Szuperliga (21/22) 3. forduló, TSC – Kolubara 4:0

FK TSC (Topolya) – FK Kolubara (Lazarevac) 4:0

TSC: Filipović, Ćalušić, Leandro, Antonić, Petrović (Krsmanović 69′), Đakovac (Santrač 85′) , Tomanović (K), Stanojev (Tomašević 76′), Banjac (Milićević 76′), Zec, Stanojlović (Vukić 69).

Továbbra is remek teljesítmény nyújt csapatunk a Szuperligában, a TSC a harmadik fordulóban 4:0 arányban győzte le a lazarevaci Kolubara csapatát, ezzel pedig 9 ponttal a második helyen áll a táblázaton. A Partizan csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg.

Zentán a Városi Stadionban lejátszott meccsen csapatunk rögtön átvette az irányítást, és a 11. percben megszerezte a vezetést. Banjac passzolt Stanojev elé, aki pontosan adott középre és Tomanović 17 méterről a kapu bal oldalába lőtt.

A TSC tovább támadott, a 20. és 22. percben a fiatal Slobodan Stanojlović került helyzetbe, de mindkétszer hibázott, a 25. minutumban pedig Mihajlo Banjac lövése tévesztett célt.

A 31. percben megszületett a második hazai találat is. Banjac szöglete után hibáztak a vendégvédők, Dušan Puletić, a Kolubara kapusa is rosszul mozdult ki kapujából, a fiatal Stanojlović pedig a hálóba fejelt, megszerezve ezzel első gólját a kék-fehér mezben.

A TSC még az első félidőben növelhette volna előnyét, de Stanojlović, illetve Đuro Zec is kihagyott egy-egy helyzetet.

A második játékrészben a vendégek támadóbban léptek fel, az 53. percben pedig úgy tűnt, hogy megszerezték a szépítő gólt, Jug Stanojev és Goran Antonić hibája után Dejan Đenić talált be, a VAR segítségével azonban kiderült, hogy leshelyzetben volt, ezért maradt a 2:0.

Az 59. minutumban egy szép akció után Banjac lőtt kapura, a labda a vendégek tizenhatosában az egyik védő kezét találta el, és némi videózás után Stojanović játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Zec magabiztosan értékesítette.

Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs, a vendégek ugyan próbálkoztak, de újabb gólt a TSC szerzett. A 73. percben a csereként beállt Stefan Vukićot Banjac ugratta ki, a fiatal csatár pedig védhetetlenül lőtt a vendégek kapujába, Stanojlovićhoz hasonlóan első gólját szerezve ezzel a TSC mezében. Végeredmény 4:0.

Sárga lapok: Leandro 89. min