Megnyitottuk az Akadémia centerpályáját

Történelmi pillanatnak lehetett szemtanúja az a mintegy 4.500 szurkoló és meghívott vendég, aki 2021. szeptember 3-án ott volt a városi stadion helyén épült új TSC Arénában.

A pályaavatóra klubunk a budapesti Ferencvárost hívta meg, amely egyesülettel a TSC közel 100 éve ápol jó kapcsolatot. Legutóbb több mint 40 éve találkozott a két együttes, 1980. október 14-én Topolyán a városi stadionban mintegy 6.000 néző előtt 2:2-es döntetlen született. Az akkori mérkőzés két főszereplője, a két csapatkapitány, a Ferencvárosban pályára lépő Nyilasi Tibor és az akkori AIK-ot erősítő Kovács István volt a díszvendége az ünnepi műsornak.

Először az Akadémia növendékei léptek pályára, akik látványos formagyakorlatukkal kápráztatták el a közönséget, melyet követően a vallási közösségek, a katolikus, a pravoszláv és az evangélikus egyházközség méltóságai, Szakály József katolikus prépost, Srbislav Stojanov ortodox tiszteletes és Dolinszky Gábor evangélikus püspökhelyettes szentelte fel a pályát.

Ezek után felcsendült Szerbia és Magyarország himnusza, a topolyai Vuk Karadžić és a Kodály Zoltán szerb, illetve magyar művelődési egyesületek előadásában.

Ezek után klubunk elnöke Zsemberi János rövid beszédében kitért arra, hogy nem stadion-, hanem pályaavatóról van szó.

Amint láthatják, még nincs teljesen kész, nincs befejezve. Az elképzelés az, hogy sportrekreációs központ legyen, az akadémia centerpályája, itt kapjanak a gyerekek nagy esélyt. Köszönöm a magyar állam támogatását, valamint a Szerb Labdarúgó-szövetség és az önkormányzat együttműködését. A következő bajnoki meccset még Zentán játsszuk, akkor visszaadjuk a zentaiaknak a stadion kulcsát, és azt követően térünk haza. Szeptember végén a Vojvodinát már idehaza fogadjuk, attól fogva leszünk végleg itthon” – mondta többek között Zsemberi János.

Ezt követően vonult a pályára nagy ováció közepette Nyilasi Tibor és Kovács István, akik Zsemberi Jánossal közösen vágták át a szalagot és adták át rendeltetésének a pályát.

A megnyitó ünnepség folytatásában Csizmadia Anna népdalénekes adta elő a Nélküled című dalt, a TSC-FTC meccs előtti kezdőrúgást pedig Nyilasi Tibor és Kovács István végezte el.

A mérkőzést a TSC nyerte 2:1 arányban.