesben is, és oszlopos tagja a női futsal válogatottnak.

A Németország-Szerbia találkozót szeptember 21-én játsszák Chemnitzben.

U15-ös csapatunk győzelemmel kezdte a bajnokságot

Győzelemmel kezdte az új idényt a TSC női utánpótlás csapata. A Fejlesztési liga északi csoportjának nyitófordulójában a kék-fehérek U15-ös gárdája Szivácon lépett pályára, ahol a lányok 2:2-es félidő után 5:2-re nyertek a Polet megfelelő csapata ellen. A TSC góljait Juhász Lara (2), Marijić Anthea, Ivanics Réka és Spičanović Milica szerezte.

Kikaptunk a Spartacustól

A Szuperliga hétközi fordulójában a TSC lányai becsülettel küzdöttek a régió legjobb női csapata ellen, a szabadkai Spartacus azonban így is fölényes győzelmet aratott a magyarkanizsai pályán. A Bajnokok Ligájáról épphogy lemaradt Kék Galambok 2:0-ás félidő után 5:0-ás sikert ünnepelhettek. A válogatott mérkőzések miatt most szünet következik a női Szuperligában, a bajnokság szeptember 25-én folytatódik.

Szerdán a Spartacus csapatát fogadjuk

Szerdán, szeptember 8-án a női Szuperliga harmadik fordulójában a TSC együttese az ország és a régió legjobb csapatát, a szabadkai Spartacust fogadja. A TSC-Spartacus bajnoki mérkőzés 16 órakor kezdődik a magyarkanizsai pályán.